reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

reklama
Witam! Chiałam się pochwalić u mnie koniec 21 tygodnia no i właśnie się dowiedzielismy,że będzie CHŁOPCZYK :),trochę się zdziwiliśmy,bo wszyscy wróżyli dziewczynke,no i te objawy też tak wskazywały.Mały mierzy 21 cm,kość udowa 3,3cm,czy to dobrze jak na ten wiek ciąży ? A i termin porodu przesunął mi się z 26 na 20 września.Pozdrawiam
 
ale to po godzinie to po glukozie 50?? a nie robilas po 75 odrazu?

Za prawidłowe uznajemy stężenie glukozy w surowicy krwi poniżej 140 mg%. Jeśli poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g

tu jest link i ladnie opisane:
glukozyhttp://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79334,3066517.html


Odebrałam dziś wyniki glukozy, na czczo 90,1 a po 1h 170,8 :eek:
W przyszłym tyg idę do gina więc dowiem się co dalej :sorry:

no ja dzis bylam...i wyniki jutro zobaczymy bo od poczatku ciazy nie moge sie opedzic od slodyczy, lodow itp a przez pare lat nie jadlam wcale bo nie cierpie :-)

Cayoo - Co do uznania dziecka nienarodzonego to jedynie zabezpiecznie dla matki przeciez jakby tfu tfu cos sie do porodu stalo ojcu .... bo po porodzie i tak trzeba isc po akt urodzenia i sie zalatwia na miejscu ojcostwo, podpisuje jeden papier i tyle, tak czy owak trzeba jechac :-)
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do dziewczyn ktore mialy badz planuja tylko slub cywilny: jaki mialyscie jak wygladal poza usc oczywiscie?? Jaka sukienka czy potem jakis obiad hmmm zaczynam sie interesowac :-p:-p:-p choc nie wiem po co bo przed narodzinami i tak juz nie zdarzymy no i nie planowalismy ale wczoraj moj cos walna ze i tak juz traktuja nasz wszyscy jak malzenstwo sami tak na siebie mowimy i w pracy i wogole ze u nas to zwykle dopelnienie ale myslelismy na poczatku o koscielnym po narodzinach lacznie z cywilnym teraz sama nie wiem choc pewnie z terminem juz bysmy nei dali rady ale chce wiedziec jak to wyglada :-)
 
Oj dziewczyny,ale mi ochoty narobiłyście na słodkie. :sorry2: Ja mogę jeść tak samo jak Sarenka, lody,ciastka czekoladki i taką ostrą pizzę. No uwielbiam.:-) Ale faktycznie jak się teraz zaczął sezon truskawkowy, to z kolei do tego jeszcze tylko śmietana i czekolady może nie być. :-D Tak samo sałatki owocowe,najlepiej z bitą śmietaną. KOCHAM!!! I te mrożone Danonki...pamiętam jak byłam mała,to strasznie takie uwielbiałam i w zasadzie zastanawiam się czemu nie mam ich jeszcze w zamrażarce.:-)
Co do czereśni...to też uwielbiam. A poza owocami,to jeszcze takie świeże orzechy włoskie,one chyba jakoś we wrześniu są...Te,co się je jeszcze łatwo obiera.;-)
Aaaaa, przez was moja silna wola zrobiła się słaba i prowadzi mnie za rączkę do sklepu i do półeczki ze słodyczami.:-D
 
Kroptusia my dopiero idziemy w poniedziałek załatwiać cywilny! a o datę się nie martw.. muszisz się zgłosić do USC minimum miesiąc i jeden dzien przed planowaną datą... jeśli jest zajęta a chiałabyś np szybciej to wystarczy że przyniesiesz od lekarza zaświadczenie o ciąży i muszą przyspieszyć :) My chcemy 26 czerwca to będzie 60rocznica ślubu moich dziadków,a jak nam powiedzą, że termin zajęty to wtedy im wyskocze z tym zaświadczeniem i musza znaleźć jakis wcześniejszy termin bo później to już nie chcę:-p A kościelny jak dzidzia będzie już miała ze 2 latka, bo marzy mi się ładne weselicho, a na razie szkoda nam na to kasy... wolimy wydać to an dzidzie i ewentualny samochód bo bardziej teraz się przyda... i u mnie cywilny to będzie tylko obiadek. a sukienka błękitna zwykła zwiewna bawełniana taka bez ramiączek. bez szaleństw :-p Ale tak nam się jakoś zachciało teraz tego cywilnego.. taki spontan :-D
 
ja juz dzis rąbie drugą czekolade ... ;-)musze sie jakos odstresowac bo generalnie cały dzien zbijam młodemu gorączke, którą ma po wczorajszym szczepieniu...
sama zrobiłam chińskie żarcie i curry mi sie za dużo sypneło, rezultat jest taki, ze nie wiem kto to zje :confused::-D

spadam do mojego bidulka...
rezeda - rzeczywiscie glukoze masz za wysoką... oby nie była taka wysoka przy obciązeniu 75!
 
też własnie zjadam czekolade :p choć miałam nie jeśc słodyczy ale ona sama do mnie przyszla i wpakowała mi się do buzi :szok:
 
Kroptusia-miesiąc temu miałam cywilny właśnie.Sukienkę wybrałam różową bez jakiś specjalnych bajerów,biel nie jest obowiązkowa.Bukiet z różyczek różowych i różowy żakiecik:-)czyli kolor miłości:-)Mój m.miał garnitur i różową koszulę.
Po ceremoni zaprosiliśmy rodzinę na obiad do fajnej restauracji włoskiej-torty mieliśmy własne -zamówione w cukierni.Całe szczęście że tańców nie było bo po tym ''obiadku''czułam się jak wieloryb-chociaż brzusi jeszcze mały wtedy był:-)Po obiedzie pojechaliśmy do parku porobić zdjęcia -była piękna pogoda a po sesji zaprosiliśmy świadków i kolegę ,który robił zdjęcia do nas .W ogródku chłopcy wypili jakieś piwko i po20 już mogliśmy odpocząć.Jak dla mnie idealny ślub-w porównaniu do pierwszego-konkordarowego,który miałam 8 lat temu-to wręcz relaxujący dzień.
 
reklama
Też bym może zjadła coś słodkiego, ale nic w domu nie ma a do sklepu nie chce mi się jechać:zawstydzona/y: A jakbym już pojechała, to pewnie przy półce ze słodyczami by mi się ich odechciało :-) Ostatnio nie mam na nic ochoty, w sumie mogłabym jeść tylko gotowe sandwiche:no: A już od owoców i warzyw liściastych mnie odrzuca, chociaż wcześniej mogłam je jeść kilogramami.
Papa, idę na słoneczko korzystać z ostatniego dnia urlopu :-)
 
Do góry