reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

kamień z serca Syla kciuki zacisniete nadal ... byle do września ..... :tak:

jeżeli chodzi o wyjście z maleństwem ze szpitala, to w Jarocinie jest podobnie jak opisała Szyszunka, czyli sa dwa pomieszczenia, jedno dla matki do przebrania i jedno dla malenstwa, w którym ubiera je połozna, wiec dając jej ubranka, ona juz wie jak je odpowiednio ubrać, a wogóle to może ze szpitala dostaniecie liste jakie ubranka macie mieć na wyjście dla dzieciaczka, ja takową liste dostałam od koleżanki, która rodziła w szpitalu który i ja chyba wybiorę .....:tak::-D:tak:

a dzisiaj tez super pogoda dla ciążówek, przyjemny chłodek, i bez deszczyku ... :cool2:
przyjemnego popołudnia :cool2::-D:cool2:
 
reklama
Hej dziewczyny!
Znowu nie mialam czasu na BB, bo w pracy a po pracy ciagle cos, ze nawet nie mam czasu TV pooglac.
Mnie skurcze tez lapaly- wiec pije duzo soku z pomidorow i naduzywam ketchup;)
Bylam u poloznej i mowila mi ze mam niska hemoglobine we krwi i malo zelaza!!!co powinnam wcinac?
Moj maly sie wierci i przekreca- ale dowiedzialam sie, ze moze tak brykac do 36 tygodnia(u mnie 28,5)Powodem do zmartwienia bedzie jak w 36 miesiacy nie bedzie przekrecony glowka w dol!
Ja planuje spakowac torbe do szpitala w przyszlym tygodniu- brakuje mi jedynie koszuli nocnej na guziki rozpinanej.

Wczoraj z mezem kupilismy a wlasciwie zarezerwowalismy sliczna sunie!malutka buldozke francuska ;)slodka jak miodzio-odbiore ja jak juz pojde na macierzynski- czyli miesiac !

mam pytanie- moja bratanica- skonczyla 2 miesiace i byla wczoraj u neurologa- powiedziano mojemu bratu, ze jest troszke opozniona w rozwoju bo np inaczej rusza jezykiem i stopy inaczej uklada i ma zwiotczale miesnie(glowy nie podnosi itp)
chcialabym zasiegnac wiecej informacji na ten temat-co to znaczy ze ma miesnia zwiotczale?skad to sie bierze?czy tak wiele niemowlat ma itp - moze wy wiecie gdzie znajde odpowiedz?(ja mieszkam w UK a brat w Polsce)

tymczasem milego dnia-papa
 
hej kochane
milo ze sie o mnie martwicie
ja nadal w spitalu i w sumie bez zmian
przez pierwszy tydzien 24 na dobe pod kroplówką z fenoterolu,potem 16 razy na dobe tabl, a teraz 12 na dobe.skurcza nie mialam zadnego od 2 tygodni
tyle ze jest rozwarcie 2 cm i pęcherz płodowy uwypuklony do pochwy co grozi pęknięciem. na szczęscie od tygodnia moge juz wstawac na wc i prysznic ale taki szybki. a tak to leze na kołkach i sie nie ruszam. mam neta na wekend ale kiepsko chodzi więc nawet nie nadrobie pewnie zaległosci. nudy jak cholera. oglądam filmy na laptopie, i śpie pół dnia. modle sie o kzady dzien ale nie jest tak źle bo juz 2 tygodnie jak tu jestem więc sie cieszymy. sterydkki na płucka byly i juz działają. usg mi nie robili i badali tylko 2 razy bo nie chcą za duzo grzebac, w poniedzialek mam byc badana więc zobaczymy co tam od środka słychac.mala rosnie bo brzuch wielgasny. ja sie juz jakos uspokoilam ale czasem doly łapie. mój mąz ma dzis urodzinki i sam w domku siedzi.no ale damy rade. wczoraj skręcil łóżeczko dzis robil zakupy dla malej bo trzeba wszytsko troche przyspieszyc. modle sie jeszcze chociaz o 3 tygodnie. trzymajcie prosze kciuki za nas!! buziaki kochane !!
 
syla trzymamy wszystkie kciuki, trzeba wierzyć, że będzie dobrze!!
Życzę Ci dużo siły i wytrwałości, grunt to pozytywne myślenie :tak:
 
