reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

hehehe, dobre z tymi komarami, szkoda że wcześniej nie znałam podobizny jego bo jakiś czas temu też mnie udziabał na działce w 2 stopki :-(
A co do szkoły rodzenia to my już zaczęliśmy, jutro idziemy 2 raz, pierwsze spotkanie typowo wprowadzające, czyli o czym będzie gadka, kto będzie na zajęciach czyli lekarz innym razem położna, ktoś ma też nam wyjaśniać o banku krwi pępowinowej, zwiedzanie sali też chyba będzie.
Piszecie o skurczach, mi też brzuszek się napina, moja gin zwiększyła dawkę nospy bo mówi że do porodu mamy jeszcze kawałek czasu i skurcze musimy złagodzić :tak: ale i tak się nie obżeram nimi tak jak mi kazała 3x2 bo to chyba przesada co?
 
reklama
A mnie wlasnie cale cialo swedzi i zastanawiam sie czy to te same komary:-D
Dziekuje Wam za te odrobinke porcje smiechu - bardzo mi byla potrzebna
Ostatnio duzo sie u mnie dzieje i nie ma mnie tak czesto jak kiedys , mam nadzieje ze niedlugo to sie zmieni .....
Komary sa - the best :-D:-D:-D
Zdrowka wszystkim zycze
 
witam dziewczyny - wpadam tylko na chwile z pracy by sie przywitać - hmm wiecie patrząc na ten rysunek komara to... jestesmy tu bo swego czasu wszystkie zostałysmy dzibniete przez tego "KOmara":-D
 
Paula_84 ja też mam wiecznie zapalenie.. zaczęło się jakoś w 3 msc.. gin przepisał czopki... później miałam badanie i niby ok, a tydzien pozniej wylądaowałam w szpitalu (nie związane z zapaleniem to było) i właśnie na badaniu ginekologicznym wyszło że mam zapalenie że hoho aż sie lekarz pytał czy nie piecze, nie swędzi bo on to pod grzybice już zaliczał i to taką fest... a ja nic nie czułam... no i nie miałam co prawda grzybicy, ale zapalenie spore leczyłam... i pozniej niby znów ok a po miesiacu znów zapalenie... i tak w kółko.. mój gin powiedział ze on to się tym juz nawet nie przejmuje bo u kobiet w ciązy to już tak bywa... no i będziemy leczyć do skutku.. mówił, że w ciązy jesteśmy podatne na zapalenie i wcale go to nie dziwi.. widział moje skrępowanie i powiedział, że wie że to nie przez moje zaniedbanie. No i nawet nie ma mowy, że to od Miśka łapię czy coś, bo nie seximy się... od samego poczatku ciąży..


Now łasnie u mnie jest problem ten sam bo co wyleczę sie z jednego mam dwa tygodnie spokoju i jak juz mam iśc do lekarza znowu to samo u mnie lekarz tez powiedział że to na grzybice wyglada ale okazało sie ze nie po badaniach ale pózniej maialm kolejne zapalenie i posiew z macicy robiony i tam wyszły mi juz jakieś gówna i teraz boire antybiotyk taki żółty który równiez brudzi bieliznę nazywa sie macmiror wyczytałam w ulotce że on jest na grzybice już więc oczywiście dostałam szleju ze tak powiem poczytałam sobie o tych bakteriach dwóch które mi wyhodowali na tym badaniu mikrobiologicznym czyli na tym posiewie i mysle że jak tak dalej pójdzie to oszaleję tym bardziej że juz doszukałam sie że te bakterie mogą wywołać wcześniejszy poród spowodować pękniecie otoczki która chroni dziecko bakterie moga przejśc do małego albo przy porodzie można zarazić dziecko. teraz czekam sobie juz tylko jak mi chyba coś urośnie między nogami :-) i za co to wszystko za to ze sie myje i zmieniam bileizne codziennie używam płynów do higieny intymnez pytam za co? a ja sie tylko nakręcam bo sie denerwuje że w życiu nigdy nic nie maiąłm nawet żadnego zapalnia cytologia zawsze jedynka a tu takie cholerstwo...... tak optymistycznie zaczynam dzień kochaniutkie:happy2:
 
witam sie !
calineczko - a robiłaś jakies próby wątrobowe? podniesiona bilirubina moze byc przyczyną swędzącego ciała
 
