reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

anulka widze ze ty tez zaczynasz wprowadzac nowe jedzonko, my tez jestesmy tylko na cycu i mam zamiar wprowadzic jej soczki-tak wiem, pozno troche ale najpierw byl szpital potem mala chorowala i nogdy nie bylo kiedy:zawstydzona/y:jak to jest , najpier po kropelce dziennie soczku z marchwii??tak z pare dni a potem jabluszko?? a potem juz jakies obiadki?:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:jestem kompletnie niedoswiadczona w tych rzeczach :zawstydzona/y:
 
reklama
dziewczyny mam pytanie czy do posilkow jak obiadek czy deserek dajecie picie ?np:herbatki czy soczki? no i jak jest z piciem pomiedzy posilkami?
no i ile wsumie nasze dzieci powinny jesc bo maciek je srednio 5-7 butelek mleka z tym ze z ml to roznie od 80-180ml najwiecej je w nocy.
wiem ze dziecko powinno miec mniej wiecej stale pory jedzenia takze chce stworzyc mu jakis jadlospis!
odpiszcie plis!

Ja do obiadku daję popić Piotrkowi herbatkę. A pomiędzy posiłkami pije rano soczek, do obiadu herbatka i wieczorem czasem woda. Zalezy czy chce mu się pić .Bo wtedy zaczyna tak charakterystycznie stękać;-)
A mój pije 4 razy dziennie mleko po 180 ml. Na noc dostaje już 210.
Raz dziennie je zupkę. I deserek też raz dziennie.
Moj ma stałe pory jedzienia jak z zegarku. jakoś tak już mu się to ułożyło:-D


a i jeszcze jedno pytanko-mozna juz dawac gruszke,bo w sklepach widzialam sloiczki jabko z gruszka..

Ja akurat nie widziałam jeszcze deserku z gruszką. Ale dałam już małemu z jabłkiem, marchewką i nawet z winogronami. I jest wszystko narazie ok.
 
anulka widze ze ty tez zaczynasz wprowadzac nowe jedzonko, my tez jestesmy tylko na cycu i mam zamiar wprowadzic jej soczki-tak wiem, pozno troche ale najpierw byl szpital potem mala chorowala i nogdy nie bylo kiedy:zawstydzona/y:jak to jest , najpier po kropelce dziennie soczku z marchwii??tak z pare dni a potem jabluszko?? a potem juz jakies obiadki?:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:jestem kompletnie niedoswiadczona w tych rzeczach :zawstydzona/y:

Kochana ja zaczęłam tak:
najpier soczek jabłkowy w pierwszy dzień ok 10 ml. potem przez jakieś 2 dni po 20 ml.
Lepiej najpierw dać soczek jabłkowy. Tak też jest w schemacie żywienia.
I potem już normalnie daje tak po 60-80 ml soczku. Różnie.
Potem dawałam soczek marchew-jabłko. Potem zupki i deserki. Zawsze zaczynałam dawać po kilka łyżecze soczku i deserku przez jakieś 3 dni. i potem już normalnie dawałam całe zupki. A teraz gotuję już sama zupki.
 
Elbra super przepisy dzięki również skorzystam można też dodawć jeszcze np.brokuły
Wiem że można też takie posiłki w słoiczki wkładać i albo mrozić albo pasteryzować:tak:zaoszczędzi to nam trochę czasu a poza tym narazie maluchom to wystarcza a potem ze 2 słoiczki trzeba będzie a to już rzeczywiście drogo wychodzi:tak:
 
Bira i inne dziewczyny jak chcecie to ksiażke "Ksiązka kucharska dla Najmłodszych" to poslijcie na priva maile to wam ją poślę.
tam sa te przepisy z których ja korzystam
 
anulka widze ze ty tez zaczynasz wprowadzac nowe jedzonko, my tez jestesmy tylko na cycu i mam zamiar wprowadzic jej soczki-tak wiem, pozno troche ale najpierw byl szpital potem mala chorowala i nogdy nie bylo kiedy:zawstydzona/y:jak to jest , najpier po kropelce dziennie soczku z marchwii??tak z pare dni a potem jabluszko?? a potem juz jakies obiadki?:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:jestem kompletnie niedoswiadczona w tych rzeczach :zawstydzona/y:


Kathe... ja tez jestem zielona:-D ale czytalam nowy schemat zywienia maluszkow karmionych piersia i rozmawialam z naszym pediatra... i mamy od pocz. 6go m-ca wprowadzac zupke z kasza (wlasnie chodzi o gluten), ponoc jak zaczyna sie od glutenu to sa mniejsze szanse na alergie, ale tu chodzi tylko o maluchy na cycu. U dzieci karmionych sztucznie schemat zywienia wyglada inaczej. I my zaczniemy wlasnie od zupki:tak:
 
Ja wprawdzie nie karmię piersią, ale nie zaczęła bym rozszerzania diety od glutenu. Podała bym najpierw coś lekkiego jak soczek z marchewki czy jabłuszka, później deserek z jednego składnika dopiero obiadek z dwóch czy więcej składników.
Co do owoców i warzyw z marketu to Inga nie dostaje, bo kupuję słoiki, chociaż wczoraj tatuś ugotował jej super obiadek z przepisu Elbry:-) ale warzywka kupił w warzywniaku.

Ja chyba jednak bede posluszna tym co mowi nam lekarka:tak:
 
Karina 1980 dzieki za odpowiedz. Jeszcze nie probowlam dawac malemu nic oproczy cyca. W piatek mamy szczepienie to sie jeszcze wstrzymam do nastepnego tygonia . Juz troche głupieje bo niewiem od czego tu zaczac. Myslalam ze zaczniemy od zupki np. marchewka ziemniak ale widze ze wiekszosc zaczyna od soczkow. Dziewczyny czy wy podajecie sok z marchewki robiony przez siebie czy ze słoiczka.
ELBRA czy mogłabym prosic na maila pala270@interia.pl ksiazke z przepisami dla najmłodszych
 
reklama
Karina 1980 dzieki za odpowiedz. Jeszcze nie probowlam dawac malemu nic oproczy cyca. W piatek mamy szczepienie to sie jeszcze wstrzymam do nastepnego tygonia . Juz troche głupieje bo niewiem od czego tu zaczac. Myslalam ze zaczniemy od zupki np. marchewka ziemniak ale widze ze wiekszosc zaczyna od soczkow. Dziewczyny czy wy podajecie sok z marchewki robiony przez siebie czy ze słoiczka.
ELBRA czy mogłabym prosic na maila pala270@interia.pl ksiazke z przepisami dla najmłodszych

Właśnie ci wysłałam.:tak:
 
Do góry