reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

witajcie
ja pozdrawiam ze szpitala, męzus dostarczyl laptopika więc mam kontakt ze światem

mam zapelenie nerek i nie jest ciekawie:-( ale juz dzis przynajmniej sama siusiam.
spotkalam tu kolezanke z którą lezalam na tym oddziale juz pare razy, ale niestety straciła ciąże, w 26 tygodniu w niedzsile poczula slabsze ruchy w poniedzialek na usg dzidzia juz martwa.jakie to zycie nie sprawiedliwe:-(
ja teraz mam kiepsko:-9 bo to 24 tydz. a wklasnie w 24 stracilam córeczke:-(
staram sie myslec pozytywnie ale ciągle cus:-( buziaki

Syla wszystko będzie dobrze. W tamtym tygodniu ja bylam w szpitalu z tym samym problemem dokładnie rodziłam piasek lub kamień. Trafiłam na izbę przyjęć z wielkim bólem i przerażeniem- na szczęście sytuacja została szybko opanowana. U Ciebie na pewno też tak będzie:-)Życzę Ci dużo zdrówka i samych pozytywnych myśli:-)O zlych rzeczach wcale nie myśl, bo nie wolno Nam:blink:
 
reklama
Zakładam ten temat ponieważ chciałabym poznac Waszą opinię odnośnie przyjęcia Baby Shower :-) moim zdaniem jest to świetny pomysł, ale ja robiłabym je raczej po urodzeniu dziecka niż pod koniec ciąży.

Baby Shower

Zwyczaj organizowania przyjęcia dla mającego przyjść na świat dziecka i jego mamy przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Pomimo panującego w naszym kraju przekonania, że kompletowanie wyprawki przed narodzinami może przynieść pecha, idea organizowania takich przyjęć zyskuje coraz więcej zwolenników, czy raczej zwolenniczek.
Zazwyczaj przyszła mama jest zmuszona rezygnować ze spotkań towarzyskich, bo albo odbywają się z zadymionych barach, albo ciągną się przez długie godziny. Dlatego baby shower to doskonała okazja by podzielić się swoimi obawami i nadziejami z gronem najbliższych osób. Poza tym nie bez znaczenia jest także fakt, że otrzymywane w trakcie imprezy prezenty odciążą nieco przyszłych rodziców w uzupełnieniu dziecięcej wyprawki o wszelkie niezbędne drobiazgi.
Najczęściej przyjęcie organizuje się pod koniec ciąży, gdy brzuszek jest już sporych rozmiarów, a kobieta oczekującej dziecka czuje się na siłach by w takim spotkaniu uczestniczyć. Niektóre mamy, chcąc przystosować ten zachodni zwyczaj do polskich warunków, decydują się na urządzenie podobnej imprezy już po porodzie, ponieważ wtedy mogą już pochwalić się swoim maleństwem i nieco oderwać od codziennych obowiązków związanych z opieką nad nim. Tradycyjne amerykańskie baby shower odbywało się w sobotnie lub niedzielne popołudnie.
Innym obok podarunków obowiązkowym elementem baby shower jest urządzanie zabaw i konkursów, powinny one w jakiś sposób nawiązywać do odmiennego stanu bohaterki wieczoru. Do najbardziej typowych należy „quiz ze znajomości przyszłej mamy” lub historii jej ciąży, przygotowuje go jedna z przyjaciółek, a zadaniem pozostałych jest udzielenie odpowiedzi na pytania (czasem bardzo szczegółowe). Kolejny pomysł na konkurs to odgadywanie wielkości brzucha: każda z uczestniczek przyjęcia odmierza na sznureczku przypuszczalną długość obwodu brzuszka, wygrywa ta, która była najbliżej prawdy. Zabawą może też być wymyślanie imienia dla mającego przyjść na świat dziecka, by niebyło tak łatwo można wprowadzić dodatkowe reguły, wtedy imię powinno składać z wylosowanych liter (pomocna może okazać się gra Strable). Atrakcją przyjęcia może być wykonanie gipsowego odlewu brzuszka przyszłej mamy.
Wszystkie zabawy oraz cała impreza powinny oczywiście być przyjemnością dla przyszłej mamy i być zgodne z jej oczekiwaniami. Jeżeli jest ona na przykład osobą przesądną, lepiej będzie urządzić przyjęcie, gdy dziecko już będzie na świecie. Nieważne przed porodem czy po bez wątpienia baby shower jest bardzo sympatycznym zwyczajem. Stanowi wyjątkową okazję do spotkania z przyjaciółkami (co po urodzeniu dziecka nie jest już takie łatwe). Idea obdarowywania podarkami poza wymiarem czysto praktycznym ma także znaczenie symboliczne, jest jakby życzeniem dostatku i pomyślności, dlatego towarzyszy wszystkim przełomowym momentom w życiu.
 
