reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

Ja też należę do miłośniczek czytania 🥰 Od początku roku przeczytałam 18 książek, ale w ostatnim miesiącu trochę zwolniłam, niestety głównie przez siedzenie w staraczkowych tematach 🙄
Mogę się pokusić o polecajki, ale gatunków jest tyle i każdy lubi coś innego, że potrzebowałabym więcej danych 😁
Już 18 książek? Wow! Ja najbardziej lubię kryminały i thrillery psychologiczne, ale nie tylko z tego gatunku książki lubię.
 
reklama
Jak tylko skończę przeglądać się ciągle w lustrze 😂 ścięłam wczoraj dobre 30 cm włosów. Z długości za łopatki - do ucha. Dodatkowo zmiana koloru na dużo ciemniejszy. Dawno mnie włosy w kark nie miziały.
A do tego… zapisałam się na ten kwas w usta 😂
aah taka długość jest przewspaniała, sama zrobiłam metamorfozę 2 lata temu, z włosów do pasa, na longboba do obojczyków i to była najlepsza decyzja❤️
Super 🥰 jak się czujesz po zmianie ? Ja w tym miesiącu zrobiłam spore zakupy ubraniowe, bo zdecydowanie moja szafa błagała o zmiany 😂 przydałby się fryzjer ale ja mam trudne włosy do cięcia i zazwyczaj wychodzę wkurzona z włosami, które nie układają się przez kolejne 3-4 miesiące 🤷🏻‍♀️ fale mają swoje wady 😔
keratyna, skutecznie naprostuję włosy:)))) jednak w Twoim obecnym stanie musisz się wstrzymać:)
Karmelowy! Popcorn karmelowy!! ;D
naaajlepszy!!!!!
Ja również kocham
Czytać, wersja papierowa oczywiście. Polecam Behawiorystę Mroza, Stieg Larsson millennium - dziewczyna z tatuzem są 3 tomy i wiem że powstało więcej, łańcuch Adrian McKinty to kryminalkow, a teraz wkręciłam się w LAILE SHUKRI… książki kupuje na Vinted.
 
Nie wiem czy znacie, ale jak nie, to mogę polecić aplikacje Bookshelf. To totalny game changer. W końcu wiem, ile dokładnie mam książek i robię sobie listę do kupienia. 😍

Haha, nie wiem jak do tego doszło, ale odpowiedziałam w wątku styczniowym. 🫠
To mogę się Wam pochwalić, że jestem mistrzem w kupowaniu kolejny raz tych samych tytułów - na szczęście mam komu dawać je w prezencie 😂
 
Ja już po wizycie i gin sugeruje odpuszczenie inseminacji i pójście już w invitro. Z tego co mówi jajowody są wątpliwe skoro łącznie po tylu miesiącach nic nie wyszło, plus zdążyła się jedną ciąża i to jajowodowa. Generalnie szansę z jednym jajowodem są u mnie o połowę niższe niż normalnie plus do tego nagly duży spadek amh. Uważa że mógł być jakiś błąd labo ale nie aż na takim poziomie. Mam jeden wielki mentlik w głowie. Sprawdziliśmy badania nasienia które zleciła do invitro i koszt 1500 zł 😱 czy faktycznie aż takie szczegółowe są wymagane?
Jak się czujesz po tej wizycie i zaproponowanym planie? Ufasz jej czy będziecie jednak jeszcze szli do tej innej kliniki? Kiedy robisz ponownie badanie AMH ?

Nie ma nigdzie oficjalnie napisane jakie badanie nasienia jest wymagane do ivf, więc zależy to od lekarza prowadzącego. w tym ministerialnym programie chyba podstawowe badania będą finansowane tylko. Może po prostu ona chce zrobić wszystko od razu :) myśmy w Parensie robili parę razy mocno rozszerzone badania i wynosiły nas koło 900 zł, ale to nie było full tego co można było zrobić z tego co pamiętam.
 
Jak się czujesz po tej wizycie i zaproponowanym planie? Ufasz jej czy będziecie jednak jeszcze szli do tej innej kliniki? Kiedy robisz ponownie badanie AMH ?

Nie ma nigdzie oficjalnie napisane jakie badanie nasienia jest wymagane do ivf, więc zależy to od lekarza prowadzącego. w tym ministerialnym programie chyba podstawowe badania będą finansowane tylko. Może po prostu ona chce zrobić wszystko od razu :) myśmy w Parensie robili parę razy mocno rozszerzone badania i wynosiły nas koło 900 zł, ale to nie było full tego co można było zrobić z tego co pamiętam.
Jak na ten moment strasznie skołowana jestem tym wszystkim. Sama nie wiem co robić i myśleć. Czy czekać na powrót mojej ginekolog prowadzącej, czy konsultować jeszcze w innej klinice. Wiekszaosc badań do ivf mam zrobioną u mnie tylko jest do oznaczenia dheas i do rozważenia kariotyp. Tak wszystko mam podobno zrobione, u męża zleciła właśnie jakis ful pakiet badań nasienia i tez kariotyp do rozważenia. Podobno kariotyp będzie potrzebny jeśli chcielibyśmy badać zarodki i mówi że jest jakiś 1% szans, że w kariotypie nam wyjdzie coś nie tak.

Jeśli faktycznie zegar mi tyka, to szklabym w ivf z zamknietyminoczami nawet płacąc za nie. Ale pytanie też czy mogę zaczekać i czy początkiem czerwca faktycznie na tyle program wystartuje, żebym mogła z niego skorzystać. Dużo pytań mam w głowie. Plus właśnie zszokowała mnie cena tego badania nasienia, bo podstawowy seminogram jest ok.

Ginekolog u której byłam powiedziała, że nie ma sensu powtarzać w tym miesiącu amh. Jeśli nie zdecydujemy się na invitro od razu to za 2 miesiące żebym koniecznie ponowiła badanie. Z tego co mówi mógł być błąd labu ale margines błędu nie jest aż tak duży jak ten spadek mój tym bardziej że pobranie było o 12 a wynik miałam już po około 8 h.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry