reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

Women ja robie obiadki i deserki
zadko ale robie
z czasem bede je minimalizowac jak Hania bedzie juz jadla z nami

my jestesmy juz na mleczku nastepnym od 2 tygodni
z NAN1 na NAN2
 
reklama
Dzieki kobiety za odpowiedzi
Bede podawał troche ryzu do obiadku,na zmiane z ziemniakiem wszystko zmiksowane.
Tak samo bede chyba podawac owoce zmiksowane,bo skoro je ze sloika to i przeciez moge mu sama zrobic prawda?
Jest jakas mama ktora podaje wlasnej roboty obiadki i desery?

I kolejne pytanie
Czy wszystkie juz zmieniłyście mleczko na mleko nastepne?
I jakie teraz uzywacie?
My jutro na szczepieniu pewnie bedziemy mieli zmiane mleczka poleconą
ale bede sie upierac przy zwyklym mleku a nie alergicznym

Kochana ja robię sama obiadki (kilka razy jadł ze słoiczka ale to drogo wychodzi:-( albo jak gdzieś jedziemy to biorę gotowy słoiczek ale to żadko). Deserki mam zamiar zacząć sama robić w tym tygodniu dopiero. Ale soczki narazie kupuję ze słoiczków.a jak się robi samej w domciu to robię od razu na 2-3 dni dla małego i spoko.
Jedzonka ze słoiczka są niestety drogie i na miesiąc to wychodzi trochę kasiorki. Jescze pampersy itp więc się zbiera.:-(

Ja mleczko już zmieniłam tak jak Lilka z NAN1 na NAN2. Ale nie zmieniłam tego na raz tylko tak jak mi mówiła lekarka przez kilka dni podawałam co drugi posiłek NAN2 i teraz już samo NAN2.
 
Kunda moja budzi się co 2-3 godziny w nocy:baffled::wściekła/y: Nie mogę jej odzwyczaić:wściekła/y: Próbowałam dawać herbatki, soczki, ale zaraz jest krzyk, smoczek też nie działa:crazy:

mam dokladnie to samo i na dodatek maly najwiecej je w noc 3x180ml wypija:szok:


Kochana ja robię sama obiadki (kilka razy jadł ze słoiczka ale to drogo wychodzi:-( albo jak gdzieś jedziemy to biorę gotowy słoiczek ale to żadko). Deserki mam zamiar zacząć sama robić w tym tygodniu dopiero. Ale soczki narazie kupuję ze słoiczków.a jak się robi samej w domciu to robię od razu na 2-3 dni dla małego i spoko.
Jedzonka ze słoiczka są niestety drogie i na miesiąc to wychodzi trochę kasiorki. Jescze pampersy itp więc się zbiera.:-(
.
jak mozesz to napisz jakie obiadki robisz i jak je potem przechowujesz-bo ja normalnie weny nie mam!!
 
Ja mleczko już zmieniłam tak jak Lilka z NAN1 na NAN2. Ale nie zmieniłam tego na raz tylko tak jak mi mówiła lekarka przez kilka dni podawałam co drugi posiłek NAN2 i teraz już samo NAN2.

kapik dokłądnie tak samo...:-)

Mamcie mam jeszcze jedno pytanko te co podają biszkopty maluszkom ..jakiej firmy kupujecie i jakie sa najlepsze ..bo nie mam pojęcia...;/
 
Witam wszystkie mamy. Dziewczyny czy ktoras z was daje swojemu skarbowi mleko bebilon pepti, chcialabym sie dowiedziec czy wasze dzieci jedza bez probemu kaszki przyrzadzane na tym mleku. Moj skrb jest na piersi ale czasami musze go dokarmic, lekarka przepisala nam bebilon pepti bo maly mial przez kilka dni wysypke. Jeszcze nie podawalam mu zadnego posilku, ale od przyszlego tygodnia bedziemy probowac smakow.


Paula ja cały czas muszę jechac na tym mleku Pepti i robie na nim normalnie kaszki jak na razie kupuje z Bobovity.