Syla super że maleńka jeszcze w brzuchu!Oby jak najdłużej -3mam wszystkie kciuki:-)
Olinka-
niedobór żelaza to częsta sprawa w ostatnich miesiącach,ja biorę ASCOFER-2 tab 2x dziennie i mam pewność że starcza ,też witamina C pomaga w przyswajaniu żelaza.Pokarmów bogatych w żelazo jest sporo-poklikaj po necie .
Buldog francuski!!!moje marzenie na którego spełnienie będę mogła sobie pozwolić pewnie za kilka lat.
Usg potwierdziło DZIEWCZYNKĘ na 100% :-):-):-)
Mogę zamawiać różowe łóżeczko i fioletowy wózek :-DMałż do końca miał jeszcze cichą nadzieję ale pan doktor wyraznie pokazał że nic między nóżkami nie dynda:-)
Dostałam od męża z tej okazji nowe przezwisko''dzieworódka''że same dziewczyny rodzę...dowcipniś!
Mała spała słodko podczas badania,ułożona jest miednicowo czyli główka po prawej stronie wysoko.Wymiarowo dokładnie z datą OM i waży 1200g ale doktor powiedział że na tym etapie ciąży błąd może być nawet do 600gramów .
Wizyta u gina expresowa,nie było kolejki naszczęście i wszystko ok-tylko mam za 2 tyg.znowu przyjść.
Z tym ułożeniem dziecka nie ma co się martwić na zapas-Oliwia dopiero tydzień przed porodem obróciła sie z pośladkowej -też mnie straszyli cesarką ...
Upały naszczęście nie męczą ale przez tą mieszaną pogodę takie ciśnienie że ledwo się ruszam-w nocy nie spałam 3 godziny ,przeżywałam usg i mała strasznie kopała -chyba kupię pożądne grube zasłony bo przez rolety wpada trochę światła i muszę z poduszką na głowie spać...
Jutro robię imieninowego grilla w ogrodzie:-)mam nadzieję że nie będzie deszczu.
 
Calineczko opisz proszę jak wyglądają te Twoje ćwiczenia, mnie też się nie marzy cesarka, ale jak trzeba będzie, to chyba lepsza jak poród pośladkowy...... mnie lekarz kazał dużo leżeć na prawym boku, bo mały tu sobie zamieszkał, często leżę też z miednicą w górze (poduszki pod pośladki) i mały wtedy jest wyżej, ale raczej zmienia boczki jak pozycję góra dół..........każdy mnie pociesza, ze się przed samym porodem może i obrócić, ale ja sie ciut stresuję już.
Syla super że w dwupaku! oby jak najdłużej, ściskaj nogi i przemów dzidziulce do rozsądku:)
Buziaczki zmykam na pyszne lody.
 
Syla trzymamy kciukasy:tak::-)

Olgha gratuluje w takim razie coreczki na bank!!!:-);-)moj M tez ma nadzieje ze 14 lipca pan doktor powie ze jednak jest coreczka:-pale ja wiem ze juz tak nie bedzie, i bardzo sie z tego powodu ciesze, nastawilam sie juz na syneczka drugiego i juz:tak:


milego wieczoru dla Was:tak:;-)
 
Syla28 trzymamy mocno kciuki, ważny jest każdy dzień, ale skoro możesz wstawać do wc i pod prysznic to widocznie jest lepiej i oby tak dalej;-);-)daj znać choć raz na pare dni:tak:Moja mała też na ostatniej wizycie była ułożona miednicowo, zobaczymy w środę czy zmieniła położenie, wydaje mi się że tak bo nie kopie tak boleśnie w podbrzusze ale jak jest faktycznie to się okaże za pare dni!!Też nie bardzo uśmiecha mi się cesarka, ale jak mus to mus, może to na zasadzie porównania który poród lepszy???Moja bratowa jedną córkę rodziła naturalnie drugą przez cesarkę i mówi że jedno i drugie ma swoje plusy i minusy jak wszystko w życiu :tak:;-)Olinka ja też mam słabą hemoglobinę zresztą chyba jak wiele z kobiet w ciąży i oprócz tego że przyjmuję żelazo w tabletkach to lekarka powiedziała że powinnam jeść sporo mięsa i do tego owoce typu brzoskwinie czy pomarańcze z witaminą c, bo witaminka lepiej przyswaja żelazo:tak:Miłego weekendu życzę:tak:
 
reklama
Do góry