reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Witam po kolejnej dłuuugiej nieobecności :-)
Melduję, że wszystko w porządku :-D Rozkoszuję się każdą chwilą moich "wakacji" ;-)
Byliśmy nad morzem, synek nawdychał się jodu. Trochę było zimno i wiało, ale za parawanem można było się nawet opalać ;-)
Oprócz tego ciąg dalszy remontów - i mamy już ostatni pokój pomalowany. No i wróciłam do swojego hobby - czyli obrabiania fotek i w ten sposób całe dnie mam zajęte ;-)
Miałam też robione badanie USG - pojechałam na 3D, żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze. I co dzidzia pokazała jako pierwsze? Jajka :-D Na każdym USG się wystawia, żebym czasem wątpliwości nie miała. Więc dłużej już nie czekam i zaczynam kompletować ciuszki, bo z mniejszym rozmiarem u mnie średnio. Zresztą dla Kamila głównie unisex kupowałam, bo on z kolei do siódmego miesiąca nie chciał się pokazać ;-)
Dzisiaj piłam glukozę - dodałam cytryny i było ok. Popołudniu idę odebrać wyniki, a potem do gin.
 
reklama
Cześć dziewczyny :-)
Ja miałam dzisiaj iść na morfologię,ale zaspałam i muszę iść jutro; potem nie będę miała kiedy,bo w piątek wcześnie rano już lecę do Deutschland. :-):-)
Co do ilości badań w Polsce; jestem zdania,że co kraj,to obyczaj. Z jednej strony to dobrze,że zlecają nam tyle badań i kontrolują nasz stan,przynajmniej jesteśmy spokojne,ale z drugiej strony nie wiem czy rzeczywiście trzeba tego aż tyle,jeśli nie ma żadnych wskazań w danym kierunku. Mam na myśli to,że jak piszecie w UK czy w Irlandii nie robi się tego tyle i kobiety chyba są tam mimo wszystko spokojniejsze. Po prostu nie ma tam paniki,a w Polsce gdzie się nie ruszycie,to usłyszycie milion złotych rad,które się wzajemnie wykluczają.:dry: Dlatego ja staram się z dystansem do wszystkiego podchodzić. A prawda jest taka,że panikę zazwyczaj rozsiewają kobiety w ciąży,a nie lekarze. :-p
Poza tym,to...gorąco mi. Jadę po południu do babci,to zjem sobie truskaweczki i pyszny bigosik. Póki co,muszę się zadowolić śniadaniem. :-)
Buziaki.
 
Sarenka a czy Twoją nerkę widzial urolog?? Ja jak trafilam z tym hiper bólem nerki do szpitala, to od razu był urolog i usg nerki. i własnie dokłądnie sprawdzali prawą nerkę,, bo w ciąży ponoć to bardzo częsta przypadłość. Dziwi mnie tylko że lekarz przepisal ci tylko urosept i nospę.. ale może masz niewielki ten zastój.. Buziaki
Nie nie dostałam nawet skierowania do urologa. Wiesz, ginka juz raz chciała mnie skierowac do szpitala bo miałam brzydkie wyniki, miesiąc pózniej wyniki były dobre a ostatnio lepsze. Ten zastój psrawdzała na usg. Mnie nie bola nerki, nie odczuwam jakiegos dyskonfortu, no może czesto chodze do łazienki. Myslę że na razie nerki są pod dobrą obserwaja a moja ginka uchodzi raczej za osobę bardzo nadgorliwą.
 
sarenka a robilas posiew z moczu z antybiogramem?? bo u mnie tez na poczatek przpisal mi furagin bo urosept to cieniutki "lek", ale i tak skończylo sie na antybiotyku. lepiej tego nie lekcewazyc, ja na szczescie bylam w spzitalu jak doszlo u mnie do zatrzymania moczu i nie zycze tego nikomu, nie móc zrobic siku przez cały dzien a pęcherz prawie pęka.a te zasoje w nerkach biorą sie zazwyczaj od bakterii.
 
