reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrzesień 2009

Powoli nie nadążam postów czytać :-D , ale ostatnio dużo śpię korzystam z weekendu pół godziny temu wstałam i myślałam, że to już środek nocy. :-pCzęść wszystkim nowym wrześnióweczkom!:-D
 
reklama
Melduję się na wrześniówkach 2009 udzielałam się na staraczkach 2009 a teraz jestem już szczęśliwie zafasolkowaną!!!!

Więc tak po krótce o II dowiedziałam się przed wczoraj. Zoabserwowałam biały śluz i wystartowałam do Tesco po testy okazały się pozytywne. Okresu dziś nie dostałam więc jak na razie wszystko wskazuję na to że jestem w ciąży nasza radość jest wielka ale i strasz że to bardzo wcześnie 4 tydz. Nie mogę niestety tak jak wy pobiec do lekarza i zrobić usg i dowiedzieć się szybciutko czy fasolka jest dobrze umieszczona bo mieszkam w Szkocji. Tutaj podejście jest inne o czy pisałam już na staraczkach. Ciąża to nie choroba dla nich i nie wymaga lekarza. Od 12 tyg będę spotykać się z położną ona zrobi 2 razy USG i bardzo podstawowe badania. Och szkoda gadać.

Ja jestem zodiakalną panną z 2 września i wszystko wskazuję na to że moja dzidzia też będzie (21 wrzesień??)
To będzie lekcja pokory wszystkie panienki o tym wiedzą nie jesteśmy łatwym narodem, mamy problem same z sobą, dzieci panny są urocze ale naprawdę wymagają dużo więcej uwagi zainteresowania i super wiele miłości!!! W przeciwnym razie czują sie niekochane i odrzucone, więc kochane Mamusie fasolek panienek już kochajmy swoje dzieciątka ponad życie. To dopiero początek naszej drogi, ale mam nadzieję że znajdę tutaj wsparcie i sama je dam.

Pozdrawiam kobietki Gratuluję Wam i sobie również!!!

Gratuacje Katerinka i witam na wrzesniowkach 2009!!!!!!
Ja mam termin na 18 wrzesnia, wiec mamy bardzo bliskie terminy.
Pozdrawiam!
 
Witam wszystkie wrześniowe mamy :-)
Bardzo się cieszę, że mogę do Was dołączyć :-D
Tydzień temu ujrzałam II. A teraz jest już początek szóstego tygodnia :-) Termin kalkulator internetowy obliczył mi na 09.09.2009 :-D Ja mam urodziny 4 września - jest szansa, że bejbik się wstrzeli i będziemy urodzinki mieć razem :rofl2:
Myślę, że we wtorek pójdę do mojej gin - wtedy będę wiedziała więcej.
Na razie nie mam prawie żadnych dolegliwości. Dopiero od wczoraj mam lekkie mdłości. Jedynie bóle podbrzusza od samego początku. Ale poprzednio też tak miałam.
Bo mam już jednego synka - 3-letniego Kamila.
Zastanawiam się, jak to będzie, jak objawy ciąży się nasilą - pół poprzedniej przespałam, tym razem raczej nie będzie takiej możliwości;-)
Gratuluję wszystkim wrześniówkom :tak: i pozdrawiam :-)
 
To tez moja 2 ciaza :-) W pierwszej nie mialam nic, dowiedzialam sie pozno nie pamietam teraz dokladnie zaczelam sie domyslac moze 2 tyg po terminie ze chyba powinna byc @ a potem nic nie robilam tylko z tego nie wiedzialam tyle co teraz :) Bylam jednak w szpitalu z uwagi na skurcze w 7 tyg chyba nie pamietam moze 8 i strach pozostaje :) I jestem wyluzowana moze na forum to tak wyglada :) poprostu jak skurcze sa teraz czlowiek ma stracha i wszystko wraca to chyba nikogo nie dziwi :-(Tez mi lekarz sie kazal oszczedzac, nie dzwigac itp. a jak sie pojawia juz regularnie to do szpitala znow....Wiec...I nie robie testow ciazowych co chwile, robilam pare przed dniem @ przede wszystkim potem moze jeszcze jeden...Tez nie mam czasu na myslenie i nie jest tak ze moje mysli kraza wokol ciazy wrecz o niej zapominam bo nie mam dolegliwosci i teraz czasem sie natne bo mala dzwigne a nie powinnam bo 18kg wazy, ma 5,5 roczku czy cos i tez mnie absorbuje do tego zmienilam prace wiec wogole zyje praca gdzie nikt nic nie wie a chce sie wykazac by moze nie poleciec wiec to nie tak jak myslisz :)

