reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Ewelin- A co do badania ginekologicznego przed 12 hbd- to czy twoja ginka jest też przeciwna seksikowi do końca 12 tygodnia? bo badanie raczej groźniejsze nie jest;-) Ale może ma jakieś podstawy by tak twierdzić- nie wnikam:blink: No a poza tym skoro miałaś bóle, to jest inna sprawa:-(
Tak jak napisała Filantropek to bardziej chodzi o naciskanie brzucha niż o zaglądanie:-D a swoją drogą to w moim wypadku seksik do tej pory zabroniony:-(

A w ogóle to tak jak czytam to wiele z nas tego badania nie miało. Na następnej wizycie mnie na pewno nie ominie.
Elunia super że wszystko ok. wiem jakie to przeżycie, ja zawsze jak kładę się na leżankę to aż mi się nogi trzęsą czy usłyszę i zobaczę....
 
reklama
Calineczko każda ciąża inna. Tym razem widocznie musisz zwolnić tempo i będzie dobrze. Porządkami się nie przemuj, wychodzę z założenia, że i tak sprzątamy cały rok, więc po generalnych porządkach często różnicy zbytniej nie widać. Tylko nasze zmęczenie mówi, że odwaliłyśmy kawał roboty ;-):-D

Dziewczyny u mnie wizyty wyglądają tak, że przy pierwszych 3 wizytach miałam przegląd części dolnych, potem usg na ostatniej, czyli 4 samo usg. Na ostatnich dwóch miałam pomiary ciśnienia i wagi.
Myślę, że już nasze stresy szkodzą dzidziusiowi bardziej niż usg, więc nie martwię się nimi tylko czekam na kolejne. :-D
Co do pomiaru brzucha, kiedyś wyczytałam, że warto na wlasną rękę obserwować takie zmiany. Od 10 tygodnia mierzę się wzdłuż i wszerz, zapisuję jeszcze do tego wagę. :-)

oli dbaj o siebie i nie daj się żadnej chorobie!!

wiola mąż wie co robi, teraz dla Ciebie przeznaczone są zajęcia innego typu: obserwowanie, komentowanie, relacjonowanie na forum heheheh :rofl2::-D:rofl2:

jagolek coś mi się zdaje, że też będę wyć. Zrobiłam się taka rozmazana, że łzy mi lecą na widok maleńkich ciuszków :rofl2::no::rofl2:

Alex to faktycznie niezłą miałaś pobudkę :growl: pazury mi się same naostrzyły!! Staraj się nie denerwować, choć wiem, że w takich warunkach trudno :sorry2:

kasiusia witaj :)
 
Ja slyszalam,ze w Anglii badan ginekologicznych nie ma przez cala ciaze o ile to nie jest konieczne.. :crazy:Hm.. W Polsce mialam co miesiac.. szyjke macicy sprawdzala i nie wiem co tam jeszcze:-) ,ale zawsze lepiej sie czulam wychodzac z gabinetu i wiedzac,ze mialam jakies tam badania i wszystko jest ok:tak: Teraz nie wiem nic..:-(
Ja uwazam,ze jak trzeba to trzeba , sto niepotrzebnych badan lepszych niz zadne!:-D:-D

kasiusia witaj witaj :))
 
Ostatnia edycja:
Witam się szybciutko
i postaram sie nadrobić co naskrobałyście:-):-):-):-):-) choć nie wiem czy to możliwe
Wiola...śnieg za oknem:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:..u nas przed chwilą sypał a teraz znowu słońce:happy: ale zimno i wieje....WIOSNA GDZIE JESTEŚ? no bo W Polsce i Szwecji napewno Cię nie ma:no::no::no::no::no:
princi....no z tą opieką medyczną w Angli to też jest dziwnie ale chyba jakieś USG tam robią tylko że nie za często\
jagooodka...masz rację to stres szkodzi dzidzi, UGS napewno nie. Podczas USG dziecko czuje ciepło od głowicy oraz odgłosz jakby jadącego pociągu (szumy) ale mu to nie szkodzi a jak lekarz dotknie głowicą blisko uszka to dziecko po prostu się odsuwa...ale nie szkodzi mu
poszukam takiego fajnego filmu..i wam wkleję:tak:
 
Witajcie! Szkoda, że nie mogę udzielać się tu częściej, ale póki co z netu korzystać mogę tylko w pracy. A jak już zajrzę na forum po paru godzinach to po nadrobieniu wszystkich postów już nie mam czasu nic napisać:)
Od kawy mnie odrzuciło całkowicie więc też często popijam herbaty, można je spokojnie w ciąży pić, ale raczej żeby to były herbaty typu "kolonijne" czyli nie za mocne, najczęściej dodaje wtedy cytryny albo soku malinowego.
 
