reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Każdej przyszłej mamie które ma niskie ciśnienie mozna pić kawe rozpuszczalną w miare słabą ja miałam juz powiedziane od lekarza i dwóch połoznych że spokojnie mam pić kawke nawet mozna do dwóch dziennie ale słabe więc jak któras czuje sie ospała to można sie lekko pobudzić a na dzidzusia nie ma to wpływu a nawet dobrze robi tak mi powiedziały dwie inne położne więc nie ma sie co stresować i kawkę można pić :-);-):tak::-D
 
reklama
ja o kawce w ciazy slyszalam same zle rzeczy a chyba na poczatku forum juz dyskutowalysmy o tym, w kazdym badz razie ja pije jedna na tydzien rozpuszczalna z mleczkiem mniam
 
ja jestem kawoszem i uwielbiam mocne kawy, esspresso to bajka)ale odkad jestem w ciazy pije tylko bekofeinowa bo wole nie ryzykowac...wiem ze wolno ale dmucham na zimne wiec napije sie kawy pewnie w pazdzierniku ;)
 
Kroptusia co do ciśnienia to zależy od organizmu. Widocznie takie Ci nie sprzyja , dla mnie też za niskie. Najlepiej się czuję jak mam 130/70 .
Dziewczynki co do smaku tej glukozy to mi gin poleciła zabrać ze sobą sok z cytryny i wcisnąć do kubeczka. to ma nie zmienić wyniku, a podobno lepiej przełknąć.
Ja tez kawkę sobie serwuje tak 1 dziennie, przed ciążą to kawa cały czas w kubku była:-):-):-)
 
Witam, w końcu przeczytałam wszystkie posty i już nie wiem co komu odpisać, wiec napisze tylko co u mnie;-)
W końcu dziś wolne 4 dni do pracy dopiero w sobotę:tak: dziś byłam u położnej ciśnienie ok, słuchałam bicia serduszka:-) następna za 3 tygodnie. Pytałam się o badanie na krzywa cukrowa i dowiedziałam się ze nie będę miała:szok: bo nikt w rodzinie nie miał cukrzycy i wyniki moczu mam w normie, ale podobno tak jest w Uk. Nie wiem co na to moj gin z Polski bo powiedzial ze to jest obowiazkowe badanie.
Jest u nas na forum kilka dziewczyn z Uk, wiec mam do Was pytanko, czy Wy tez nie bedziecie mialy tego badania??
 
wybraliśmy obrączki :).
Gratulacje:-):tak:
Ja dziś byłam na badaniu glukozy. Słodkie to strasznie jest, ale do przeżycia. ;-)
Ja mam miec podobno to badanie dopiero gdzies w polowie lipca:szok:nie jest to za pozno???Wiekszosc z Was juz je ma:confused:

Jesli chodzi o kawke nigdy nie pilam zwyklej kawy, czasem capuccino, a teraz codziennie musze wypic kawcie inke z mleczkiem:tak:;-):-D:-D:-)

Dobranoc wrzesnioweczki:tak:;-)
 
Ja miałam w pierwszej ciązy robiony test z glukozą:)
a teraz przy drugim dziecku powiedzieli mi że pierwszy syn urodził sie duży i dużo przytyłam i znowu mi beda robić ten test, tylko teraz kazali mi ze sobą zabrac 2 butelki napoju energetycznego Lucozade i to mam pić:baffled:i jeszcze mam nic nie jeść 12 godzin przed badaniem akurat wychodzi noc:-p
Na badanie mam przyjść o 8 rano i beda mi pobierali 4 razy krew ok 12-13 bede mogła pójść do domu.
Aha a badanie mam mieć 7 lipca.
 
reklama
Witam;-);-)Ale mam napuchnięte nogi no coś strasznego, nie wiem czemu tak, lekarka mi mówiła, że jak puchną nogi to trzeba właśnie mierzyć ciśnienie, bo zbyt wysokie grozi zatruciem ciążowym!!
Kroptusia ja niskie ciśnienie mam całe życie takie 90/50 to dla mnie standardzik, nawet przy takim czuje się dobrze, jak spadnie trochę to wtedy głowa boli i mnie lekarka też powiedziała że kawkę mogę pić, a że zawsze piłam bardzo słabą tak więc od jakiegoś miesiąca pozwalam sobie na jedną lub dwie w ciągu dnia!!

ewelin mnie też lekarka mówiła, żebym sobie rozpuściła tą glukozę w wodzie z cytryną, tak chyba zrobię, bo ja jakoś nie lubie bardzo słodkich napoi!!

A odnośnie swędzącej skóry to doskonale to znam bo mam atopie i alergię i w aptece można bez recepty kupić euceryne, to taki baaardzo tłusty podkład dodawany do róznych robionych maści , kremów m.in. do kremu nivea i bardzo fajnie natłuszcza ciało a pozatym świetnie przeciwdziała powstawaniu rozstępom, można zapytać farmaceutki!!Mam nadzieję, że jutro już nie będe miała takich napuchniętych nóg, bo zostaną tylko klapeczki:no:;-)
 
Do góry