reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Wrześnióweczko ja jeszcze nie kupiłam ze względu na to że nie mam tak dużej gotówki na dzien dzisiejszy (w najgorszym wypadku kupię za becikowe), ale wózek już mam zamówiony i wpłata/zaliczka wpłacona. i teraz czeka na mnie w sklepie :-)
 
reklama
WRZEŚNIÓWKA na moja córcie czeka już bryka:tak: zamówiłam 2 tygodnie temu i w zeszłym tygodniu przysłali. Ja wole wszystko powoli sobie kompletować, żeby później nie kupować na ostatnia chwile. Tym bardziej ze wózek i łóżeczko zamawiałam przez internet i łóżeczko musiałam odesłać, ponieważ otwory w jednym z boczków były źle wywiercone. I w sumie zeszło się ze wszystkim prawie 3 tygodnie:baffled: ale na szczęście dziś przyszło nowe łóżeczko...
 
Z tymi malinami to rzeczywiście chodzi głównie o na napar z liści- działa rozkurczowo bardzo- stąd przesąd, że malin w ciąży nie wolno. Mój lekarz się uśmiechnął jak go kiedyś zapytałam i powiedział, że w ciąży wg niektórych nic nie wolno:-D
Mam dość tych upałów już nie wiem w co się ubierać, po domu to wiadomo w samej bieliznie można śmigać-ale wyjście do miasta to makabra- ciekawe jak to będzie za miesiąc....Moje nogi wyglądają jak dwa baloniki:baffled:
 
Witam:tak: U nas też ciepełko, choć całkiem miło spędziłam dziś dzień na podwórku w cieniu na leżaczku:tak::tak:Zrobiłam dziś pranko w tym pieluszki wow jak fajnie pachną no i teraz czeka mnie prasowanie tych 50szt, ale nawet mi się chce:-D:-DWiecie ostatnio jak kupowałam kosmetyki dla malutkiej to niektóre rzeczy tak strasznie poszły w górę, że choćby z tego powodu rozłożyłam sobie zakupy na dwie raty tzn na lipiec i sierpień, bo jakbym chciała to wszystko pokupować za jednym zamachem to nie wiem czy zawału bym nie dostała przy kasie:szok::szok:Co do przesądów to ostatnio jak byliśmy na weselu to podeszła do mnie pani i powiedziała, żebym zdjęła sobie te korale bo dziecko pępowiną będzie owinięte:no::szok::baffled:A korale śliczne niebieskie super pod kolor sukienki dostałam od mojej córci na dzień mamy i miałam je niby zdjąć:happy2::confused:Pewnie że dziecko może być owinięte pępowiną bo to się bardzo często zdarza, ale na pewno nie ma to żadnego związku z koralami :tak::-DMoja kuzynka jest właśnie w 37tyg , jak tydzień temu była na usg to lekarz powiedział że spokojnie może już rodzić bo duża dzidzia i już wszystko funkcjonuje samodzielnie tak więc jeszcze parę tygodni i na naszym forum może pojawić się "rozpakowane mamusie":tak:
 
Właśnie wróciłam z wizyty u gina. No i z naszym syneczkiem wszystko w porządku. Wazy już 1,5 kg. Wg USG wychodzi tydzień starsza ciąża niż wg OM. Niestety szyjka znowu się skróciła do 2,5 cm, ale na szczeście jest zamknięta i mocno trzyma, ale jest zagrożenie wcześniejszym porodem więc mamy odpoczywać.

Dziewczyny mam pytanie. Czy jak biore luteine dopochwowo to czy może to mieć wpływ na zły wynik badania moczu?? Bo mam w moczu liczne bakterie i nie wiem czy to mogło byc tym spowodowane. I dodatkowo teraz mam zapisany MONURAL a to jest dość mocny antybiotyk na infekcje dróg moczowych i nie wiem czy powinnam sie bać go brać czy nie. Brała któraś z was go może? No i zaczynam świrowąc :-(
 
ja mam termin na 20 września :)juz nie mogę sie doczekać i mam nadzieję, że wszystko tym razem będzie ok choć chyba jestem przewrażliwiona bo ciągle mi się wydaje, że mam jakieś infekcje czy coś złego się dzieje.. Wy też tak macie??
 