kroptusia myslałam ze Ty pierwszy raz... :tak: a Ty masz jeszcze więcej do dźwigania niż ja :sorry2:
apropo braku objawów... w pierwszej ciązy strasznie bolały mnie piersi... spuchły mi jak balony - a teraz nic... też masz coś takiego? bo ja już zaczynam coś sobie układać w łepetynie... z objawów ciązowych mam tylko sennośc, ale ona może być spowodowana odstawieniem 3 kaw dziennie /piłam cztery, teraz piję jedną/, brak meisiączki, ból brzucha, jajników- szczególnie wieczorem, po całym dniu, no i od czasu do czasu biały śluzik... te piersi mnie martwia... chociaż z drugiej strony, moze po jednej ciązy i długim rocznym karmieniu - wcale puchnąć nie muszą?


witam wszystkie nowe Mamy! bardzo się cieszę ze do nas dołączyłyście... mam nadzieje że razem będzie nam miło się tu gawędziło przez całą ciąże!
 
kroptusia myslałam ze Ty pierwszy raz... :tak: a Ty masz jeszcze więcej do dźwigania niż ja :sorry2:
apropo braku objawów... w pierwszej ciązy strasznie bolały mnie piersi... spuchły mi jak balony - a teraz nic... też masz coś takiego? bo ja już zaczynam coś sobie układać w łepetynie... z objawów ciązowych mam tylko sennośc, ale ona może być spowodowana odstawieniem 3 kaw dziennie /piłam cztery, teraz piję jedną/, brak meisiączki, ból brzucha, jajników- szczególnie wieczorem, po całym dniu, no i od czasu do czasu biały śluzik... te piersi mnie martwia... chociaż z drugiej strony, moze po jednej ciązy i długim rocznym karmieniu - wcale puchnąć nie muszą?


witam wszystkie nowe Mamy! bardzo się cieszę ze do nas dołączyłyście... mam nadzieje że razem będzie nam miło się tu gawędziło przez całą ciąże!

Nooo jak milo w koncu przeczytac bratnia duszyczke :-)Co do piersi to Ci nie powiem bo w 1ciazy to nie bylo planowane naczy jakby byla to super a jak nie to po studiach sie mocno postaramy :)...Obronilam licencjat i wyjechalam do krakowa na 2 miesieczne oblewanie hihi nawet nie wiem kiedy mial byc termin nie patrzylam na zadne dni plodne nic poprostu sie przestalismy zabezpieczac i tyle...Jednego dnia wstalam po imprezce zapalilam papieroska i bleeeeee odrzucilo i zaczelam kalkulowac, sie okazalo ze sie spoznia 2 tyg :) po test, II grubasne krechy, do gina i 6 tygdzien jakos...Piersi mi z tego co pamietam urosly ale potem 7-8 tydz. i nie pamietam mega boli....
Jak Wika miala 1,5 roku zaczelam myslec o 2 i tak od myslenia do starania do efektow tyle czasu ze ma 5,5 :)...Przez ten czas tyle co sie oczytalam na forach itp prowadzilam wykres ff pomiary testy i nic...Choc u nas wlasnie nie wchodzi w rachube "jak nie ten cykl to inny" dlatego jak zaskoczylismy sie tak cieszymy bo jakby nic nie wyszlo nastepny mc czy 2 odpadaja (praca)...wiele bylo takich cykli ze tylko przytulanko 3 dni przed owu, dzien po, lud dwa dni to wiedzialam ze tylko moze cud ale tak nie bylo...poprostu M czesto wyjezdza nie ma praca po 20h itd wiec tfu tfu jesli by teraz nie wyszlo cos to eh nie wiem kiedy znow :( stad moze moje przesadne martwienie sie...Nie dosc ze dzidzia mooooocno wyczekana to dwa problemy z czasem na ew staranka i dmucham na zimne...

