reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Witam, w końcu przeczytałam wszystkie posty i już nie wiem co komu odpisać, wiec napisze tylko co u mnie;-)
W końcu dziś wolne 4 dni do pracy dopiero w sobotę:tak: dziś byłam u położnej ciśnienie ok, słuchałam bicia serduszka:-) następna za 3 tygodnie. Pytałam się o badanie na krzywa cukrowa i dowiedziałam się ze nie będę miała:szok: bo nikt w rodzinie nie miał cukrzycy i wyniki moczu mam w normie, ale podobno tak jest w Uk. Nie wiem co na to moj gin z Polski bo powiedzial ze to jest obowiazkowe badanie.
Jest u nas na forum kilka dziewczyn z Uk, wiec mam do Was pytanko, czy Wy tez nie bedziecie mialy tego badania??
Ja mieszkam w Irlandii i badanie bede miała, ale wiele moich koleżanek go nie miało to zalezy chyba czy dużo tyjesz i czy np.pierwsze dziecko urodziło sie duże;-)
 
reklama
pierwsze trzy miesiace odrzucilo mnie od kawy, choc wczesniej tak jak nie jedna z Was kawka w kubku caly czas, po trzech mieciasach zaczelo mnie znowu ciagnac, najpierw zaczelam bezkofeinowa ale jakos nie podchodzi mi, pije tez inke -ale to tez nie to, wiec od czasu do czasu-szczegolnie rano pije zwyla z mleczkiem, nie jest ona tak mocna jakbym chciala, ale coz
duzo rzeczy odmowilam sobie w ciazy-np serek bri-mniam mniam, jak sie potem do niego dorwe.....albo jajka na miekko...
a dzis kupilam sobie chipsy-bo jedna z Was wspomniala ze polozna jej powiedziala ze mozna-no wiec dzis zjadlam troche chipsow-hi hi hi
kasiunia123-ja mieszkam w szkocji, ide do poloznej w czwartek to tez sie dowiem o ta glukoze-narazie nie mialam, do tej pory mialam tylko jedno badanie krwi:baffled:
 
martapawel363
ja tez nie moge sie odnalesc tutaj z tymi lekarzami-21 wiek a oni na wszystko tylko paracetamol, nawet nie zbadaj dokladnie:baffled:
tez przezywam stresa-jak czytam jak dziewczyny w Polsce chodza do ginekologa, maja usg, rozne badania, posiewy itd-sa pod kontrola i wogole
tutaj to jest koszmar
chodz wiele moich kolezanek tutaj urodzilo i mowi ze moze rzeczywiscie nie trzeba miec tylu badan, to latwo im mowic jak juz maja swoje bobasy w lozeczkach-juz nie moge sie doczekac wrzesnia:-)
pozdrawiam
 
cześć dziewczyny piszecie o obrączkach my zaczęlismy szukac obrączek na dwa tygodnie przed slubem bo małż był przekonany i nie dał sobie powiedzieć ze jest inaczej - ze obrączki tak jak nie przymierzając skarpetki albo masło wchodzisz do sklepu mowisz co chcesz i dostajesz:wściekła/y: ale wiecie że nad naiwnymi Pan Bóg czuwa w ostatnim sklepie jubilerskim rzeczywiście dostalismy od ręki takie jakie chcelismy w przystępnej cenie i w naszych rozmiarach:szok: mamy dwukolorowe, moja jest z 3 cyrkoniami grawerków jeszcze nie mamy bo bralismy na razie tylko cywilny a postanowilismy ze na obraczkach znajdzie sie data ze slubu koscielnego.
Ja też mam niskie cisnienie i od 4 m-ca jak juz kawa przestala być bleee:baffled: piję codziennie jedną, rano czarna rozpustną;-). Dziewczyny najwazniejsze to sluchac siebie i zdrowego rozsądku organizm wie czego potrzebuje a co mu szkodzi, i czasem nawet generalnie niezdrowe rzeczy (np. pepsi) są naszym organizmom potrzebne - pepsi ratowala nie jedna z nas przed mdłościami, prawda?
Calineczka sprawdź te swędziawki - własnie przez choleostazę moja koleznaka urodzila w 29 tygodniu córeczkę, (małą ważyła 850 gram) teraz za 4 dni kończy 4 miesiąc i waży całe 3kg!! generalnie rozwija się super jak na takiego wczesniaczka. ale lepij nie ryzykowac i sie uspokoić
pozdrawiam
 
hej laseczki:-)
my własnie z malutką wstałysmy, ja to bym sobie pospała, ale mala sie juz wiercila i skakala w brzusiu na maksa;-)
pijemy kawke inke z mleczkiem, zjadłysmy płatki na mleku no i lezymy, hehe no bo co ja innego napisac moge.... jak sie tylko lezy i lezy...
coraz bardziej uświadamiam sobie że we mnie jest moje słodkie słoneczko i zrobie dla niej wszystko i to leżenie to naprawde nic takiego...dzis konczy sie 20 tydzień leżenia:-)

