reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

no właśnie Indygo pierwsze święta z naszymi pociechami :) będą oglądać choinkę i bombki i pewnie masę prezentów od Mikołaja :-D
ja pierwszy poród miałam z mężem i przeżywał bardziej niż ja. oddychał za mnie nawet:-D ale nikt nic nie mówił że mam płacić za jego obecność. wręcz przeciwnie pytali się czy ktoś będzie ze mną bo we dwoje zawsze lżej. :tak:
 
reklama
soyyo ja ostatnio też kremem próbowałam i nawet jakoś mi to zgrabnie poszło choć musiałam użyć lusterka, żeby widzieć czy dokładnie nakładam krem. na nogach to mi krem w sumie wiele nie daje bo jak nie posmaruje porządnie i równo to mi zostają jeszcze paseczki włosów iwyglądam jak zebra:rofl2: ale póki co kremu nie mogę bo mi się jakieś zrobiły plamy znów na nogach swędzące (poprzednie same zeszły a teraz nowa partia hehe) i wolę nie ryzykować jak taki krem wpłynie na to dziadostwo:sorry2: jeszcze mi się pogorszy i będę dopiero płakać:tak:
 
no ja na nogach żyletą :-D kiedyś próbowałam kremem i też mi pozostawały włoski no a bikini to też lustereczko hihihi ostatnio M. się pytał jak to mi się udało to się uśmiał jak mu powiedziałam o lustereczku :-D no ale jakoś trzeba sobie radzić z tą naszą tymczasową lustrzycą :-D:-D
 
Hej
Pethodine- to cos na styl morfiny-ale sa skutki uboczne dla maluszka np moze spac po porodzie nawet 24h-wiec ja nie chce mu takiego przywitania zafundowac, a poza tym nie bede wiedziala czy jest spiacy bo po pethodine czy cos jest nie tak
epidural jest swietny- ale ja tez nie bede sie brala za to jak nie ma potzeby- bo wstrzykuja do rdzenia- i przewaznie nie robia tego dokladnie- i dlatego cos tam zawsze uszkodza z czego jako skutki uoczne mozna miec bole glowy i migreny nawet do konca zycia- to ja dziekuje
ja wezme sie za gas and air;) i porod w basenie-mama nadzieje ze pojdzie wg mojego planu i nie bede musiala szprycowac sie innymi srodkami
poza tym chce miec czucie w nogach itp

to moje zdanie oczywiscie- na podstawie informacji jakie otrzymalam od poloznej w szkole rodzenia
 
kurcze tak piszecie o tych znieczuleniach jakie macie do wyboru to ja jestem w szoku normalnie:szok: tu w Polsce mnie się nawet nie spytali czy chcę ze znieczulenia odpłatnie skorzystać a co dopiero wybór z czego chcę skorzystać:crazy: dlatego przy pierwszym porodzie nie miałam żadnego znieczulenia i pewnie teraz też nic nie dostanę chyba, że jakimś cudem będę miała cc.:dry:
 
Nemesis
no widzisz-tak tu w UK jest-masz wybor i nie placisz za to- ale nie chodzisz co 3 dni na badania jak w PL- cos za cos
ja sie ciesze bo moge wybrac porod w basenie a dotego nie bede a to placic dodatkowo-wiec dla mnie bomba
 
no niestety ale w PL opieka nad rodzącymi, porody ect są daaaaaleko za zachodnią częścią europy. Np w niemieckich szpitalach są tylko sale jednoosobowe i genialna opieka, do tego menu jedzeniowe do wyboru. A u nas ??
Śniadanie o 7:30 obiad o 12 a kolacja o 17 - kto tak jada, nie wspominając o tym ochydztwie, które podają :wściekła/y:
Normalnie głodówka, to już w więzieniu większa stawka za osadzonego jest. I to mnie wqrwia(sorka za kolokwializm) Płaci się za ubezpieczenie na NFZ a nie można doprosić się podstawowej opieki wrrr.
 
hmmm tak się zastanawiam że sporo wrześniowych mam już dawno się nie odzywało? :sorry2: może już niektóre się rozpakowały i niemają czasu się odezwac? Chodzi mi np. o Ninonkę, Eli???

wiecie co się z nimi dzieje?:confused:
 
kurcze tak piszecie o tych znieczuleniach jakie macie do wyboru to ja jestem w szoku normalnie:szok: tu w Polsce mnie się nawet nie spytali czy chcę ze znieczulenia odpłatnie skorzystać a co dopiero wybór z czego chcę skorzystać:crazy: dlatego przy pierwszym porodzie nie miałam żadnego znieczulenia i pewnie teraz też nic nie dostanę chyba, że jakimś cudem będę miała cc.:dry:
Ja tez w Pl nie mialam wyboru w znieczuleniach... a kiedy przy porodzie darlam sie w nieboglosy, to zapytali czy chce znieczulenie jakies... dali mi cos pod kroplowke i pytam sie ich kiedy zacznie dzialac po jakims czasie.. a oni mi mowia,ze to juz dzialalo :confused::confused::confused::szok::szok::szok: Szok.. nawet przez ulamek sekundy nie czulam,zeby cos ulzylo...

enka No w moim szpitalu rodzi sie na pojedynczych salach i zostaje sie na pojedynczych salach.. z wlasna toaleta.. ponoc warunki baaardzo dobre i bardzo dobre jedzenie.. No ale tak jak olinka pow cos w zamian... np cala ciaze nie ma badan ginekologicznych... :confused::confused::confused:
 
reklama
spoko spoko.. eli w dwupaku... wczoraj był pierwszy fałszywy alarm ale juz sie uspokoiło... na dniach powinnam sie rozpakować :-)

zaglądam do was ale jakoś nie mam weny na pisanie... tydzien spędzilam w szpitalu.. wrocilam w środę i jestem na lekach obnizjących cisnienie (wylądowalam w szpitlu z cisnieniem 160/100 tętno młodej było 200. ) od tych lekow jestem strasznie senna, ale dzis zabralam sie za pranie i prasowanie ostatnich rzeczy jakie mi zostały i układam juz wszystko tak jak ma być... wystraszylam sie tej nocy, że to już, a ja z rozsypce.,.. w dodatku remont trwa.... :-/
 
Do góry