Ciesze sie ze napisalas bo umnie to samo co u Ciebie...piersi bola moze troche przy dotyku i to wszystko :) przed @ bardziej mnie czasem bolaly:szok: rozmiarowo juz sama nie wiem ale tez mnie to zmartwilo jak czytam u dziewczyn o tych bolach piersi sutkow...Mdlosci w sumie nie ma moze mnie zamulilo raz z dwa ale to nic w porownaniu do 1 ciazy ze odrzucalo mnie od wszystiego niczym nie moglam jezdzic itp...ale wiedzialam ze w ciazy jestem a teraz tylko ta SENNOSC makabra, M ciagle w pracy, ja sama z mala, niby duza zajmuje sie soba ale etap mega powaznych pytan i dyskusji a ja oczy na zapalki :) a ta co chwile "no mamo nie spij zadalam powazne pytanie":-) .. Tez odstawilam kawe bo pilam 3-4 dziennie jestem kawoszem a teraz 1 i to bez kofeiny czasem normalna z mleczkiem ale spie na stojaco :) brak miesiaczki, bol brzucha czasem wieczorem skurcze mocniejsze i troche czasem wiecej bialego sluzu i to wsio :-)...Co do piersi to samo sie zastanawiam bo tez rok karmilam i sa flakony :) W 1 ciazy spuchly i bolaly jak rosly a teraz jakby "rozciagniete" hihih i nie odczuwam i tyle :)...Najgorsze ze ja palaczka, nie palilam w 1 ciazy, rok po jak karmilam a potem glupia zaczelam (stresujaca praca) i strasznie mnie ciagnie :-(...a w 1 odrzucalo na sama mysli i ciezko mi bo walcze i nie pale nawet 1 dziennie ale jestem bardziej nerwowa itp., nooo ogolnie jestem nerwus straszny odkurzacz jak to mowi moj M bo 1 raz w zyciu widzi ze poprostu jem :)
 
Dziewczynki czy w 5 tyg absolutny brak mdłości czy to normalne??
Boję że że to jakiś zły znak:sorry2:

Przeczytaj moja odpowiedz powyzej ja chyba jestem juz jakos w 7 i NIC :) a w 1 ciazy mialam od poczatku az do 9mc :-) Wszyscy mi mowia ze powinnam sie ciezyc i ze zwykle mdlosci (pytalam sierpniowki) 7-8 tyg mnie moze zamulilo z raz dwa i to wsio
 
Katerinka właśnie przeglądałam sobie kalendarz ciąży
https://www.babyboom.pl/ciaza/kalendarz_ciazy_hit/kalendarz_ciazy_i_trymestr.html
i napisali, że mdłości ma 70% ciężarnych - może załapałaś się do tej 30% ;) A może jeszcze wszystko przed tobą :confused:

Kroptusia, Renifer no właśnie, mnie też piersi w pierwszej ciąży bardzo bolały i to do piątego miesiąca :zawstydzona/y: A teraz nic - może to tylko na razie tak, a może już są częściowo przygotowane na nadchodzące atrakcje ;-)
 
reklama
Czytam o tych objawach ciążowych
plis odpiszcie
czy wam w pierwszych 2 tyg ciąży urosły piersi-nie bolą tylko sa cięzkie jak 2 kamienie a może ot znak że za 6 dni spodziewam sie okresu...bo nie iwdze byscie opisywaly swoje piersi że tak urosły w pierwszych dniach ciąży ewentualnie piszecie że urosly w kolejnych tygodniach
za odp będę wdzieczna
no i ja chyba podświadomie iskam doslownie non sto 5 min zanim sie poloze spac to sikam z 6 razy, jajnik dlaej mnie boli...czy jak bede miala jutro 5 dni do okresu to test strumieniowy mi coś wykaże...dodam że przytualalam isę 3 a jutro bedize 11 za odp bedę wdzeczna szczególnie o tych piersiach
 
Do góry