reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Prosze napiszcie, jak brałyscie duphaston, albo dalej bierzecie, to ile razy dziennie?

Dzięki wielkie:)


ja brałam 2x2, teraz biore 1x2

apropo usg to tez jestem zdania ze nie szkodzi; my teraz - w drugim m-cu mielismy 3 usg; a w poprzedniej ciazy miałam na koniec raz w tygodniu

miauczus - gratulacje! my mamy 15 m-cy :-) uwazaj na siebie bo ja juz jestem po krwawieniach i po pierwszych problemach:sorry2: i nie wiadomo co z tego wyjdzie...
 
reklama
Hej
Igalga ja biorę duphaston cały czas 3x1 co 8 godzin, a Ty jak go bierzesz?
anka<3 nie denerwuj się, piszą że przez pierwsze około 18 dni zarodkowi nie powinno zaszkodzić, poza tym na pocieszenie powiem Ci że bardzo częsty przypadek z tymi tabletkami i zazwyczaj wszystko było okej. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem i daj znać.
Mnie dziś znowu bardziej bolał brzuch, musialam wziąć nospę. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam wszystkich.:-)
 
Oj jak ja wam zazdroszczę.:zawstydzona/y:Widziałyście już wasze maleństwa, wiecie jak są duże i słyszałyście ich serduszka.
A ja na usg czekam do 25 lutego. Tyle jeszcze czasu.:zawstydzona/y:
Ostatnio dopadły mnie zaparcia i okropne wzdęcia, przy czym wcale nie jadłam jakichś ciężko strawnych rzeczy. :no:Pomogły mi suszone śliwki i orzeszki.:-DOd razu z rana do kibelka sprintem leciałam.;-)
 
Ja właśnie wróciłam z pierwszej wizyty u lekarza. Termin mam na 22 września. Jestem trochę zawiedziona bo nie zrobił mi USG bo stwierdził że 6/7 tydzień to za wcześnie, nic by to nie dało i po co ryzykować - powiedział że pierwsze USG zrobi mi najwcześniej w 13 tc a to dopiero za 2 miesiące :-( ale lekarz ten ma bardzo dobre opinie i dużo pacjentek go wybiera do prowadzenia ciąży więc chyba wie co robi.
Mam trochę głupie pytanie - kto daje skierowanie na morfologię , mocz itd - ginekolog czy lekarz ogólny, czy wystarczy ta karteczka od gina czy muszę jeszcze iść z nią do ogólnego i dopiero dostanę skierowanie? Zupełnie nie mogę sobie przypomnieć jak było w ostatniej ciąży:baffled:
 
RENIFER24 przeraziłaś mnie normalnie tymi wieściami.... aż mi łży w oczach staneły... :-( ale trzeba być dobrej myśli i już!!!

Witam nowe dziewczyny!
Ja też pytałam w sparwie tego USG i nic nie szkodzi to dzidzi, pryajmniej tak mi moja gin powiedziała... więc nie ma się co stresować.
Ja mam wizyte na 10.02 i już wtedy usłysze serduszko mojego skarba :-) a poza tym u mnie mdłości, mdłości i mdłości.... ostanie dwa dni to masakra! Ale ja się wcale nimi tak nie martwie wręcz ciesze, dla mojego skarba ścierpie wszystko!
 
A ja sie skarzylam na brak mdlosci od 5 tyg i dziewczyny zapewnialy ze przyjda....W 1 ciazy prawie zyganko na kazdym kroku wiec sie balam powtorki (praca) a tu owszem zamuli, czasem zamdli ale moge napisac APETYT, APETYT, APETYT....tesciowa zazartowala ze moze genetyka bo jak byla w ciazy z moim M to miala to samo...jak wpadam do sklepu nie moge sie opanowac, rece sie trzesa i nie wiem co kupic jak wariatka:-) ostatnio mi tato zrobil obiad a ja wpadam po pracy i ze nie chce bo chce NALESNIKI bo za mna chodzili i dawaj...cala kuchania w mace, burdel ale nalesnik na talerzu lezal :-)....Wiec nie marudzac chyba typowych jak Wy nie mam, choc zyganko male bylo i czesto mnie muli czy chodze i ble ble ....

Reniferek

Mam nadzieje ze wszystko sie ulozy pozytywnie u mnie skurcze przeszly, czekam do 11.02 na werdykt jak to przezyl groszek (wg mojej corci makaronik :-) )...