Hey Dziewczynki,

Dupa blada z tymi badaniami wscieklam sie jak niewiem ... :wściekła/y: niedosc ze podpieralam sciane przez godzine bo wszystko bylo zajete i falujace tlumy to w koncu jak przyszla moja kolej wchodze i daje skierowanie a baba do mnie ze zrobi tylko mocz dzis a jutro krzywa cukrowa na 7.30...na co ja do niej ze jutro mam lekarza to tylko rozlozyla rece bo ona na dzis juz ma JEDNA babke i jej robi krzywa i mi nie moze, a poza tym ona ma wolne i nie powinno jej tu byc...Ku...i kazala mi sobie kupic glukoze i przyjsc jutro znow z samego rana...Na co ja do niej czy nie moze choc morfologii bo mam gina jutro!! a ta z lacha....nooo dooobrze ale bede 2 razy kluta i bez sensu...Wrrrr wiec WYPROSILAM ze skierowaniem oczywiscie morfologie mocz normalnie i cukier ktory wyszedl mi 100 a jutro krzywa i dupa do gina miec jej nei bede...bosze wielka dla niej sprawa ze zrobila by mi dzis ta glukoze jak laboratorium do 12 NIE ROZUMIEM
 
Witajcie:-):-)U nas właśnie deszczyk kropi i dobrze, bo wczorajszy upał dał mi nieźle w kość, a jeszcze do dermatologa jechałam autobusem, zaduch, parno no i oczywiście zero reakcji, żeby ktoś miejsca ustąpił a stałam o dziwo nad młodą panienką, która chyba żeby nie zauważyć że mam już jednak brzuch to namiętnie wysyłała smsy:no::no:
calineczka76 mnie też swędzi całe ciało, ale ja mam alergię i wczoraj dowiedziałam się np od lekarki że strasznie teraz pyli brzoza a ona wchodzi w bardzo silną reakcję uczuleniową z jabłkami, na co mi oczy wyszły :szok: bo nie przypuszczałabym że nawet jabłko może uczulić!!
Paula_84 nie denerwuj się tak tymi bakteriami, nie mamy wpływu na to, że akurat nasz organizm jest bardziej wyjałowiony i bardziej poddatny na jakieś wirusy i bakterie!!Moja szwagierka w 6 miesiącu ciąży miała zakażenie bakteriami coli a to bardzo poważne lekarz też ją nastraszył,że może przejść na dziecko i może szybciej urodzić, ale poszła do drugiego lekarza ten jej zaaplikował silny antybiotyk i po trzech tygodniach było po wszystkim a mały jest zdrów jak ryba!!

Wiecie dziewczyny zaczynają się już skurcze, napięte brzuszki, twardnienie brzuchów ale z drugiej strony to większość z nas już jest w 6 miesiącu i chyba to tak powoli organizm przygotowuje się do porodu!!:happy2::blink:
 
hej Laseczki:-)

Kroptusia no ja tez bym sie wściekła
ja na szczescie test po obiażeniu glukozą będe miala w szpitalu na oddziale.no ale dopiero za 2 tygodnie.

Dziewczyny co do grzybicy to moja kolezanka miala cała ciąze i ciągle sie nawracała..niestety niektóre z nas tak juz mają:-( mi gin tłumaczył ze choćby nie wiem jak kobieta dbała o siebie to to moze być i być, bo to wszytsko przez hormony. A moja siostra z drugiej strony az za bardzo często sie podmywała i wyjałowiła swoją naturalną flore bakteryjną i tez miala czesto gzrybice.
Ja mam fioła na punkcie dbania o higiene szczególnie w ciązy.Po prostu schiza na maksa.Ale za poradą położnej codziennie pije actimela i jem 1 jogurt naturalny priobiotyczny zeby te dobre bakterie były we mnie.i w posiewie wyszły mi bakterie kwasu mlekowego czyli te dobre;-)

a ja od dzis postanowilam zero słodyczy bo przesadzilam ostatnio na maksa!! musze sobie jakąs rozsądną "dietke" wprowadzic bo bede wyglądac jak słonica!!
 
agawa moje zapalenie nerek równiez wywołane bakteriami e.coli, równiez dostalam antybiotyki dozylnie w spzitalu, i po 4 dniach juz bakteri nie bylo.ale nadal biore furagin.
pytam dr skąd te bakterie w moczu a on ze z odbytu, ja mu na to ze nie mozliwe, ze ja wiem jak nalezy ie podcierac, i dbac o higiene i mu tłumacze jak to robie...hahah , no ale mi sie zaczely problemy z moczem po operacji w 14 tyg,ciązy a byłam wtedy cewnikowana no i mamy odpowiedź:-( a oza tym dr mówi ze kobiety róznie są zbudowane i nierz odbyt jest blizej ujscia pochwy i nawet jak dbamy bardzo o siebie to połowa społeczenstwa prznosi sobie te bakterie... tak wiec nie ma co szaleć tylko badac sie co jakis czas!!!
 
reklama
Heja, ja też właśnie wczoraj nakupowałam owoców i jogurtów, bo ze słodyczami to już ewidentnie przesada.... i to zachciewa mi sie ich dopiero po 20, 22 i mogłabym jeść i jeść..... A też za około 2 tyg. mam zrobić tą krzywą cukrową. Choć mój dr mówił, że niekoniecznie trzeba iść tak całkiem na czczo na te badania....i dobrze, bo ja muszę choć mleka się napić przed wyjściem z domu.
 
Do góry