dziewczynky z UK i Irlandi no rzeczywiscie ta opieka u Was jest inna, ale rodza kobiety zdrowe bobaski prawda? fakt ze u nas jest duzo inaczej.moja siostra na stale mieszka w Irlandi ale ciąże przechodzila w Polsce, za to moja kolezanka całą ciąże tam i jakos dala rade.
A co do badan to kiedys robilo sie mocz i szlo sie do połoznej raz na jakis czas, nie bylo usg, i innych warictw;-)
łatwo sie mówi wiem, bo ja wariuje i robie wszystko co mozliwe, ale to dlatego ze stracilam dziecko i teraz do tego nie dopuszcze, ale czlowiekowi łatwiej jak jest mniej uświadomiony, a w dobie internetu to niemożliwe.Tak więc dziewczyny bądźcie dobrej mysli i wszytsko bedzie oki:-)
 
filantropek76 właśnie uświadomiłaś mi czemu miałam mdłości tylko tydzień :-D faktycznie na mdłości pomagała mi pepsi... a później piłam ją już bezwiednie i miałam prawie miesiąc taki, ze mogłam jedynie na pepsi funkcjonować.. mogłam nawet nie jeść ale pepsi musiała być... i masz rację.. zawsze jak miałam mdłości i zwijałam się na łóżku w poczuciu bezradności to Misiek mi robił gorzką herbatkę (polecam) i raz się tak zdarzyło, że się ociągał z tą herbatką to jak dorwałam pepsi.. to herbatka była zbędna :)

Wybrałam już sukienkę na cywilny :)
Nie chciałam nic oficjalnego, ani tym bardziej białej (to sobie na kościelny zostawię jak już będę wyglądać i czuć się dobrze) więc tak sobie pomyślałam... błękitna lub różowa zwiewna sukienusia taka typowo letnia... i mam nadzieję że pogoda nam dopisze bo koniec czerwca to już lato pełną parą ;)
No i zdecydowałam się na błękitną, bo w różu bym zapewne wyglądała jak świnka pigi.. a sukieneczka jest bez ramiączek ma ściągacz na piersiach i zakrywa kolana (miała być do połowy łydki, ale brzusio ją z przodu podnosi:-p) ale dzięki temu wygląda jakby była asymetryczna z ogonem :-D tylko teraz mam problem z butami :-(
 
reklama
dzieki dziewczynki za opinie cisnieniowe...Jesli chodzi o mnie to jak pisala ewelin najlepiej sie czuje i takie mam 120-130 na 60, 70 wiec jak nagle 90/60 poczulam sie zle choc kawke pije od poczatku tyle ze mniej i czesto bezkofeinowa, wogole mnie nei odrzucilo a lekarz 1 pozwoli, powiedzial by nie dac sie zwariowac wiec pije :-) dzis juz cisnienie ok, wieczorem mialam dziwny skok bo skoczylo na 138/123 ale dzis juz normalne czyli 139/80....

Poza tym na dworze masakra..robi sie zaduch a ja okropnie znosze te upaly i pogode i mimo takiego cisnienia lece na leb szyje :tak:

wlasnie wrocilam z glukozy, wariatkowo od rana, baba kazala przyjsc na 7:30, wstalam normalnie i sie zaczelo "pech" jedyne czyste spodnie nie wyschly wiec zelazko i na wariata suszenie, potem bluzka pognieciona...no ok, juz do wyjscia i zielona lampka "nie mam glukozy gdzie ja kupie" wiec do apteki a ta od 8 do drugiej tez, dopiero w 3 kupilam bo byla od 7.30, wiec sie spoznilam doslownie 2 min a baba juz ze mnie wyczytywala i mnie nie bylo i teraz mam wyjsc czekac :-) suma sumarum znow dwa razy mnie kluli i mam z glowy...

DZIS WIZYTA O 21.00....TRZYMAC KCIUKI :-) za sprawy szyjkowo-szkurczowo-lozyskowe...

hmmm wysypalo mi cale nogi w malych czerwonych plamkach najwiecej na stopie od zew strony lydkach i udach...piecze i swedzi...cholera co to jest

Buziule dla Was i milego dnia ide po kawke :-)

mam jeszcze pytanie z innej beczki czy ktoras z Was jeszcze NIE ROBI zakupow dla maluszka, pytam o mamy juz z 1 dzieciatkiem...bo ja nic totalnie poza symbolicznym smoczkiem nie kupilam....duzo mam po malej ale glownie sie boje bo za wczesnie a u mnie ciagle cos sie dzieje i czekam i nie wiem czy dobrze robie ale 3 wozki w piwnicy, lozeczko tez (brak materaca jedynie), przewijak, wanna i czesc ciuszkow rowniez brak kosmetykow butelek smoczkow i najmniejszych rzeczy :-)
 
Do góry