A co do czekania... Mogłabym urodzić tak pod koniec sierpnia... Dzidzius miałby cieplej, nie musiałabym się denerwować, że termin mija... :-D

ja tez chciałabym urodzic choc troszke przed terminem, ale to z takich względów, że muszę szybko wrócic do pracy i zawsze byłabym dłużej z maluszkiem ...:tak:

jagoooodka ja tez chciałabym urodzić pod koniec sierpnia, termin z USG mam na 25 sierpień, a słyszałam ze dziewczynki rodzą się przed terminem a chłopcy po terminie:tak:

ja rodziłam chłopca 7 dni po terminie :tak: choć i tak mu sie nie spieszyło, 2 kroplówki i dopiero poszło :tak:

troche się zdziwiłam bo jakaś pani w kolejce skomentowała, że w ciąży to się malin jeść nie powinno - słyszałyście cos o tym:confused::confused:

malinki same w sobie to same witaminki więc na zdrowie... jak dziewczyny pisza herbatka z liści malin ma działanie skurczowe, więc jest nie wskazana :tak: a herbatka malinowa, tez jest OK

Dziewczyny czy Wy już kupujecie wózek?Czy to jeszcze zbyt wcześnie?
Ja mam straszną ochotę kupić ale tak jakoś nie jestem przekonana.

ja sie rozglądam, i jak mi sie cos uda trafić to fundusze już mam więc zakupie.... i jak dobrze pójdzie to będzie to juz zakup w najbliższy weekend :tak: bo ja mam zamiar kupic cos w dobrym stanie używanego, więc musze trafić na cos ekstra czyli w bdb stanie :tak::-D:tak:
 
Właśnie wróciłam z wizyty u gina. No i z naszym syneczkiem wszystko w porządku. Wazy już 1,5 kg. Wg USG wychodzi tydzień starsza ciąża niż wg OM. Niestety szyjka znowu się skróciła do 2,5 cm, ale na szczeście jest zamknięta i mocno trzyma, ale jest zagrożenie wcześniejszym porodem więc mamy odpoczywać.

Dziewczyny mam pytanie. Czy jak biore luteine dopochwowo to czy może to mieć wpływ na zły wynik badania moczu?? Bo mam w moczu liczne bakterie i nie wiem czy to mogło byc tym spowodowane. I dodatkowo teraz mam zapisany MONURAL a to jest dość mocny antybiotyk na infekcje dróg moczowych i nie wiem czy powinnam sie bać go brać czy nie. Brała któraś z was go może? No i zaczynam świrowąc :-(

Gabis ja bralam już dwa razy Monural jest w pełni bezpieczny w ciąży i wg mnie bardzo skueczny. Jeżeli masz liczne bakterie to lepiej go weź, ja właśnie od zapalenia pęcherza miałam kłopoty z nerkami. Teraz tylko czuję, że coś nie tak z pęcherzem to biore zupełnie bezpieczny Żuravit (bez recepcty)- jak dla mnie super skuteczny przy lekkich infekcjach. Jeżli natomiast lekarz dał Ci Monural- to wypij saszetkę najlepiej na noc-wtedy najlepiej działa.
 
jutro lecę na badania i nasz ulubiony napój będę pić ;-) tzn. glukozę, trzymajcie kciuki za mój cukier aby był w normie :-)
 
reklama
hej kolezanki
jest wieczorowa pora wiec pozwole sobie poruszyc temat intymny- nie pamietam , zeby ktos go poruszal.
czytalam rozne opinie na temat sexu w trakcie ciazy, ze zalezy czy ciaza jest mnoga czy zagrozona, czy byly wczesniej poronienia itd- wtedy nie zalecane jest wspolzycie
natomiast w innych przypadkach zakazow nie ma....

a jaka jest wasza opinia lub obserwacje?
wiem dosc intymny temat - ale ciekawi mnie, bo chyba jest to dosc istotny temat w naszej sytuacji/
dobranoc
 
Do góry