Byłam już na jednym baby shower i było kapitalnie :)

Ja jestem raczej za organizowaniem tej imprezy przed narodzinami... wiadomo przecież, że każda po porodzie musi dojśc do siebie... żeby czuć się komfortowo... dla niektórych to trwa 2 tyg dla innych 2 msc... a jak sama piszesz chodzi też głównie o to by znajomi prezentami troche odciążyli przyszłych rodziców... myślę, że jak już dzidziuś będzie na świecie to nie będę czekać z zakupami... "bo może dostane to od przyjaciółki za miesiąc"... a po co dostać niepotrzebne już rzeczy... poza tym na zaprezentopwanie bejbiczka będzie jeszcze niejedna okazja :) a póki co imprezy nie przerwie płacz głodnego malucha :)
 
Witajcie - dawno mnie nie było u Was, ale to podobnie jak u Wioli wina życia, u mnie zaś szkoła i pisanie / poprawki w pracy lic oderwały od Was, ale oby do połowy czerwca (bo wedy musze oddać napisaną prace) a poźniej do połowy lipca kiedy to mam nadzieje że obronie swoją prace... i od połowy lipca już tylko zajmuje się tematem dzidzi i przygoowywaniem jej koncika w domu... :-)

Gratuluje wsz mamusią które znają już płeć swoich maleństw, bo niestety ja jeszcze nie wiem co nosze pod serduszkiem, być może za 2-3 tygodnie się dowiem o ile pójde na USG 3d....
Dziewczyny z dolnegośląska polećcie jakąś przychodnie / pordanie w której solidnie zrobią mi takie badanko ze zdjęciami i filmikiem. Bo jutro chciałabym sie na owe zapisać a wiem, że najblizej mnie to albo Wrocław albo Świdnica...




Syla będzie dobrze! Trzeba wierzyć pozytywnie póki jest dobrze, a nie dołować się na zaś. trzymam kochana za Ciebie kciuki.


P.S. Nie wiem czy któraś pamięta jak podejmowałam temat wózka X-Landera bo podoboja mi się takiego typu wózki, wczoraj na zakupach we Wrocławiu gdzie się nie oglądnełam to wszedzie X-Lander...ale przeraża mnie mala gondola... i chyba znalazłam prawie ideał... z dość sporo gondolą a wózek wygląda dość sympatycznie...
SUPER WÓZEK alu OBROTOWE KOŁA + fotelik + GRATIS (622306277) - Aukcje internetowe Allegro
 
Sylus - kochana trzymam mocno kciuki by bylo ok...dawaj na bierzaco znac jak mozesz bysmy sie nie martwily :-)nie mozesz myslec negatywnie...Pociesze Cie ze moja mama donosila i urodzila zdrowa dorodna moja siostre, ktora niestety na 2 dzien zmarla bo okazalo sie ze nie miala nerek :-( a mimo to sie nie poddala i po 2 latach urodzila kolejna dzidzie rowniez moja siostre i ma ona teraz 24 latka i niezla z niej laska :-) zdrowa i dorodna..tez sie cholernie bala ale myslala pozytywnie...musimy i nic innego nam nie zostaje...24 tydzien jak stracilas corcie nie jest jakis feralny mozna stracic fasolke i w 6 tyg i 36....wiec wszystkie musimy o siebie dbac i uwazac do samego konca...trzymam mocno kciuki :-)
 
Syla dołączam się do dziewczyn. ;-)
Póki co,wzięłam prysznic i do tatusia w odwiedziny Jutro już moje tak długo oczekiwane USG. Oczywiście godzina 17:20,żeby mi za dobrze nie było,więc postanowiłam,że będę dłuuugo spać,żeby skrócić sobie dzień. :-p No nic,ja zmykam,miłej niedzieli wam życzę. :-)
 
Syla-trzymam kciuki za Ciebie i Maleństwo!Wszystko będzie dobrze napewno,najważniejsze to myśleć pozytywnie.
My dziś mamy luz bo babcia jak co łikend wzięła dzieciaki na działkę.Wczoraj mieliśmy obfitego grilla u kolegi i pomimo że mięsa nie jem to ledwo się ruszalam takie obrzarstwo.Słodyczy jeść nie mogę bo straszna zgaga:dry:obudziła mnie dziś w nocy i ledwo zasnęłam.Zauważyłam że Synek jak nie słyszy siostrzyczek to o wiele spokojniejszy jest i kopie jakby od niechcenia;-)
Miłej niedzieli wszystkim.
 
Syla trzymaj sie kochana!!!Optymistyczne mysli tylko!!!! Musi byc dobrze;-)Nie stresuj sie bo Ci nie wolno w tym stanie!!!:no:Trzymam kciuki:tak:

U nas w koncu dzisiaj slonczko:tak:Wczoraj bylismy na wycieczce rodzinnej:tak:Bylo super, wrocilismy padnieci, szkrabik w brzusiu sie wiercil niesamowicie, moze dlatego ze dlugo jechalismy;-)Bylismy we Francji, ale w tej brzydszej czesci niestety, trafilismy rowniez nad morze, mezus chcial zrobic niespodzianke i jechac do Paryza ale sie skapnelam i wszytsko popsulam, powiedzialam ze nie jestem przygotowana na taka dluga troche, no i w koncu stwierdzilismy ze rzeczywiscie jechac do Paryza tylko na chwile nie ma sensu, przynajmniej potrzeba 3 dni;-)Wszystko przed nami:tak:Dzisiaj grill, leniuchowanie, spacerek!!!

Zycze Wam milego popoludnia wrzesnioweczki!!!
 
reklama
Cześć dziewczyny ledwo siedzę przed komputerem, byłam dziś u teściów na obiedzie mój teść to prawdziwy kucharz zrobił młoda kapustkę kotleciki z piersi kurczaka z pieczarkami w serze żółtym młode kartofelki zajadałam się tak że teraz pękam :-) ładna dziś pogoda ale trochę duszno.... poza tym to nie mam siły idę się po wylegiwać a za tydzień czeka mnie taki obiadek tym razem u brata mojego M więc jestem zadowolona hihihihi
 
Do góry