empolan..o facecik..gratki..to będziesz miała dwóch rozbójników:tak::tak:

jeśli chodzi o glukozę to teź już miałam bllllleeeee:baffled::baffled::baffled:

a badanie należy robić pomiędzy 24-28 tygodniem ciązy:tak::tak::tak:

kurcze, tyle się naczytałam i nie mam już w głowie nic co chciałam Wam napisać..ech te zawiasy ciążowe:-(
 
eli konflikt serologiczny to bzdura, nawet przy drugim dziecku, po prostu po pierwszym porodzie dostaje się zastrzyk z immunoglobuliną anty-Rh i nie trzeba się martwić przy następnym. to jest problem dawnych czasów, kiedy immunoglobulina nie była tak szeroko dostępna i świadomosc kobiet tez nie była najwyższych lotów. teraz to w zasadzie kolejne badanie na grupę krwi i ukłucie więcej.

a z twojego opisu to wydaje mi się, ze wiem gdzie pracujesz :-p

glukozę piłam, świństwo jak nie wiem, wynik w normie.

syla dzięki za info, zapytam w aptece i zrobię.

a wczoraj... wczoraj na badaniu okazało się że szyjka nie za bardzo wygląda... opieprzu za niebranie duphastonu nie dostałam, fenoterol też jeszcze nie potrzebny (i bardzo dobrze, bo pamiętam jak długopisu w ręce nie mogłam utrzymać), ale mam brać ten duphaston, leżeć i nie biegać nigdzie. ych. brzuch wędruje do góry, Młoda podczss badania trzy razy zmieniła położenie i poza tą szyjką to wszystko ok. Marta waży prawie 800 gram :-p
 
aaa, jesli chodzi o meldunek, to dziecko można zameldować tam gdzie się chce, nie trzeba przy matce (Miko od urodzenia ma inny adres niż ja).

poza tym info dla mam które nie mają ślubu - jeśli chcecie żeby tata malucha był nim we wszystkich papierach i żeby maluch nosił nazwisko taty - duuuuuuuuuużym uproszczeniem papierkowym jest tzw. Uznanie dziecka nienarodzonego. Ja akurat z Poznania, więc byliśmy w Urzędzie Miasta z tą sprawą, zadzwoniłam, umówiłam się na godzinę, pojechaliśmy razem z M., miły pan przeczytał jakieś formalne oświadczenie, dwa podpisy, jedno potwierdzenie dla nas i w szpitalu po porodzie oraz przy rejestrowaniu dziecka wystarczyło dać taki papierek i nie trzeba było żadnych oświadczeń i innych formalności zajmujących mnóstwo czasu.
 
cayo ale ona nie rodziła.. ona dostała tabletki na poronienie.. więc nie było mowy o zatrzyku.. niestety ale nie dostała go...

jaki opis? jakie opracujesz??? :szok:
 
Ostatnia edycja:
cayoo- ja tez z Poznania:-) a gdzie zamierzasz rodzic???
ja ten wymaz nosiłam na Polną do labolatorium bakteriologicznego.aha i tam ci mogą pobrac dodatkowo, ale trzeba za samo pobranie zapłacic z tego co pamiętam 40 zł.
ale jest tez przychpodnia przyszpitalna mozna isc rano i sie zapisac,poczekac i lekarz z polnej przyjmuje za free i mozesz poprosic o pobranie wymazu z szyjki.
to tez fajne rozwizanie jak inny lekarz cie zbada, bo uwierz mi ja na polnej lezalam juz 6 razy i za kazdym razem badal mnie inny lekarz i mial inne zdanie na temat mojej szyjki. 2 razy stwoierdzono rozwarcie, teraz niby rozwarcia nie ma, jeden mówil ze szyjka super, a większość ze krótka, a mój mój krótka ale trzyma.

a ja sie nadzialam na blaszany parapet na balkonie na tyłek i z bólu myslalam ze zdechne:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry