reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do pracy - żłobek, niania czy babcia?

ja myślę, że jednak trochę tych dzieci po znajomości jest, a reszta akurat trafiła, że w dobrym czasie urodziło się dziecko i jakoś się znalazło na początku listy.
z przedszkolami u nas też duży problem
 
reklama
My zapisaliśmy Bartka dzień po narodzinach :tak: Cudem jakoś się udało. Mam nadzieję że mały tam się jakoś odnajdzie. Dzisiaj byliśmy papiery wypełnić. 16 maja wracam do pracy a od początku będę go prowadzała, najpierw na godzinkę. Po moim powrocie małż bierze jeszcze tydzień wolnego.
 
Na szczęście z przedszkolem u nas nie jest najgorzej. W mieście czasami jest problem, ale u mnie na wsi da się przeżyć. W okolicy mam dwa przedszkola (jedno w prawo, drugie w lewo ;-)). W jednym ponoć jest sporo dzieci i kłopot z miejscem, ale tam nie chcę dawać młodego. Zaraz za płotem budują autostradę A1 i nie chciałabym aby moje dziecko siedziało pół dnia w spalinach. W drugim jest mniejszy kłopot z miejscem, bo niewiele osób ma tam po drodze. Z tego co się orientuję dyrektorka czasami przyjmuje nawet dwulatki. Zobaczymy jak to będzie, bo znając naszą cudowną politykę, pozmieniają przepisy i może być kłopot z przyjęciem gdziekolwiek.
 
ale to pewnie ktoś zrezygnował, że akurat w środku roku go przyjmą, tak?
ja to w sumie chcę, żeby mały poszedł dopiero jak będzie miał 2 latka, ale i to może się okazać niemożliwe...
 
ja wychodze z załozenia że najlepiej planowac dziecko na poczatek stycznia bo wtedy sie rodzi i mozna zapisac dziecko wtedy jest ogromna szansa na wrzesien. Ale generalnie jak patrze na moja to jak zapisywałam w pazdzierniku to była 300 cos a w styczniu juz 150. duzo dzieci zapisuje sie do 3 złobków wiec automatycznie z dówch wypada, duzo ludzi znajduje nianie i odmawia juz złobka bo nie chca niczego zmieniac, a to babcia a to ciocia. W dwóch złobkach wiem ze otworza dwie grupy roczniaków to i wiecej takich przyjma.
 
Ja na razie zostałam na urlopie wychowawczym...
jakoś nie wyobrażam sobie, żeby zostawić Adasia w żłobku czy u obcej osoby- niani.
Pewnie bym się strasznie o niego martwiła:(
 
Jak kogoś stać to ma fajnie. U nas jedna pensja idzie na kredyt i opłaty więc muszę iść do pracy. Nie mam wyjścia. I mogę sobie nie wyobrażać oddania małego. Muszę i tyle. A ile łez wyleję to tylko ja będę wiedziała. W tym popier... kraju niestety niektórzy tak mają.
 
Jak kogoś stać to ma fajnie. U nas jedna pensja idzie na kredyt i opłaty więc muszę iść do pracy. Nie mam wyjścia. I mogę sobie nie wyobrażać oddania małego. Muszę i tyle. A ile łez wyleję to tylko ja będę wiedziała. W tym popier... kraju niestety niektórzy tak mają.

mam podobnie i mała musi isc do złobka. jak narazie chwilowo bedzie z moja mama ale przez to od poniedziałku rano do piatku popołudniu bede musiała mieszkac u rodziców czego zapieram sie rekami i nogami. jedak wozenie codziennie małej przez godzine do mamy i potem godzine do pracy to jeszcze bardziej umecze siebie i mała. naszczescie w maksymalnie 4 miesiace. Zreszta i tak nie wiem czy moja mama tyle pociagie fizycznie. Moze sie okaze ze 4 miesiace nie bedzie az takiej potrzeby.
 
reklama
Do góry