reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WPROWADZAMY NOWE POKARMY

reklama
a ja uważąm że Karinka powinna dawać Gabuni wtedy kiedy jest głodna i jeśli wystarcza trzy to trzy

Maja je 4 razy dziennie i czasem dodatkowo owocki i tak jest dobrze więc po co mam ją paść na siłę
 
Przepraszam, że się tak wyrażę, ale ta ściąga porypana troche...Ile tam jest karmień wypisanych! No szok! Jakbym Mikołaja tak karmiła to by pewnie już z 15 kg ważył... ;)
 
Beata, ale przeciez tam nie ma tak duzo posilkow - 5x piers i 2 posilki inne. Przeciez 1 posilek z piersi nie rowna sie np. kaszce. Poza tym dzieci piersiowe nie pija herbatek, ani nic innego oprocz cycka, wiec 5x piers wcale mi sie nie wydaje za duzo. A dla dzieci niepiersiowych jest 5 posilkow przewidzianych w ciagu dnia. Czy to duzo? Przeciez dorosly minimum chyba 4 zjada. A takie dziecko, ktore rosnie i potrzebuje tyle energii...

No nie wiem. Wg mnie ta sciaga jest bardzo sensowna. Chociaz ja piers daje na zadanie i u mnie wlasnie wychodzi mniej wiecej tyle karmien. I Kuba wazy 10600 :p

jsorbek, ja tez uwazam, ze Karina powinna dac tyle ile Gabrysia wola (tym bardziej piers). A wola wiecej, wiec jej tak odpowiedzialam ;D :p

Pozdrawiam,
Agnieszka

___________________
www.agnesa.bobasy.pl
 
Agnesa - ojej, biję się w pierś! Tak szybciutko zerknęłam na tę stronkę i zbyt pochopnie wyraziłam swoje zdanie! Zrozumiałam początkowo, że ma być 5 posiłków mlecznych. Po prostu źle spojrzałam. Właśnie tak jest jak piszą: Miki dostaje 5 posiłków. Przepraszam za zamieszanie... :p
 
no wszystko fajnie tylko jak karmić te 5 razy jak się za 2 tyg. wraca do pracy ??? :( poza tym sądzę ze to też zależy od preferencji dziecka, Ida np. ewidentnie woli już łyżeczkę niż cycka chociaż jest dzieckiem cyckowym i faktycznie 6 miesięcy była tylko na cycku, ale w momencie gdy spróbowała innego jedzonka sama zaczęła sobie eliminować kolejne posiłki cyckowe
 
Dzieki za wszystkie odpowiedzi - ALE SIE ROZPISALYSCIE!

Agnesa - masz rację -chyba za rzadko przystawialam Gabrysie i laktacja mi oslabla. Na razie zamierzam nadal karmic piersia ( dopoki nie wroce do pracy) i musze czesciej przystawiac Gabrysie zeby pobudzic laktacje na nowo. Mysle ze to wina tego ze zle odczytalam sciagawke ( ze to lacznie ma byc 5 posilkow) i dostawialam Gabrysie tylko na konkretne jedzonko a na popicie podawalam jej soczki i wode. Dziś juz przystawiam ja czesciej bo ta noc tez byla z 2 pobudkami   ::) a z karmienia nocnego juz wczesniej zrezygnowalysmy i bylysmy z tego zadowolone - tylko piersi lekko, niebolesnie nabrzmiewaly  ;).
Myślę ze czestsze przystawianie w dzien wytsarczy i pokarmu bedzie wystarczajaco. Czas pokarze...

aOla - nie chce podawac za bardzo kaszek i kleikow - jak dla mnie to cos w rodzaju zapychacza - wole podac dodatkowo np. deserek owocowy - tak zreszta poradzil nam lekarz.

gochna - pewnie ze jak juz niedlugo wracasz do pracy to lepiej stopniowo rezygnowac z cyckowych posilkow.

Ja zauwazylam ze Gabi sie bardzo przyzwyczaila juz do picia z butelki i teraz jak malo leci z cycka to mi go szczypie, tlamsi zeby zwiekszyc sobie strumień  :laugh: ale to nie dziala tak jak z butlą  :p
 
a ja kupiłam dzis misiwy ogródek i zobacze będę dodawac do zuper nie jako samodzielne danie bo zupkami sobie nie pojada a tak z dodatkiem myśle że sobie poje

Agnesa no jesli woła - to trzeba dawac chociaz w sumie to nie wiem jak to jest ze starszymi dziecmi ale nie karmię piersia więc sie nie wymadrzam
 
reklama
ja chcialam tylko napisac, ze nad morzem Paulinka zajadala sie:
grochowka i zurkiem stolowkowym, rybka smazona i ziemniaczkami - wszystko bardzo jej smakowalo :)
 
Do góry