reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

Wisienko zazstanawiam sie czy konsultowalas z kims sposob zywienia? Np z HV w baby clinic? Bo mi powiedziala ze ogolnie Dominik ma jesc wszystko to co my, np. jesli jemy pozno obiad to zostawiac mu na drugi dzien w lodowce. No ale ja nie slucham i daje mu sloiczki.

Davidek jest juz na STAGE 2??

anitt konsultowałam, ale z tego co ona mi zaproponowała to on niechce jeść :-D:-D . a inna pani - pomocnik HV dała mi taka kartke po polsku jakie warzywa i owoce podawać i to wszystko, jak jej powiedziałam jak go karmie to powiedziała że ok, tylko żeby dawała mu jeszcze sztuczne mleko, ale on za chiny nie chce.

a z tym 2 razy mleko to jakaś głupota, bo ja ostatnio gdzieś czytałam że ponad roczne dziecko powionno minimum 2 razy dostawać mleko, to co dopiero takie maleństwo:confused:
ja jeszcze karmie tylko stage 1, stage 2 jest od 7 miesiąca, to wejde w nie dopiero jak dawidek bedzie mial z 7,5 miesiaca.
 
reklama
Wow... Anitt... wszystko to co my??? A jak masz schabowego i frytki??

No wlasnie dlatego nie slucham i daje mu sloiczki. :)))

Wisienka ja juz daje stage 2 i maly sobie swietnie radzi z makaronem i innymi rzeczami co jest w tym. babka powiedziala mi zeby juz nie dawac mu jedzenia dla niemowlakow, tzn np. baby rice. Domisiowi smakuja te sloiczki, owsianke tez lubi (robie na mleku aptamil z kartonika). A herbatniki z Heinz-a uwielbia, wyszukuje to ostatniego okruszka. Wiem ze Domis nie bedzie jeszcze dlugo jadl z nami obiadow, chyba ze zaczne mu gotowac osobno, ale jakos wole sloiczki.

Kurcze tylko juz po raz kolejny ma po indyku kilka czerwonych kropek, a podobno jest najmniej uczulajacy :confused: Po kurczaku jest ok, nie wiem o co chodzi.
 
No wlasnie, ale w takim razie co z reszta jesli na malo uczulajacego indyka tak reaguje? No ale chyba tylko na niego z tego co zaobserwowalam.

Moj mial odruch wymiotny pierwszego dnia ale bardzo polubil.
 
A Kacper zjadł dziś nowy słoiczek z Hippa 200 g Zupka i zjadł cały słoiczek bez problemu :tak:. Ale za to ostatnio coś nie chce zjeść rano kaszki hmmm ...:baffled:
 
Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki bez problemu zjadają jedzonko o innej konsystencji niż papka?Do tej pory z Kuba pięknie wszystko zjadał,a teraz daję mu zupki i obiadki z Bobo Vity takie z grudkami np.rosołek z cielęciny z ryżem lub potrawkę z jarzynkami i jest masakrycznie.Najpierw się krzywi,plyje a następnie strasznie płacze.50g potrafi zjadać na siłe nawet 45min.Kupiłam parę tych słoiczków i teraz je miksuję bo inaczej nie da rady.Kurcze,wiem że mały musi zjadać inny pokarm niż papka żeby uczył się gryzć i miał prawidłową wymowę i zgryz(tak wyczytałam w jakiejś mądrej książce.)Poradzcie coś.
Pozdrawiam.
 
Nie mialam tego problemu netka, ale jedyne co moge powiedziec- nie wpychaj dziecku jedzenia na sile... Moze sie w ogole zniechecic a wtedy dopiero bedzie problem. Dajesz malemu jakies jedzonko w raczke?? Jakies chrupki czy cos? Moze sie przekona wtedy ze jedzenie nie musi byc prawie plynne. Moj maly pierwszego dnia mial odruch wymiotny po makaronach ale bardzo szybko sie przekonal i wsuwa teraz duzo lepiej niz papki.
 
NEtka kurcze nie poradze Ci nic:-( mój wcina dosłownie wszystko..arbusa, jabłka gruszki, malinki banany, miesko gotowane a nawret biale miesko z grila, kalafiorka ale samego nie lubi - musi miec na widelcu i kalafir i ziemniaki -słoiczki wszelkie i im wiecej grudek mają tym lepiej...
Anitt ma racje dajesz mu do rączki ? to wasnie dzięki temu tak myśle nauczył sie gryźć...najpierw chrupki, potem biszkopty...itp

powodzenia kochana zeby Kubuś polubił jedzonko:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zamiast jedzonka mały woli do rączki kubeczek:-D.
 

Załączniki

  • SSA41026.JPG
    SSA41026.JPG
    270,5 KB · Wyświetleń: 28
Do góry