Cześć dziewczyny jestem tu nowa więc się przedstawię. Kasia
Witamy :-):-):-)

Dziewczyny jestescie kochane, dzieki Wam za rady;-)Kurcze ale ze mna coraz gorzej, normalnie nochal czerwony, a ja z chusteczka sie nie rozstaje:wściekła/y:do tego ten bol glowy!!!:wściekła/y:to wszystko przez te pogody, raz tak raz siak, dzisiaj np leje zimno ciemno:angry:Najgorsze ze ja nie moge zadnych domowych kuracji bo jak tylko pomysle o cebuli to...:baffled:Na szczescie moj syneczek jest grzeczny wiec moge troche poleniuchowac;-)

Wiola ciesz sie masz takiego M dba o Ciebie i Cie wyrecza!!!Tu trzeba byc dumny a nie narzekac:tak::-);-)Popisz z nami i daj mu spokoj heehhehe:tak:

Princi dzis zleci i juz wolneeee mysl tylko o tym wolnym:tak:
 
Acha, a jeszcze piszecie o ruchach dzidzi. Wszędzie czytam, że tak wcześnie (np.15-17tc) ruchy mogą poczuć kobiety w kolejnej ciąży (dwie koleżanki co są w ciąży po raz drugi potwierdzają). A w 1szej to dopiero po 19tc bo wcześniej to nie wiadomo czy to ruchy jelit czy co. Nawet lekarz mi mówił, że dziecko jest zbyt małe w tak dużej ilości wód żeby móc poczuć jakiekolwiek ruchy teraz.... więc ja już nie wiem jak to jest.... :confused:
Ja póki co nic nie czuję, ale czekam na ten dzień z utęsknieniem:-D:-D:-D
 
post_ptaszyna usg sa dwa, okolo 12 i 20 tyg ;-) Dla mnie to jednak za malo, ja 12 tyg na "potwierdzenie" ciazy czekalam... :-D

_oli_ mam nadzieje,ze szybko zleci, ja juz mysle ze za 3 tyg znow holiday :-D:-D:-D
Wracaj do zdrowka :-) Ja wczoraj tez zaczelam kichac i zmarzlam w tej pracy jak nie wiem.. taka wentyle zrobili,ze szok. I tak wstalam i kicham od rana.. dzis to nie, bo ide do pracy, ale jutro jak sie najem czosnku :rofl2: hahaha to wszystko mi przejdzie!
Polecam, ostatnio pomogl blyskawicznie !:-)
 
reklama
Acha, a jeszcze piszecie o ruchach dzidzi. Wszędzie czytam, że tak wcześnie (np.15-17tc) ruchy mogą poczuć kobiety w kolejnej ciąży (dwie koleżanki co są w ciąży po raz drugi potwierdzają). A w 1szej to dopiero po 19tc bo wcześniej to nie wiadomo czy to ruchy jelit czy co. Nawet lekarz mi mówił, że dziecko jest zbyt małe w tak dużej ilości wód żeby móc poczuć jakiekolwiek ruchy teraz.... więc ja już nie wiem jak to jest.... :confused:
Ja póki co nic nie czuję, ale czekam na ten dzień z utęsknieniem:-D:-D:-D
Ja w pierwszej ciazy poczulam ruchy okolo 16 tyg, ze wzgledu,ze jestem szczupla. Szczuple dziewczyny szybciej odczuwaja ruchy jak i te ktore nosza juz kolejne dzieciatko w sobie ;-) troche cierpliwosci, zobaczysz,ze warto bylo czekac!:tak:
 
Do góry