reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam przy kawce :) Olgadom dobrze ze juz jestes z nami i z fasolka wszystko OK. Ja zaraz gonie na prenatalne...... mam nadzieje ze bedzie wszystko OK :) Milego dnia i do pozniej !!!
Trixi to powodzenia:tak:

witam sie i ja
zaraz spadam do pracy
na szczescie juz troche lepiej i katar mniejszy ale dwa dni nie zywa bylam
milego dnia:tak::-)
 
reklama
Ja też miałam nie robić badań na toxoplazmoze przy mojej pierwszej ciąży, która niestety się zakończyła w 6 tc, nigdy nie miałam kotka i styczności z kotami. Wiem jednak, że można zarazić się przez surowe mięso. Zrobiłam badania i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że toxoplazmoza jest świeża. Potem zrobiłam awidność i okazało się, że niby stare zakażenie :/ tak czy siak miałam dużo nerwów i strachu. Teraz wiem, że jestem już po toxoplazmozie i mam przeciwciała. Przy obecnej ciąży dostałam skierownie od mojej ginekolog na badanie cytomegalii, dziś odebrałam wyniki i jestem spokojna bo okazało się, że także mam przeciwciała na tego wirusa :) Ja osobiście wolę zrobić badania by nie zastanawiać się jak to będzie. Tak dla własnego spokoju psychicznego :)
 
Jakoś odzyskałam troszkę energii, trochę już domek ogarnęłam ale zrobiłam sobie przerwę, bo nieeeesamowicie mi się zachciało gofrów i właśnie je robię :-D
 
witam wszystkie mamuski i te nowe oczywiście też :-):-):-):-)
Ja też leczę się prywatnie i niestety za wszystkie badania płace i to nie mało :-:)-( jeżli chodzi o toxoplazmoze to mój lekarz nawet nie wiedział że mam kota od małego dziecka mieliśmy w domu kota a i tak dał mi ma te badania na szcęście przechodziłam już ta chorobę i jest ok :tak:
Jeśli chodzi o obciążenie glukoza to można wziąć se na badanie cytrynę i se wcisnąć do kubka tak radziła pięlęgniarka mojej kumpeli bo ponoć strasznie słodkie to jest i bllleeee ciekawe jak ja to przetrwam heheh;-);-);-)

no a ja dziś pospałam do 12 :tak::tak::tak: no nie obudził mnie mój men i tak mi zleciało :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a teraz robię gulasz i obiad to pewnie na 16 dopiero będzie nim sie to ugotuje heheh a ja umrę z głodu :-:)-:)-:)-(
dziś musze posprzątać masakra :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
No już oświadczyłam szefowi o ciąży.
Może nie było fajerwerków ale nie robił kwaśnych min:tak: Stwierdził że trzeba szukac kogoś na zastępstwo bo oni sobie rady w razie co nie dadzą:-p Czyli generalnie póki co będę pracować bo ktoś musi się poduczyć jak przyjdzie a potem mogę na L4 znikać:-D
 
OLGADOM!!!!UFFFF!!ŻE DOBRZE!!!!!!!!:tak::tak:ja też ma konflikt rh, ale dostałam immunoglobulinę po porodzie, mój synek rh+




Witam dziewczynki :)

A ja sie od rana za porzadki wzielam, mam mega powera wiec sie krzatam. Jutro mamy rocznice wiec jakas niespodzianke musze obmyslec dla mojego Kochania. Jakies pomysly? :-)
Dziewczyny mam pytanie odnosnie badan krwi moczu itd.
Jak robilam "pierwsza ture" (toxo, konflikt ser, itd) to zaplacilam prawie 200 zl.
Teraz na kolejna wizyte mam zrobic ponownie badania krwi + obciazenie glukoza, do tego mocz i zastanawiam sie czy te badania nie powinny byc refundowane? Czy nie da rady ich zrobic na ksiazeczke?


no ja też płacę i9 płaciłam pierwszą ciążę, to boli portfel, ale ja mojego lekarza za żadne skarby bym nie zmieniła, nawet za refundowane skierowania na badania;-)

My bylismy w sobotę u gin:tak:Niestety chłopaki nie weszli ze mną, bo był poślizg czasowy i Jacek już się zniecierpliwił, woleliśmy nie ryzykować:)Dzidziuś śliczny, prawie 4 cm:tak::tak::tak::tak::tak:machał rączkami i nóżkami, czynność serca 170:tak::tak:moje ciśnienie w normie:tak::tak:jak Pan doktor stwierdził: "Dzidziuś ślicznie się rozwija, wszystko jest na swoim miejscu", no ioczywiście mam listę badań do wykonania, na razie glukoza tylko na czczo, ale jak sobie później pomyslę o teście obciążenia-fuuj:tak:a i dostałam przywolenie na ratowanie się colą w razie mdłości;-)
 
Dziewczyny ja to dzis mam fatalny dzien, najpierw nocne koszmary ktore mecza mnie co druga noc, wstawanie do kibelka 5 razy albo 6 przestalam liczyc juz i teraz tak mi sie chce spac ze nie moge... do tego leje deszcze a ja musze po 17 wyskoczyc na zewnatrz pozalatwiac sprawy rozne... mam dzis jakas zwale chyba, nic mi nie pasuje brrrr:eek:
 
reklama
hej!
Ja mam to szczescie ze chodze prywatnie ale narazie nie place za wyniki badań, mój gin prowadzi praktyke w poradni i prywatnie . No zobacze jak bedzie potem.Oczywiscie za wizyte płace ale nie duzo bo 50zł z usg:-)
Ja dzis byłam na zakupkach i taka padnieta i słaba wróciłam ze nie moge dojść do siebie, zjadłam swierzą kajzerke z pasta z makreli..mniam...i teraz troche poczytałam WAs i musze sie wziąść za obiad bo mój wraca z pracy po 15tej..oj nie mam siły ...a jeszcze góra prasowania:crazy:
A i zycze powodzenia na badankach tym które dzis maja.
Witam nowe mamuśki:-)
 
Do góry