reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

hej- ja bede miala badania jakies chyba w 28 tygodniu ale nie wiem dokladnie jakie-prawdopodobnie podstawowa morfologia. w UK jesli ciaza przebiega bez problemow nie robia dodatkowych badan, bo po co sie ciagac po szpitalach itp jak wszystko przebiega bez zastrzezen.za to ja bede miec badania robione bo mam grupe krwi A rh - , a moj partner ma dodstnie rh.
 
reklama
hej żarłoczki jedne;-)
ja sie wlasnie obudzilam,spalam chyba ze 3 godziny, śnily mi sie jaja na twardo i własnie sobie wstawilam i sie gotują:-p:-p:-p

co do truskawek to ubralam dres i zwlekłam sie do warzywniaka pod blokiem a pani mówi ze NIE MA DZIS:angry::angry::angry::angry:
ale sie wkurzylam, bo dalej to nie mialam sily łazic, no i obeszlam sie smakiem, za to kupilam sobie kalarepke i bananki, no ale teraz to chce mi sie kanapek z jajem i pomidorem hihi.
 
Witam. Ja tylko na chwilkę. Zaczęła się u mnie budowa tzn. kolejny etap i nie mam kompletnie czasu, więc jak nadrobię to coś popiszę chyba że już nie dam rady się wyrobić. Odmeldowuję się:rofl2:
 
hej dziewczyny
my mamy cywilny za 3 tygodnie i mam 2 sukienki-w zaleznosci w ktora sie zmieszcze bo nie wiem jak brzuchal mi urosnie;)
sa bardziej sportowo luzackie niz eleganckie-jedna czarna a druga bezowawo szarawo czarna w kratke ;)dotego leginsy jaies i szpileczki;)
wlasnie mam problem co mozna przygotowac do jedzonka bo bedzie nas okl 10 osob, a nie chce gotowac obiadow itp tylko takie bankietowe przekaski, zebym sie nie narobila a zeby smakowalo wszystkim :) macie pomysl?
 
olinka wydaje mi się, że bardziej się narobisz przy bankietowych przekąskach niż przy obiedzie... ja bym na pewno zrobiła tradycyjne koreczki :) ale jakieś takie wypasione.. na internecie można tego znaleźć multum :) np koreczki z anchois (serdelki), oczywiście serdelki można zastąpić czymś innym co tam uznasz za dobre.. ja kocham owoce morza, ryby, oliwki... jejku zjadłabym pizze z owocami morza tuńczykiem i oliwkami teraz :-p ale mama smaży mielone :-D
 
Nie nie robiłam. Ale ja nie mam problemów z nerką. Nie boli, wyniki nie są złe poprstu czasem częsciej siusiam, też bez bólowo. Ja miałam przejścia z nerami wczęsniej przed ciążą i skonczyło sie na tym że mam jakąs tam naturę, bo miałam krwinki w moczu. Poprzednie wyniki moczu były niebardzo dlatego moja ginka jest wyczulona na moje nerki i je sprawdziła przy poprzednim badaniu. Zobaczyła jakiś zastój w jednej nerce-tyle ż emnie nic nie boli , wyniki dobre, dlatego jeszcze się wstryzmała. Za 3 tygodnie znów wizyta i wtedy sprawdzi co i jak. Narazie nie zagraża to mi ani dziecku a jakby się coś działo to mam dać znać wczęsniej. A nospe dostałam na bóle brzucha. Powiedziała mi że teraz będzie mnie brzuch mocniej bolał, bo dzidzia będzie w tym okresie bardzo szybko rosła. Ja kiedyś miałam stwierdzony niedorozwój macicy(mała macica) może dlatego ta nospa na rozciągnięcie macicy. Jestem drobnej budowy i pózniej p. ginekolog stiowerdziła z emoja macica jest mała ale ma grube ścianki i ciąże przejdęmoż ebez zszywania. Narazie wszytsko gra. ALe dałyście mi do myślenia z nerkami i się zastawniam czy nie iść na własna ręke do urologa. A i ja nie miałam jeszcez badania cukru:(

Sarenka ja na Twoim miejscu zrobiłabym sobie sama badanie na posiew moczu. Mnie też jużpotem nie bolała neka, tylko często chodziłam siku - na szczęście u mnie nie było ani zastoju ani bakterii ale lepiej to sprawdzić. Musisz dowiedziec się gdzie wykonują u Ciebie takie badanie moczu, potem najlepiej sobie wziasc stamtąd jałowe specjalne pojemniki -przed oddaniem moczu na posiew trzeba dokladnie się podmyć, mocz zbiera się rano tylko środkowy strumień. Lepiej to sprawdzić- ja zaplaciłam 11 zł- bakterii nie wyhodowano i nie musiałam powtarzać. A co do uroseptu- na mnie zupelnie nie działał- brałam furagine. Pozdrawiam
 
