reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

czytam o tych badaniach i czyatm i az mi sie w glowie zakrecilo:nerd:
skoro te testy Paapa tak fauszuja to ja piernicze je robic i sie potem strsowac:crazy:
ide sie zdrzemnac:confused2:
 
reklama
dzien dobry

Kasiullla zamknelam watek o wszystkim i o niczym gdyz o tym piszemy min tu codziennie,nie ma sensu tworzyc podobnych watkow,gdyz jak pojawią sie dzidziusie to sporo jeszcze watkow powstanie

doczytaj regulamin
 
Czesc dziewcz€ta, wracam po prawie trzytygodniowej nieobecnosci, wrocilam do Krakowa zalatwic pilne sprawy i bylam oczywiscie u mojego gina! Potwierdzil ciaze i na dodatek jest to ciaza blizniacza wiec umieram ze szczescia podwojnie :D gratuluje rowniez nowym przyszlym mamusiom:)

gratulacje:tak::-)podwojne:-D

Hej dziewczyny SUPER WIESCI !!! Gratulki !!! Calineczka27 kiedy masz termin na prenatalne ????
Calineczka gratki:tak:
 
witam kobietki:)
czy skierowania na te badania specjalistyczne lekarz wydaje w tedy dgy kobiety sa obciążone genetycznie lub są po 40 roku życia?
powiem szczerze ze jak was czytam to aż mnie dreszcze przechodzą:angry:
co do mojego samopoczucia to super(oby nie zapeszyć)
własnie czekam aż mi sie ziemniaczki ugotują bo jestem taka głodna ze szok.


mamuśce bliżniaczków szczere gratulacje:)
 
Ostatnia edycja:
usg genetyczne robi się każdej kobiecie, jeśli przezierność karkowa wyjdzie duża lub nie ma kości nosowej to kierują na inne badania żeby potwierdzić. Kobiety po 35rż i obciążone genetycznie kierowane są raczej od razu na takie badania :tak:
Ty nie miałaś takich badań w 12 tygodniu? :eek:

widzę że przegapiłam jak dorotka została moderatorem :-D gratulacje ;-)
A Julki nadal nie ma?
 
Gratuluje dobrych wieściBliźniaczków zwłaszcza:-D

Ja do żadnych prenatalnych wskazań nie mam, ale same wiecie...
Trzymam kciuki za was, żeby wszystkim wyszły w porządku, ja chyba by i tak nie poszła bo pewnie tych chorób które zmusiły by mnie rzeczywiście do "zrobienia czegoś" z cążą i tak nie wykrywają.
Niektóre choroby są może nieprzyjemnym zaskoczeniem ale dzieciaki z nimi są tak samo fajne jak zdrowe.
Anja ten link który podałaś to ważne. andzaa była lipcówką 2008 tak jak ja. Wszystko bylo ok, cieszyłyśmy się razem z nią, a tu...

Z wózków ja mam x landera, miałam bebe comforta. U mnie ten wózki się niestety nie sprawdzają bo obaj chłopaki zrezygnowali z nich około roku i lepiej mi już było chodzić bez wózka niż z.
Z resztą na spacery zawsze woleliśmy jeździć rowerem:-D
 
usg genetyczne robi się każdej kobiecie, jeśli przezierność karkowa wyjdzie duża lub nie ma kości nosowej to kierują na inne badania żeby potwierdzić. Kobiety po 35rż i obciążone genetycznie kierowane są raczej od razu na takie badania :tak:
Ty nie miałaś takich badań w 12 tygodniu? :eek:

widzę że przegapiłam jak dorotka została moderatorem :-D gratulacje ;-)
A Julki nadal nie ma?
ja obecnie jestem w 9 tyg, moja ginka mi nic nie wspominała:szok:,a w poprzednich ciażach nie miałam takich badań robionych,z tego co pamietam.
rozumiem ze to badanie jest z krwi tak?
a moze jest jakiś skrót nazwy tego badania?
zaraz zajrze do swoich kart ciaży:crazy:
 
to jest badanie usg na którym wykonuje się pomiary m.in. przezierności karkowej, czy jest kość nosowa. Jeśli wynik jest zły to robią testy papa i amniopunkcje, to drugie jest badaniem inwazyjnym i robi się tylko w uzasadnionych przpyadkach, kiedy dzięki niemu można ewentualnie zacząć wcześnie leczyć dziecko.
Mi gin juz na pierwszej wizycie powiedziala ze w 12 tyg. jest bardzo wazne badanie i jakbym zmienila lekrza to zebym o tym pamietala :tak:

drugie podobne wykonuje sie kolo 20 tyg. ( połówkowe) i wtedy ocenia się czy nie ma wad narządów i innych.

Ja myslę że takie badania są potrzebne i lepiej wiedzieć, bo można wtedy ewentualnie wybrać lepszy szpital z oddziałem neonatologcznym na miejscu.

Ale na pewno żadna z nas nie będzie musiała się o takie rzeczy martwić ;-)

http://www.gynae.pl/index.php?id=usg_genetyczne
 
reklama
dziękuje bardzo za wytłumaczenie:)
jak teraz pójde na usg w poniedziałek to zapytam sie mojej lekarki co z tym badaniem,zobaczymy co mi odpowie:tak:
 
Do góry