reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrzesień 2010...

reklama
Hej ja tylko na chwilkę wpadłam czytam was regularnie ale brak czasu na odpisywanie
Wszystkim dzieciaczkom którym stukneło pół roczku serdecznie gratuluję ! no i wielkie gratki dla maluszków u których mamusie znalazły zębolka :-D
U nas też jeszcze mały szczerbolek ;-)
Któraś z was się pytała o wózek ja mam dwa jeden właśnie taki z przekładaną rączką ale na razie go nie używam i drugi taki że zależy w którą stronę zamontuję spacerówkę na razie mam małego ustawionego przodem do siebie ogólnie muszę kupić jakąś parasolkę do wózeczka bo strasznie się złościmy jak nam słoneczko po oczach świeci;-)
oo właśnie bym zapomniała dziś przed snem jak zmieniałam pampka zauważyłam że mały ma strasznie czerwonego siusiaczka trochę się przestraszyłam umyłam go ciepłą wodą z mydłem i poczekam do jutra może zejdzie.. ale może wy wiecie co to może być?? kupiłam ostatnio inne pampki może to od tego?
 
KasikN82 ja mojego małego wożę w spacerówce tak że mnie nie widzi i jest ok :-) u nas wprawdzie jest przekładana rączka ale ze względu na skrętne kółka tyłem do kierunku jazdy nie wygodnie się prowadzi... dzisiaj u nas było bardzo cieplutko więc mały chodził już w nowej wiosennej kurteczce pod spod spodem rajstopki i dresik no i oczywiście przykryty kocykiem...

a teraz trochę z innej beczki... Jak jest ciężko na rynku pracy nie muszę Wam opowiadać... ostatnio zaczęłam szukać jakiegoś etatu bo mojemu mężowi jest już nas ciężko utrzymać ale nie zapowiada się raczej żebym znalazła coś sensownego więc mój mąż powiedział że jak nic nie znajdę do maja to wyjeżdża do pracy do Norwegii (podobno jego kuzyn może mu załatwić tam posadę)... na początku wyjechał by sam ale ma nadzieję że do niego dołączymy tylko że ja się choler*** boję... niby że jest tam tak cudnie i kolorowo ale to jednak emigracja... fakt mogłabym tam zajmować się domem i dzieckiem ale jak tam tak naprawde jest to nikt mi nie powie a z drugiej strony nie wiem czy mogłabym żyć tak na odległość... i jestem w kropce :-( jedyne co mnie trzyma w Polsce to rodzina... z drugiej jednak strony to najważniejsze jest to żebyśmy my we trójke byli razem...
 
justyna rodzina to przede wszystkim wasza 3ka;-);-);-) a norwegia dla rodziny to bajka, dotacje na dzieci, mieszkanie, swietne zlobki od 1 roku zycia wszytkie dzieci ida, 8ro dzieci 2 panie, za darmo oczywiscie. tak samo przedszkola, szkoly.;-)
zycie bardzo drogie ale warto bo poziom zycia wysoki, ekologiczny i bardzo przyjazny rodzina.bedzie dobrze i nie bedziesz zalowala decyzji bo tutaj w PL jak jest kazdy widzi, zaczyna byc cenowa japonia a zarobki jak w bangladeszu,:cool2: jest ciezko nawet tym co niby maja dobra sytuacje materialna bo ceny rosna nieproporcjonnalnie z tym co sie zarabia.:eek:

a z rodzicamu bedziesz sie widywac bo loty do norwegi wizzair dosc tanie, blisko bo 1.5h lotu wiec luz:-)
 
Ostatnia edycja:
Justyna zagranica nie jest tak zle :tak: Ja od 5 lat mieszkam w Austrii. Poczatkowo jest ciezko, zeby sie przestawic. Jednak z czasem poznajesz jezyk, kulture, nowych ludzi i nie jest zle. Zreszta tak jak Anja napisala, teraz to wasza trojka jest rodzina:-D:-D:-D Teraz sa takie mozliwosci, ze mozesz codziennie rozmawiac z rodzicami, widziec ich przez kamerke. Wiadomo, ze to nie to samo co kontakt osobisty.
Taka jedna rada:Jesli zdecydujecie sie na wyjazd, to nie przeliczajcie dochodow na zlotowki, tylko sprawdzcie na co bedzie wam tam starczalo.
 
Dziękuję za życzonka dla Julci, tak wczoraj skończyła pół roczku i min z tej okazji byliśmy w Sanktuarium w Leśniewie na błogosławieństwie dla dzieci. Polecam to miejsce, nam polecili znajomi i warto było, jest gdzie pospacerować, miejsce przyjazane dzieciom, Julce podobał się kościóek pełen innych dzieci, oj było wesoło :)

Saraa i Ksiulka, gratulacje pierwszego ząbalka ! :)))
Justyna, to trudna decyzja przyznaję, sama 5 lat temu stałam przed taką decyzją, chodziło o wyjazd do Danii , bo miałabym tam kontrakt na 2 lata z możliwością pozostania tam na zawsze z rodziną. Jednak moje losy potoczyly się inaczej i dzisiaj nie żałuję, że nie wyjechałam...bo nie miałam bym mojej Juleczki :)
KasikN , u nas spacerówka Tako jumper i jest mozliwosc zakladania w obe strony, jezdzimy przodem do nas, mała bardzo zadowolona, taka malenka sie wydaje w tej spacerówce :)
Magdzik, jesli moge doradzic, to myj malemu pupke i genitalia sama woda bez mydelka, i nie uzywaj jakis czas mokrych chusteczek tylko woda ( ewnetulanie z krochmalem) smarowac bephantenem, homeoplasmine a na noc odkrylam super krem, ktory zabezpiecza przed dziaaniem oczu itd firmu Mutela Vitamin Barier Creme, jest rewelacyjny( leczy stany zapalne, chroni).

Dzisiaj kolejny , trudny zdaje się ząbkowy dzien, bo ani apetytu ani humorku, a sen dzisiaj zaledwie 40 minut wszystkiego i wieczorem wielki problem z zaśnieciem , zresztą teraz też co chwilę się budzi. Ze tez te maluszki tak muszą się nacierpiec :( Mój syn przechodził ząbkowanie lekko , ale tez tak wcześnie.Padam na nos, marzę o łóżku ale jeszcze musze ubranka posegregowac, bo dostałam dzisiaj 6 reklamówek od dobrej koleżanki z pracy, która będąc rok starsza ode mnie jest już od roku babcią i to po jej wnusi...synuś jej przed maturą wnusię zafundował, ale są przeszczęśliwi bo malutka cudowna. :)
Dobrej nocy !
 
Ostatnia edycja:
witam,
dziewczyny ja jutro do pracy, jestem strzępkiem nerwów i to nie dlatego że Maksia zostawiam ale to już wiecie, no nie mogę tego strawić :/
małpko a jak tam u ciebie, lepiej już ????? Bo nic nie piszesz.

Moja mama to sie boi z Maksem zostać, została na 2 godziny w czwartek i mówiła, że mały nawet humoru nie miał i był smutny :( No i poza tym tylko na rękach a mojej mamie coś w odcinku szyjnym się zrobiło i drętwieje jej cała ręka więc nie wiem jak to będzie.
 
Beniaminko zycze Julci, zeby jej ten zabek szybko wyskoczyl i zeby juz tak nie cierpiala.
Gaju trzymam kciuki, zeby wszystko sie ulozylo i zebys jakos wbila sie w te trybiki. O ile dobrze pamietam, to pisalas, ze na pol etatu idziesz. 4 godzinki w pracy szybko mijaja;-) Glowa do gory. A Maksiu powolutku zrozumie, ze jest w tym czasie z babcia i przestanie sie smutac. Tylko zdrowka zycze Twojej mamie, zeby miala sile dla wnusia.
Dziewczyny moje dziecko szaleje na podlodze:-D Ma rozlozony kocyk i mate z zabawkami, a i tak nawet sie nie obejrze, a juz jest w drugim koncu pokoju;-) Wczoraj dorwala koszyk z grzechotkami. Byla przeszczesliwa, gdy udalo jej sie go wywrocic i wylecialy wszystkie zabawki.
My spacerowki jeszcze nie uzywamy, ale niebawem bedzie trzeba. Mamy montowana przodem i tylem do kierunku jazdy. Tylko, ze niestety raczka nie jest przekladana. Juz jestem ciekawa jak malej bedzie sie podobalo:-D
Milego dnia
 
Hejka,

Gaja trzymam kciuki jutro !!! Bedzie Ok, zobaczysz 4 h mina szybko, ja ide na 5 h ale to moj pełny etat tez minie szybciutko chociaz ja sie bardziej martwie o karmienie piersia jak to bedzie... Bo tesciowa marudzeniem Julki sie nie przemuje, Ona umie ja zagadac, ma anielska cierpliwosc, bardziej obawa o zdrowie tesciowej, bo juz wzrok tylko w jednym oku i to tez kiepski, ale ksiazeczki z dyzymi literkami jej czyta wiec chyba tragicznie nie jest :tak: Gaja , moze jakies masaże dla Mamy? Wiem jakie to niefajne uczucie dretwienie reki, ja mam dyskopatkie w odc szyjnym i budze sie nie raz bez czucia w dłoni i swietliste punkty widze w oku, ale to wlasnie od ucisku w szyjnym ,masaz i plywanie, spanie na plaskiej poduszce pomaga :)

Ksiulka, polecam Ci rodzinna wycieczke do tego Leśniowa, naprawdę sympatycznie, pomimo ze nie jestesmy zbyt gorliwymi w praktyce katolikami to bardzo nam się podobało, podczas mszy mozna spacerowac wokół kościoła jak wiekszosc rodzinek z dziecmi robi no i robi wrażenie taka ilość dzieciątke w jednym miejscu :)

Miłego dnia ! :)
 
reklama
hej Dziewczyny!! pamięta mnie ktoś tu jeszcze ??!! :)
gratulacje dla mama które znalazły już pierwsze ząbulki:) nam też się już zaczyna jeden wyżynać ale na szczęście ( i odpukać) bez problemowo, gdybym nie zagladała do buziulki to bym nic nie wiedziala hehe:) co do spacerówek to my też myślimy nad przejściem bo już sie "mały" nie mieści i wkurza się że nic nie widzi. Gaja ty sie ciesz kochana że możesz iść do pracy i masz z kim dziecinkę zostawić bo ja bardzo bym chciała iśc bo finansowo ciężko no ale niestety mały sam w domku siedzieć nie będzie a opiekunki nie wezmę bo nie ufam ludziom, za dużo gadają w tv o takich sprawach :/
 
Do góry