POZDRAWIAM
KARINA
 
musialam zlikwidowac jeden posilek
jednego dnia mala dostaje deserek,drugiego obiadek
dlaczego? bo jeden posilek zastapil jej jedna porcje mleka

powinna pic 4-5 butelek po 180ml
a ona nie dosc ze pije 150ml to jak dostawala w ciagu dnia deserek,obiadek, to automatycznie dwie butle odpadly....i wychodzily nam na dobe 2-3 butelki :baffled:
teraz pije juz spowrotem 4-5 butelek,ale dostaje tylko jeden posilek

ja juz sama nie wiem co robic:baffled:

Kurcze właśnie mam ten sam problem. Inga je mleko 2-3 razy dziennie. Wydaje mi się, że to zdecydowanie za mało. Ale dostaje tez 2 razy dziennie słoiczki. Więcej jej nie da się wcisnąć. Kurcze co ja mam z tym dzieckiem:baffled:

Women, Inek je mleko następne od kiedy skończyła 4 miesiące. Dostaje zwykły bebilon.
 
jak mozesz to napisz jakie obiadki robisz i jak je potem przechowujesz-bo ja normalnie weny nie mam!!

A więc ja robię tak:

Zupka marchewkowa:

1/2 marchewki
mały ziemniak
łczeka oliwy z oliwek
2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego
100 wody
Warzywa myjemy, obieramy i płuczemy, a następnie kroimy drobno w kostkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem, najlepiej ok 30 minut. Miękkie ugotowane warzywa przecieramy przez sitko lub miksujemy. Następnie łączymy z wywrem i kleikiem, doprowadzamy do zagotowania. Dodajemy oliwę i mieszamy.

Zupka jarzynowa:

1/2 małej marchwi
1 maly ziemniak
1/4 korzenia pietruszki
łyżeczka oliwy oliwek lub oleju sojowego
2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego
150-200 wody

Warzywa myjemy, obieramy i płuczemy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy na małym ogniu do miękkości. Uzupełniamy wodą podczas gotowania. Ugotowane warzywa przecieramy lub miksujemy, a następnie łączymy z wywarem oraz kleikiem ryżowym. Gotujemy całość mieszając dodajemy oliwę.

Zupka marchewkowa z mlekiem modyfikowanym (tej akurat jeszcze nie próbowałam):

1/2 małej marchwi
średni ziemniak
łyżeczka kleiku ryżowego
60 g mleka modyfikowanego następnego
60 wody

Warzywa myjemy i, obieramy i kroimy w drobną kostkę. Wkłądamy je do wrzątku i gotujemy ok 20 minut. Miękkie warzywa miskujemy lub przecieramy. Dodajemy kliek i zagotowujemy mieszjąc. Przygotowujemy mleko zgodnie z przepisem na opakowaniu. Zmiksowane warzywa dokładnie mieszamy z mlekiem i podgrzewamy zupę.

Te przepisy wzięłam z książki kucharskiej dla Najmłodszych. Jakbyś chciała to poślij mi maila na priva to ci prześlę to książke.
 
Dziekuje bardzo za odpowiedzi jestescie kochane

Bira i Lilka
Dziś sobie własnie zdałam sprawę ze moj młody tez maxymalnie wypija 4 butle na dzien.
Powiedzcie dlaczego powinien pić wiecej?
Nie dostaje tyle witamin ile powinien czy o co chodzi?

Bo ja wychodziłam z założenia ze jesli nie chce znay sie nie potrzebuje przybiera na wadze az za bardzo wiec nie robilam z tego problemu ale poczytalam u was i widze ze chyba jednak jest cos nie tak.Kurcze,moze napisze jak to teraz u nas wygląda.

godz.7.00-180ml plus kaszka
godz.11.30-obiad
godz.13.00-deser
godz.15.00-kaszka
18.00-mleko (120-150ml)
20.00-mleko 180ml
W miedzy czasie soki,soki,w nocy również sok,a moze bede wstawac w nocy i podawac mleko?
I jak to oceniacie
 
Women ja zwiekszylam Hani mleko do tych 180ml i wypija wszystko!
pisze ze na dobe powinny zejsc od 4-5 butli mleka u dziecka 4-5 miesiecznego
u mnei schodza ledwo 4
stwierdzilam ze wrzucam na luz bo jak dostaje obiadki,soczki,deserki to dostaje rowniez witaminy
 
reklama
Do góry