reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

ja wypelnilam ankiety
a dzis w skrzynce gazetka twoj maluszek
bedzie co miesiac
porownujac z tymi na rynku(nie kupuje,tylko czasem przejrze) to jest najciekawsza-przynajmniej ten nr jest calkiem calkiem
 
reklama
sylwia, nie słyszałam o takiej gazetce

Maks dziś pił soczek jabłkowy rozcienczony wodą
wygląda na to że posmakował mu

ale efektów kupkowych nie widać ;)
nadal raz na 4, 5 dni
 
milla ile??? 9kg!!! to ci chlop rosnie ;)

mamaoli bo tej gazetki na rynku nie ma tylko przysylaja i mozna prenumerate zamowic(2zl)
 
ja od wrzesnia do pracy wiec jak malutka skonczy 4 miesiace to zaczynam wprowadzac stopniowo to co jest dostepne na rynku po 4 miesiacu zycia. zreszta sama pediatra mi tak polecala. no ale mam tu pytanko do mam ktore wprowadzaja juz nowosci - ile posilkow malenstwo zjada i jak to wyglada tzn na przemian z mlekiem (wlasnym czy modyfikowanym) podajecie deserki, przecierki kaszki itp
 
sylwia - ja też tą gazetkę dostałam :) Całkiem fajna.

Od wczoraj wcinamy jabłko +maliny i jagody (ze słoiczka oczywiście). Zasmakowało Jasiowi dużo bardziej niż samo jabłko czy jabłko z marchewką :laugh:
 
kelts na początku wprowadzane nowości nie zastępują jeszcze posiłku, narazie można między mlecznym jedzeniem dać coś do spróbowania na poczatek jeden skladnik, jabłuszko np. i zobaczyć czy nic sie nie dzieje
 
Czytam tu i czytam bo dlugo mnie nie bylo...prawie wszystkie dzieciaczki cos juz probowaly.Ja mialam zamiar zaczac z nowymi pokarmami od 6 miesiaca ale musiaam szybko,szybko zmienic zamiar i zdanie.Juz od paru dni daje majce zupke jazynowa.Probowaam same brokuly firmy Gerber,od 4 miesiaca,ale robi za czesto kupke po nich.
Nasza pediatra powiedziala ze mozna zaczac od zupki zamiast od jabluszka.Tak w ogole to ta lekarka zaczyna mnie denerwowac.Wcale sie wzruszyla jak jej powiedzialam ze Majka w ciagu 10 dni nie przybyla na wadze ani gramu.Dla niej to normalne,bo jak cieplo to dzieci mniej przebieraja.Ale Majka wogole nie przebrala!!!!!!!Glupia lekarka!Kazala tylko jej zupki dawac,a kaszki to nie bo niby do nich to potrzeba mleka modyf. a ono uczula(mimo ze Majce po nim nic nie jest).
Dla tego postanowilam zaufac wlasnej intuicji i probowac wedlug tego co przeczytalam .
Chce tylko dodac ze Majka chyba jest calkowicie przygotowana psychicznie do stalych pokarmow bo od jakies 10 dni jak tylko siadamy do stolu to ona bardzo uwaznie obserwuje co do buzi sobie wkladamy.Jest bardzo smieszna.
 
Widać dla Majeczki przyszedł czas na inne niż mleczko pyszności. Myślę, że spokojnie możesz powolutku próbować wprowadzać nowe pokarmy.
 
reklama
Do góry