reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

co do tatusiów...no ja niestety nie będę miała z kim się cieszyć ... ojciec mojego dziecka powiedział że to mój problem...więc 'cudowny' mam ten pierwszy trymestr :(

Anneczkaa, no to nieciekawa sytuacja..ale wiesz,może jeszcze się wszystko odmieni, jak minie pierwszy szok i zechce zostać dumnym ojcem. Mam nadzieję że masz choć oparcie
A co do tygodni ciąży..u mnie w pierwszej ciąży była różnica aż 3tygodni bo miałam strasznie długie cykle, na USG pierwszym będą ustalane wymiary i dokładne tygodnie.A na razie licz od 1dnia @
 
reklama
to bez sensu w takim razie to liczenie bo ja 1 dzien @ mialam 23 listopada czyli wynika ze dzis dokladnie dzis 9 tydz i zero dni ze tak powiem a suwaczek inaczej mi pokazuje juz zglupialam. Liczylam od soboty (23 listopada) do wczorajszej soboty hmm
 
Widocznie suwaczki nie uwzględniają pierwszego tygodnia z @. :-p Bo u mnie też wg obliczeń 7 tydzień i piąty dzień a na suwaczku mam 6. :sorry2:
 
ja na suwaczek nawet nie patrzę ... bo on jakoś nie wiadomo jak liczy ... :) wiem że u mnie we wtorek zacznie się 7 tydz. :)
 
ja też się witam! :-)

coś czuję ze lada dzień zacznę wymiotować, bo już mnie nieźle mdli :wściekła/y:

oj oj. Ja cały czas się tak czuje a jak narazie nie wymiotowałam więc może Ciebie też ominie:-)

No właśnie liczyłam ale wtedy to już nic mi nie pasuje ... dlatego że wtedy strasznie mi sie cykl poprzestawiał i chyba na pierwszym dniu ostatniej miesiączki nie mogę za bardzo polegać....idę w poniedziałek do lekarza i mam nadzieję, że coś się dokładnie dowiem :) na wyikach badań krwi mam napisane 3-4 tydzień:) a według moich obliczeń dziś jest 4tydzien i 4dzień od poczęcia;)

co do tatusiów...no ja niestety nie będę miała z kim się cieszyć ... ojciec mojego dziecka powiedział że to mój problem...więc 'cudowny' mam ten pierwszy trymestr :(

taaaa...może mu się odmieni, kciukasy trzymam.
Ja liczę tak jak lekarze 40 tygodni od ostatniej miesiączki

to bez sensu w takim razie to liczenie bo ja 1 dzien @ mialam 23 listopada czyli wynika ze dzis dokladnie dzis 9 tydz i zero dni ze tak powiem a suwaczek inaczej mi pokazuje juz zglupialam. Liczylam od soboty (23 listopada) do wczorajszej soboty hmm

Kroptusia.. Dokładnie zaczęłaś 9 tydzień czyli jesteś w 8 tygodniu i 1 dniu :tak::tak::tak: (Twój suwaczek jest do tyłu o dwa dni, popraw sobie) Wszyscy lekarze tak liczą. Czyli liczysz tygodnie od pierwszego dnia okresu. U mnie ostatni okres był 24 listopada:-) (czyli jestem w 8 tygodniu 0 dni) więc teoretycznie będzie sierpień ale ja mam zawsze dłuższe cykle niż 28 dni więc napewno urodzę po tym terminie (czyt. we wrześniu)
Mam nadzieję że wyjaśniłam w miarę logicznie......bo zawiasy ciążowe już mi się uaktywniły. Acha i pierwszy poród przyszedł u mnie 10 dni po terminie:-) czyli w terminie. (lekarze donoszoną ciąże uważają tą od 38 tygodnia do 42 właśnie ze względu na te różne cykle u kobiet):tak::tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
Suwaczek sobie zmien bo masz 1 dzien cyklu :-D a to juz chyba nieaktualne

wiem, wiem, tylko chyba poczekam do wizyty u lekarza :tak::-D:tak:

a z tymi wyliczeniami to co kalkulator to inaczej, co suwaczek to inaczej... najlepiej oprzeć sie na wyliczeniach lekarza i tyle :tak::-D:tak:

a ja właśnie przyszykowałam prezent dla M - zapakowałam test + małe skarpeteczki do torebeczki prezentowej i dam mu wieczorem i powiem,że mam juz dla niego prezent na urodzinki, bo ma 18 września, więc tylko tydzien róznicy z planowanym terminem ........................................ :tak::-D:tak:

Anneczka, trzymam kciuki aby się wszystko dobrze ułożyło :blink: a może jak zobaczy malenstwo na USG to cos sie zmieni :blink: a Ty jak patrzysz na to wszystko, chciałabyś aby wrócił do Ciebie/ do Was :blink: i napewno zbieraj wszystkie rachunki związane z dzidzią, moga sie przydac w przyszłości:tak:
 
Widocznie suwaczki nie uwzględniają pierwszego tygodnia z @. :-p Bo u mnie też wg obliczeń 7 tydzień i piąty dzień a na suwaczku mam 6. :sorry2:
ha znowu ja. wychodzi na to że hurtem. Suwaczki powinny uwzgkędniać. Jak jesteś w 7 tygodniu to suwaczek dobrze liczy, bo masz 6 tydzień i 5 dzień. Dopiero jak 7 tydzień się skończy to się pojawi 7 :-) (dla przykładu jakbyś była w pierwszym tygodniu dajmy na to w 5 dniu to nie będzie to 1 tydzień 5 dzień tylko 0 tydzień 5 dzień) :tak::tak:
 
reklama
Kroptusia.. Dokładnie zaczęłaś 9 tydzień czyli jesteś w 8 tygodniu i 1 dniu :tak::tak::tak: (Twój suwaczek jest do tyłu o dwa dni, popraw sobie) Wszyscy lekarze tak liczą. Czyli liczysz tygodnie od pierwszego dnia okresu. U mnie ostatni okres był 24 listopada:-) (czyli jestem w 8 tygodniu 0 dni) więc teoretycznie będzie sierpień ale ja mam zawsze dłuższe cykle niż 28 dni więc napewno urodzę po tym terminie (czyt. we wrześniu)
Mam nadzieję że wyjaśniłam w miarę logicznie......bo zawiasy ciążowe już mi się uaktywniły. Acha i pierwszy poród przyszedł u mnie 10 dni po terminie:-) czyli w terminie. (lekarze donoszoną ciąże uważają tą od 38 tygodnia do 42 właśnie ze względu na te różne cykle u kobiet):tak::tak::tak:

No ja wlasnie licze dokladnie tak samo :) wg dnia @ termin na 30 sierpnia jednak ten cykl dokladnie mierzylam tempka, sluzem itp i owu byla 18dc a cykl powinien miec 32 dni a nie 28 wiec teoretycznie tez wskakuje na wrzesien jakby dodac te 4 dni by sie zgadzalo :-) ogolnie wszystko jasne...
 
Do góry