reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Kroptusia może jutro zdążysz zrobić tą krzywą przed ginekologiem, a niestety taką już mamy służbę zdrowia, dużo by się pani napracowała gdyby jeszcze Tobie zrobiła tą glukozę!!Ja wybieram się pod koniec maja na to badanie i na wszelki wypadek podjadę sobie z dwa dni wcześniej do laboratorium i zapytam co i jak , żebym potem nie była niemiło zaskoczona!!A co do budowy kobietek to nawet dzieciaczki dziewczynki są bardziej poddatne na zapalenie cewki moczowej, właśnie ze względu na budowę, przerabiałam to z małą jak miała w wieku dwóch miesięcy zapalenie i lekarka powiedziała, że ponad połowa dziewczynek dostaje takiego zapalenia i w bardzo dużym stopniu winne są te super chłonne pampersy, bo dziecko nie czuje, że ma mokro, dla rodziców wygodniej a w środku jest siedlisko bakterii!!Po tym fakcie od razu wróciliśmy do tetrowych pieluszek i problem już się nie pojawił, tak więc odnośnie wyprawki to proponuję zakupić ok 20 pieluszek tetrowych!!
 
reklama
Heja, ja też właśnie wczoraj nakupowałam owoców i jogurtów, bo ze słodyczami to już ewidentnie przesada.... i to zachciewa mi sie ich dopiero po 20, 22 i mogłabym jeść i jeść..... A też za około 2 tyg. mam zrobić tą krzywą cukrową. Choć mój dr mówił, że niekoniecznie trzeba iść tak całkiem na czczo na te badania....i dobrze, bo ja muszę choć mleka się napić przed wyjściem z domu.

mi powiedziala ze bezwzglednie mam byc naczczo wiec nie wiem ...

Kroptusia może jutro zdążysz zrobić tą krzywą przed ginekologiem, a niestety taką już mamy służbę zdrowia, dużo by się pani napracowała gdyby jeszcze Tobie zrobiła tą glukozę!!Ja wybieram się pod koniec maja na to badanie i na wszelki wypadek podjadę sobie z dwa dni wcześniej do laboratorium i zapytam co i jak , żebym potem nie była niemiło zaskoczona!!A co do budowy kobietek to nawet dzieciaczki dziewczynki są bardziej poddatne na zapalenie cewki moczowej, właśnie ze względu na budowę, przerabiałam to z małą jak miała w wieku dwóch miesięcy zapalenie i lekarka powiedziała, że ponad połowa dziewczynek dostaje takiego zapalenia i w bardzo dużym stopniu winne są te super chłonne pampersy, bo dziecko nie czuje, że ma mokro, dla rodziców wygodniej a w środku jest siedlisko bakterii!!Po tym fakcie od razu wróciliśmy do tetrowych pieluszek i problem już się nie pojawił, tak więc odnośnie wyprawki to proponuję zakupić ok 20 pieluszek tetrowych!!

no jutro zrobic zrobie ale wyniki w czwartek...i nie mogla mi zrobic bo mialam juz AZ jedna na dzis zapisana
 
Mi moja ginka powiedziala ze na jakiekolwiek badania nie trzeba byc az tak rygorystycznie na czczo chyba ze sie daje rade ja nie daje i zawsze chodzby kromke chlebka i nie slodzona herbatke zjadam
 
Jestem po wizycie :-) słuchałam serduszka, co prawda krótko bo syn uciekał i miał czkawkę :-D:-D za jakieś 2-3 tyg też idę na badanie cukru ( będę piła to coś niedobrego bleee ), rozmawiałam z lekarzem o usg i być może już nie będę miała żadnego jeśli wszystko będzie ok :tak:


w sobotę wesele koleżanki, będę starszą ;-) już się nie mogę doczekać :tak::tak:

idę poleżeć :zawstydzona/y:
 
hej dziewczyny, ale mnie dziś piguła załatwiła :angry: tak mi się wbiła w żyłę że mam siniolca, boli i piecze kawałek żyłki :-( straszna siksa
Calineczka ja też miałam problem ze swędzącą skórą, coś strasznego, u mnie to była nadmiernie wysuszona skóra. Od kilku dni stosuję pod prysznic żel z kakao a później balsam kakaowy - rewelacja, skóra mięciutka i gładka ma dodatkowo właściwości ujędrniające cz coś takiego, mówili że kobiety w ciąży mogą stosować właśnie coś takiego. Zakupiłam to na sobotniej imprezie na Sadybie gdzie był pan który masował dłonie mamuś i nas przyszłe mamy. To była pewnego rodzaju reklama bo sklep z tymi produktami był obok i na te produkty była promocja 20%. :-D
A co do grzybicy to ja też coś podłapałam :baffled: podobno kobietki w ciąży tak mają i też dostałam tego Macmiror-a :tak:
 
A ja byłam wczoraj u gina.. Z małym wszystko ok. Chciałam żeby mi potwierdził płeć (bo na razie płeć mi określił inny lekarz u którego byłam na szczegółowym usg) ale się wypiął dupką na nas. Główkę ma na razie u góry. Hmmmm... Adaś o tym czasie miał juz główkę na dole. :-(
Poza tym to powiedział mi że jak wszystko będzie tak jak teraz to spokojnie mogę sobie jechać na te wczasy. No i mam ograniczyć słodycze i węglowodany (bo cukier na granicy) i w 32 tygodniu powtarzamy badania na krzywa cukrową. Fuj!!! A tak w ogóle to jak ja mam zrezygnować ze słodyczy jak głównie nimi się żywię. :angry: No cóż, wiadomo. Dla dzidzi wszystko.
 
aaaa dziewczyny, czy was też bolą kolana i biodra? najgorzej jest po zakupach, z gotowaniem obiadków też jest nieciekwie bo to stać trzeba :) no ale jak się męża przyzwyczaiło do pyszności to teaz nie ma zmiłuj się :blink: no albo jak się zasiedzę. Leżeć przecież nie będę cały czas bo odleżyn się nabawię :-) no a waga rośnie ;-);-)
 
Acha! Zapomniałam wam napisać, że w piątek byłam na imprezie firmowej. Bardzo fajnie się bawiłam. Nawet się wytańczyłam :-) No i jechałam na quadzie - M trochę krzyczał na mnie za to, ale jechała na serio bardzo ostrożnie :tak:. Chciałam tylko sprawdzić jak to jest bo wcześniej nigdy nie jechałam. Na koniec odwoziłam kilka osób autem mojego prezesa (z prezesem włącznie) i pierwszy raz w życiu jechałam autem z automatyczną skrzynią biegów (moje autko to leciwy gracik). Trochę się bałam ale było super. :-):-):-)
 
aaaa dziewczyny, czy was też bolą kolana i biodra? najgorzej jest po zakupach, z gotowaniem obiadków też jest nieciekwie bo to stać trzeba :) no ale jak się męża przyzwyczaiło do pyszności to teaz nie ma zmiłuj się :blink: no albo jak się zasiedzę. Leżeć przecież nie będę cały czas bo odleżyn się nabawię :-) no a waga rośnie ;-);-)

Ja tak miałam w pierwszej ciąży. Dosłownie w nocy mnie budził ból (zwłaszcza bioder). Ale to też chyba wynikało z mojego ogromnego przyrostu wagi. Teraz nie mam tak źle, ale tez jest u mnie dopiero 4 kg na plusie.
 
reklama
olinka - a ja mam najlepszą kumpelkę tu w Szwecji, gdzie mieszkam- z Czech i komedie są bo my na 3 języki gadamy - polsko-czesko-szwedzki, hehehehe. I w ogóle to mi się strasznie podoba te różne znaczenie słów - mimo tego, iż ogólnie zrozumieć się można - to czasami niezłe komedie wychodzą - np z chlebem - my mówimy świeży chleb- a w Czechach się mówi czerstwy chleb, co oczywiście oznacza świeży. Słowacy też tak mają?:-D:-D:-D

Hej
my tez na 3 jezyki mowimy ;)wiec z dzieckiem tez beda przeboje.
Czerstwy chleb akurat jest tak samo.najlepiej jest z szukaniem ;)
Chyba wybralismy imie LUIS.

Ale bedziemy mieli problem z rejestracja malego wlasnie na Slowacji bo podobno babcia go nie moze zarejestrowac( a w Polsce moze!) i ze niby 2 nazwisk nie mozna( a caly swiat na to pozwala).
wiec nie wiem czy przyszla tesciowa zle sie dowiedziala, czy tez dla Slowakow takie dziecko ze zwiazku 2 osob roznych narodowosci to dziw natury ?????
 
Do góry