reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

reklama
Dziekuje bardzo za odpowiedzi jestescie kochane

Bira i Lilka
Dziś sobie własnie zdałam sprawę ze moj młody tez maxymalnie wypija 4 butle na dzien.
Powiedzcie dlaczego powinien pić wiecej?
Nie dostaje tyle witamin ile powinien czy o co chodzi?

Bo ja wychodziłam z założenia ze jesli nie chce znay sie nie potrzebuje przybiera na wadze az za bardzo wiec nie robilam z tego problemu ale poczytalam u was i widze ze chyba jednak jest cos nie tak.Kurcze,moze napisze jak to teraz u nas wygląda.

godz.7.00-180ml plus kaszka
godz.11.30-obiad
godz.13.00-deser
godz.15.00-kaszka
18.00-mleko (120-150ml)
20.00-mleko 180ml
W miedzy czasie soki,soki,w nocy również sok,a moze bede wstawac w nocy i podawac mleko?
I jak to oceniacie

Kurcze Women, sama nie wiem. Myślę, że Inga jest na tyle mała, że powinna jeść więcej mleka.
Moja je:
godz. 6-7 90ml mleka (robię więcej, ale ne jestem w stanie wmusić w małą węcej mleka niż to żałosne 90:baffled: )
godz. 9:30-10 deserek
godz. 12 150 mleka plus kaszka owocowa
godz. 14-15 obiadek
godz. 18 mleko (robię 180 a zjada na siłe łyżeczka ok. 120)
godz. 22 mleko 180 plus kleik
ok. 24-1 20-30ml mleka
ok. 3-4 j.w

Także ja tych nocnych karmień nie liczę jako posiłek, bo jak to policzyć... 20-30 ml na 5 miesięczne dziecko to chyba lekkie nieporozumienie:baffled:
 
a mój Kapik je tak:

ok 6 - 120 ml mleka (często zje 90 bo nie mogę wmusić więcej)
ok.9 - na 150 ml kaszka owocowa (nie zje całego)
ok 12 - obiadek +soczek
ok. 15 - 120 ml. mleka
ok. 18 - deserek ()niestety dopiero teraz bo ni cholerka nie chciał o tej godzinie jeśc mleka!
ok. 19.30- jak idzie spać mleko z kaszką owocową robie 150 ml. zje różnie..

między czasie soczek, woda, chrupeczki...to tyle... mój to dopeiro mało mleka pije ale jak mam w niego wmusić?...:-)
 
a mój Kapik je tak:

ok 6 - 120 ml mleka (często zje 90 bo nie mogę wmusić więcej)
ok.9 - na 150 ml kaszka owocowa (nie zje całego)
ok 12 - obiadek +soczek
ok. 15 - 120 ml. mleka
ok. 18 - deserek ()niestety dopiero teraz bo ni cholerka nie chciał o tej godzinie jeśc mleka!
ok. 19.30- jak idzie spać mleko z kaszką owocową robie 150 ml. zje różnie..

między czasie soczek, woda, chrupeczki...to tyle... mój to dopeiro mało mleka pije ale jak mam w niego wmusić?...:-)

Sabina, no to mnie pocieszyłaś. Ja już myślałam, ze tylko moja taki niejadek, chociaż po obwarzankach na nogach tego nie widać;-)
 
dziewczyny mam pytanie czy do posilkow jak obiadek czy deserek dajecie picie ?np:herbatki czy soczki? no i jak jest z piciem pomiedzy posilkami?
no i ile wsumie nasze dzieci powinny jesc bo maciek je srednio 5-7 butelek mleka z tym ze z ml to roznie od 80-180ml najwiecej je w nocy.
wiem ze dziecko powinno miec mniej wiecej stale pory jedzenia takze chce stworzyc mu jakis jadlospis!
odpiszcie plis!
 
Witam:tak:

Mamcie, a czy ktoras z mam karmiacych piersia zaczela od wprowadzania do diety maluszka najpierw glutenu? Bo wszedzie gdzie czytam to pisza by najpierw rozszerzyc diete malucha o zupke z archwi i ziemniaczka zageszczona kasza manna (2-3 g na 100 ml zupki) ...no i tak chce robic.
Ale jestem gapa i nie wiem jak sie do tego zabrac, czytalam przepis ELBRY na zupke marchewkowa i tak chyba musze robic, tyle, ze kiedy dodac ta kasze??? Hmm no i dajecie dzieciaczkom wzrywa i owoce takie z marketow??
 
reklama
dziewczyny mam pytanie czy do posilkow jak obiadek czy deserek dajecie picie ?np:herbatki czy soczki? no i jak jest z piciem pomiedzy posilkami?
no i ile wsumie nasze dzieci powinny jesc bo maciek je srednio 5-7 butelek mleka z tym ze z ml to roznie od 80-180ml najwiecej je w nocy.
wiem ze dziecko powinno miec mniej wiecej stale pory jedzenia takze chce stworzyc mu jakis jadlospis!
odpiszcie plis!

Inga dostaje picie po posiłku. Soczki, herbatki różnie. Pomiędzy posiłkam też dostaje, potrafi wypić 100, ale często zrobi kilka łyków i to wszystko;-)

a i jeszcze jedno pytanko-mozna juz dawac gruszke,bo w sklepach widzialam sloiczki jabko z gruszka..

Ja już od dawna kupuję gruszkę. Małej bardzo smakuje bo jest słodka:-)
Witam:tak:

Mamcie, a czy ktoras z mam karmiacych piersia zaczela od wprowadzania do diety maluszka najpierw glutenu? Bo wszedzie gdzie czytam to pisza by najpierw rozszerzyc diete malucha o zupke z archwi i ziemniaczka zageszczona kasza manna (2-3 g na 100 ml zupki) ...no i tak chce robic.
Ale jestem gapa i nie wiem jak sie do tego zabrac, czytalam przepis ELBRY na zupke marchewkowa i tak chyba musze robic, tyle, ze kiedy dodac ta kasze??? Hmm no i dajecie dzieciaczkom wzrywa i owoce takie z marketow??

Ja wprawdzie nie karmię piersią, ale nie zaczęła bym rozszerzania diety od glutenu. Podała bym najpierw coś lekkiego jak soczek z marchewki czy jabłuszka, później deserek z jednego składnika dopiero obiadek z dwóch czy więcej składników.
Co do owoców i warzyw z marketu to Inga nie dostaje, bo kupuję słoiki, chociaż wczoraj tatuś ugotował jej super obiadek z przepisu Elbry:-) ale warzywka kupił w warzywniaku.
 
Do góry