reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Zanka każda sugestia jest dobra. Spróbuję, a może a nóż. A powiedz mi zeszło mu to, długo to miał, jaki był przebieg choroby? Też byłaś przerażona tym widokiem, bo ja bardzo. Nie wiem wogóle jak to przetrawić.
 
reklama
Fredka- a jak wygląda skóra u Twojej córci? Mój starszy synek dostał ok 3 m-ca na policzkach taką szorstką skórę, wyglądała w czasie późniejszym jak popękana z wypiekami. Miał zrobione badania alergologiczne i okazało się, że to alergia. Uczulenie na białko. Musiałam zmienić mleko na hypoalergiczne- po tym ustąpiło.
 
najpierw robi się sucha, później pojawiają się czerwone krostki które łącza się w całość grupkami, wszystko tworzy suchą skorupę, która gdzi niegdzie ma wodne delikatne wycieki, i tak jest wszędzie. Jak znajdę suche miejsce to od razu atakuje kremem,żeby się nie zaogniło. Jak patrzyłam w internecie to wygląda podobnie jak przedstawiane tam łojotokowe zapalenie skóry. Ale ciort jeden wie co to naprawdę jest.
 
Reniferku, próbowałam eliminować jedzenie, krok po kroku, proszek, płyn do kąpieli, słodycze i nic. Pójdę jeszcze do alergologa, zobaczę co on powie. Jak narazie 2 lekarzy powiedziało to samo. Podobnież ma to zejść do 5 najpóźniej do 6 miesiąca. To tak jakby jej organizm nie regulował gospodarki potnej skóry. Zobaczymy....czas pokarze:sorry:.

My też eliminowaliśmy wszystko co się da i nic po 3 tyg zeszło, pediatra powiedział, że to może być coś co zjadłam jakiś czas temu i tak długo wychodzi.
Podawaliśmy malemu zyrtek, wapno i smarowaliśmy różnymi maściami od dermatologa, ale najbardziej chyba pomogła kąpiel w krochmalu i krem alantan plus:tak:. Dodam,że naprawdę wypróbowalam chyba wszystko:tak:
 
Fredka no i mam nadzieję że to nie jest to łojotokowe zapalenie skóry, że nie będziesz musiała czekać do 5 miesiąca wiem co czujesz sama płakalam jak rozbierałam małego do kąpieli głowa do góry będzie dobrze;-)
 
no wiec u alexa to tez nie wygladalo za ciekawie... cala buzke mial w takich czerwonych krostkach, ktore po jakims czasie wygladaly jak pryszcze... skorka tez na poczatku byla bardzo sucha... polozna zalecila tez wykapanie w krochmalu, ale pepek malemu nie odpadl jeszcze bo on to dostal jak mial 2-3 tyg, wiec kupilismy ten krem i po ok dwoch tygodniach wszystko pieknie zeszlo :) a naprawde wygladalo to strasznie....
 
A moj Michas dzis skonczyl 3 msc :tak:

A ja mu dzis zawalilam lozeczko :-D naklejalam mu naklejki na sciane i glupia oparlam noge na lozeczku i lup ... caly spod polamany :zawstydzona/y: ale juz zbite z takich dech ze teraz nie poleci :-D
 
Witam dziewczyny

Ddddddlllllluuuuugggggooooo.....mnie tu nie bylo ale wrocilam;-)
Nigdy Was nie nadrobie:-) :sorry:No coz

U mnie Adam rosnie jak na drozdzach-haha 16 grudnia skonczy 3 miechy a juz od dwoch tygodni kupuje ubranka na 3-6miesiace i sa akurat na teraz. Niesamowicie szybko rosnie....a jak narazie to wcina tylko cyca. Ciezko bylo na poczatku ale juz od jakiekos miesiaca jest lepiej. Juz umiem sobie wygospodarowac czas dla SIEBIE:-):-)
STESKNILAM SIE ZA WAMI:zawstydzona/y:
 
Tak mi sie teraz przypomnialo jak przesiadywalam tutaj z Wami calymi dniami-pisalysmy o jedzeniu:-D Pamietam jak tylko ktoras wspmniala o budyniu czy nalesnikach i zaraz wszystkie lecialysmy do kuchni:-):-) z takimi wielkimi brzuchami....a teraz nasze dzieciaczki leza obok w lozeczkach a my walczymy z nadwaga:-)
 
reklama
Do góry