Ninonka

Spanie to norma, jakbys musiala isc do pracy wiesz mi ze dala bys rade :-) tez myslalam ze nie dam, o 10 rano mam kryzys, zasypiam na biurku ale daje rade...Wlasnie sie obudzilam hihi jak poszlam spac o 12 :-) ....Naczy w przerwie o 15 tylko wstalam by wrzucic malej obiad poszlam dalej, teraz wstalam by wrzucic kolacje ja do lozka, dac leki i dalej .... Choc juz do 22 czasem daje rade:-) Wow

Indygo

Ja dostaje od gina ale ide do rodzinnego, przepisuje mi na skierowanie by bylo za free tak sie umowilam, bo za 1 badania ale to toxo, cytomegalia itp zaplacilam 200zl

miauczus54

Witamy serdecznie,...ja o 2 malucha walczylam 3 lata stad duza roznica wieku, chcialam by byly 2 latka a bedzie 6 jak sie urodzi i troche mi smutno bo za duza roznica...Ale zapomnialam juz wsio: pieluchy, noce do tylu czy zajmowanie sie bo mala wszystko juz robi sama :-) lacznie ze sniadaniem itp....Za to bede miec super pomocnice, juz caluje moj brzuszek, glaszcze i tuli i napewno bedzie pomagac...Dasz rade, znam tu mnostwo dziewczyn ktore maja maluszki nawet 6 mc i sa w ciazy :-) .... Jest duzo plusow...maluchy beda miec towarzystwo i nie wyszlas jeszcze z wprawy a potem powiesz ze super jedno po drugim i odchowane :-)

Alex91

kochana doczekasz sie i zobaczysz jaki to bedzie cudowny piorunujacy widok...Ja jak bylam 1 raz w 5 tyg byla kropka, nie bylo serduszka wiec stres, teraz dopiero w 8 bylo konkretnie co ogladac o 12 nie wspomne :-)

Phoebe21

Moga to byc objawy ciazowe, mnie w tym okresie bolal wlasnie brzuch i cyce ale nie spuchly duzo...Tez strasznie chcialo sie spac....ale ten sluz nie powinien byc podbarwiony, to nic dobrego, jesli jestes w ciazy trzeba isc do lekarza i powiedziec moze cos zapisze by nie bylo plamien jesli nie jestes to moga byc objawy @ ktora sie zbliza...Zrob szybko test, wczesne ciaze lepiej wiedziec ze sa bo mozna dzialac by ich nie stracic...Ja mialam sluz bialy i bylo go duzo....Trzymam kciuki i zrob test bo to nic nie zmieni, najwyzej bedzie I krecha i bedziesz wiedziala ze to opoznienie to moze hormony czy stres a jak ciaza lepiej powiadomic o plamieniach sluzach innych lekarza na wszelki :) nie musi byc nic zlego :-)
 
witam przyszłe mamusie!!!!!
Gorące gratulacje na początek.
Nie zdarzylam poczytać was od początku, nadrobie zaległości na pewno:) a więc pojawiał się tu dość przypadkiem, 2 kreski zaszokowaly mnie zupełnie i totalnie, jeszcze u lekarza nie byłam, termin wizyty 10.02 jednak wszystkie znaki na niebie mówią - jesteś w ciąży. Dziewczyny jestem przerażona!!!! Nie dawno byłam lutowczka 2008 a tu taka niespodzianka. Wróciłam właśnie na studia po przerwie, mały ma już roczek- wspaniały chłopak, finansowo różnie, mieszkamy z moja kochana mama. Bardzo bym chciała się szczerze cieszyć a ja sir cholernie boję- kolejnych zmian. Widzę że są tu mamusie oczekujące 2 maluszka- proszę napiszcie jak sobie radzicie!!!! Jaka będzie różnica wieku między dzueciaczkami. Jak tylko ochlone, jeśli giń potwierdzi informacje mam nadzieję że zagoszvze tu aż do końca września:))) będę w stanie wnieść trochę wiedzy di dyskusji, w końcu wszystko świeżutkie y mnie:) pozdrawiam

ja mam 6,5 miesięcznego szkraba. Jak się urodzi drugie to będzie pomiędzy nimi dokładnie 14 miesięcy różnycy trochę hardcore....ale damy radę.... chociaż chciałam mieć drugie dziecko szybko to takie tempo mnie trochę zaskoczyło ale i tak cieszę się niezmiernie:tak::tak::tak:
Nie zmienia to faktu że nie przypuszczałam że jestem w ciąży i dowiedziałam się dopiero w 7 tygodniu....też długo nie mogłam wyjść z szoku:tak::tak::tak:
 
jako ze nie ma jeszcze takiego watku chcialabym sie Was o cos zapytac...okres spoznia mi sie 2 tyg.mam brzucha,

to nie ma na co czekać, jeżeli podejrzewasz, że to może byc ciąża to szybciutko do apteki po test :tak: bo jeżeli zobaczysz II kreseczki to trzeba łykać folik, umówić sie do lekarza i poprostu dbac o siebie :tak: a jeżeli jednak I kreseczka to przy tych plamieniach też pewnie wizyta u lekarza wskazana :tak::tak::tak:

Dziewczyny jestem przerażona!!!! Nie dawno byłam lutowczka 2008 a tu taka niespodzianka.

troszkę Cie rozumiem, ja byłam gotowa na drugie maleństwo dopiero jak Kacper skonczył 2 latka, i chciałam różnice 3 latka miedzy dzieciaczkami a wyszło jak wyszło i będzie 4 lata różnicy :tak: ale myślę,że jak minie pierwszy szok i zaskoczenie, spojrzysz na sytuacje troszke spokojniej i jednak dojdziesz do wniosku,że sobie poradzisz / poradzicie sobie :tak: myśle,że potrzebujesz troszke więcej czasu na oswojenie sie z ta myślą, ale czas zadziała na Twoja korzyść i wszystko sobie poukładasz i będziesz szczęśliwa mamusia dwójki wspaniałych dzieciaczków :tak::-D:tak:

Mam trochę głupie pytanie - kto daje skierowanie na morfologię , mocz itd - ginekolog czy lekarz ogólny, czy wystarczy ta karteczka od gina czy muszę jeszcze iść z nią do ogólnego i dopiero dostanę skierowanie? Zupełnie nie mogę sobie przypomnieć jak było w ostatniej ciąży:baffled:

ja w pierwszej ciąży każdorazowe skierowanie miałam od gina i badania robiłam normalnie w przychodni i za nic nie płaciłam :tak: pewnie tez jest różnica czy skierowanie jest od lekarza NFZ czy prywatnego ( tak mi sie wydaje)

Ninonka, mam do Ciebie wielka prośbę, czy korzystając z kolorowych postów mogłabyc wybierać ciemniejsze kolory :tak: bo jak siedzę w pracy cały dzien przed kompem i potem czytam forum to przy tych jasniejszych kolorach oczy mi juz wysiadają :tak: a naprawdę, chciałabym byc na bieżąco :tak:

PS. ogladacie mecz ???? 7:3 przegrywamy :no:
 
Do jutra kobietki, ide spać... hehe spać, spać, spać :-)
U mnie mdłości tak od 17 godziny do tej pory puściły, zobaczymy co będzie rano.... :rofl2:





Ninonka
Spanie to norma, jakbys musiala isc do pracy wiesz mi ze dala bys rade :-) tez myslalam ze nie dam, o 10 rano mam kryzys, zasypiam na biurku ale daje rade...Wlasnie sie obudzilam hihi jak poszlam spac o 12 :-) ....Naczy w przerwie o 15 tylko wstalam by wrzucic malej obiad poszlam dalej, teraz wstalam by wrzucic kolacje ja do lozka, dac leki i dalej .... Choc juz do 22 czasem daje rade:-) Wow
HEHE mi w sumie jeszcze tak jak by nie włączyły się zachcianki, ale kto wie co mnie czeka za kilka tygodni :-D

Ninonka, mam do Ciebie wielka prośbę, czy korzystając z kolorowych postów mogłabyc wybierać ciemniejsze kolory :tak: bo jak siedzę w pracy cały dzien przed kompem i potem czytam forum to przy tych jasniejszych kolorach oczy mi juz wysiadają :tak: a naprawdę, chciałabym byc na bieżąco :tak:

PS. ogladacie mecz ???? 7:3 przegrywamy :no:
Jasne że bym mogła, nie ma problemu, w sumie nie używam aż tak wielu tych jasnych kolorów :tak: ale OK ;-)
 
reklama
dzięki wam się trochę uspokoiłam:* podniosłyście mnie na duchu. A okaże się czy jest ok w poniedziałek to tylko 2 dni w sumie ale chyba nie będę mogła usiedzieć w miejscu do tego czasu.. tez mam takie pytanie: lekarz mi zlecił badanie grupy krwi. Czy nie wystarcza to które jest w książeczce mojej wpisane??
 
Do góry