Kroptusia my dopiero idziemy w poniedziałek załatwiać cywilny! a o datę się nie martw.. muszisz się zgłosić do USC minimum miesiąc i jeden dzien przed planowaną datą... jeśli jest zajęta a chiałabyś np szybciej to wystarczy że przyniesiesz od lekarza zaświadczenie o ciąży i muszą przyspieszyć :) My chcemy 26 czerwca to będzie 60rocznica ślubu moich dziadków,a jak nam powiedzą, że termin zajęty to wtedy im wyskocze z tym zaświadczeniem i musza znaleźć jakis wcześniejszy termin bo później to już nie chcę:-p A kościelny jak dzidzia będzie już miała ze 2 latka, bo marzy mi się ładne weselicho, a na razie szkoda nam na to kasy... wolimy wydać to an dzidzie i ewentualny samochód bo bardziej teraz się przyda... i u mnie cywilny to będzie tylko obiadek. a sukienka błękitna zwykła zwiewna bawełniana taka bez ramiączek. bez szaleństw :-p Ale tak nam się jakoś zachciało teraz tego cywilnego.. taki spontan :-D

no to u nas podobnie :)) planowany byl jak dzidzia podrosnie taki koscielny nooo...bo teraz szkoda kaski a mamy odlozone co nie co ale chcemy na dzidzie, remont mieszkania i kupic auto :-) i tez myslalam ze wydatek to bedzie ew sukienka bo M ma jakis gajerek, obiad, obraczki i oplaty to chyba max dwa tys sie zmiescimy?? a sukienka super jak bedziesz mogla daj fotke
 
reklama
U nas dzisiaj było tak pięknie, że aż się nie chciało do domu wchodzić, niestety do tej pięknej pogody dołożyła się też temperatura i powiem Wam, że nie wiem jak to będzie jak się zrobią upały:tak: Ja dzisiaj trochę pospacerowałam i czułam się naprawdę ciężka

ja pierwszą ciążę przechodziłam w zimowych misiacach, więc upały mi nie zagrażały :tak: a że ogólnie bardzo lubie słoneczko i ciepełko to myślałam, że i ciążę w lecie jakoś zniosę, ale chyba sie przeliczyłam :tak: bo jednak te upały chyba nie będą mi słuzyły, bo dzisiaj tez juz nie czułam sie konfortowo :szok: a co będie przy większych upałach :szok: dobrze, że w domku będie przyjemnie :szok: a spacerki tylko iweczorkiem, albo najlepiej rano, zanim sie jeszcze nagrzeje

Calineczko my tez mamy date slubu na obraczkach jakoby nikt jej nie zapomnial :-D:-D:-Ddo tego ja mam mezusia imie a on moje;-):tak::-)

to tak samo jak my .... :tak:
mam jeszcze pytanie z innej beczki czy ktoras z Was jeszcze NIE ROBI zakupow dla maluszka, pytam o mamy juz z 1 dzieciatkiem...bo ja nic totalnie poza symbolicznym smoczko mam po malej ale glownie sie boje bo za wczesnie a u mnie ciagle cos sie dzieje i czekam i nie wiem czy dobrze robie ale 3 wozki w piwnicy, lozeczko tez (brak materaca jedynie), przewijak, wanna i czesc ciuszkow rowniez brak kosmetykow butelek smoczkow i najmniejszych rzeczy :-)

ja na dzień dzisiejszy też jeszcze nie robiłam nowych zakupow dla malenstwa :tak: w sierpniu pozbieram tylko swoje ubranka po Kacperku, ktore ma moja siostra i koleżanka i dopiero chyba wtedy zaczne kompletować wyprawkę, na chwile obecną tylko oglądam sobie bajery na allegro, takie jak wózek, leżaczek, stojak pod wanienkę .... :tak: na sierpień planujemy jeszcze małe malowanie dużego pokoju i dopiero wtedy zaczne oganizować koącik dla maleństwa, bo początkowo tez będzie to tylko kącik w naszej sypialni :tak:

cayoo- ja tez z Poznania:-) a gdzie zamierzasz rodzic???

moja koleżanka w maju rodziła w Św. Rodzinie i była zadowolona i tez się zastanawiam nad tym szpitalem ( bo ja tez z Poznania), tymbardziej, że mieszkam na Grunwaldzie i M miałby blisko :tak: sąsiadka w marcu rodziła na Lutyckiej, i musze sie wybrać do niej na wywiad, bo jakos wcześniej nie było okazji porozmawiać ................ :tak:
 
Do góry