reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

anineczka-za pamieci bo cos z moja skleroza ostatnio gorzej:-p
od wczoraj wieczorem wprowadzam aptamil extra hungry ile mniej wiecej twoj Matt zjada i co ile godzin??

a tak wogole po wczorajszej wizycie health visitor musze zmienic plan zywienia:
teraz to bedzie wygladac tak:

6,00-7,00 - mleko
(w zaleznosci o ktorej godzinie dostanie w nocy butle)
10,00-kleik kukurydziany albo ryzowy
13,00-14,00- obiadzik
16,00-17,00 - deser (babka kazala mi dac 2 raz warzywa +owoc, po to aby jedzzenie bylo bardziej tresciwe, ale mysle zeby podawac tak sporadycznie)kaszka owocowa + owoc(np)+biszkopciki
20,00-21,00 -mleko
no i mleko jeszce raz w nocy a budzi sie miedzy 1,00-3,00
i co o tym myslicie?

kurcze ja nie mam żadnego planu żywienia.
Jak karmi sie piersią i dodaje sie tylko czasem jakiś słoiczek i sinlak to plan żywienia chyba nie jest konieczny no nie ??

 
reklama
Bira no to muszę zakupić dzisiaj póki co ma to co my miksowana pierś z marchewką, pietruchą i kilka brokuł mam nadzieję że nie za wcześnie jej brokuły podaję.Kalafior już w zupce Hippa był po 4 m-cu

Beata, ja brokuły już po 4 miesiacu zaczęłam dawać. Jest ok.

Dziewczyny cz dajecie swoim dzieciakom chrupki kukurydziane?

Ja daję, ale wszystko upaprane dookoła jak u Women. No ale co zrobić jak tak je Inek lubi;-)

anineczka-za pamieci bo cos z moja skleroza ostatnio gorzej:-p
od wczoraj wieczorem wprowadzam aptamil extra hungry ile mniej wiecej twoj Matt zjada i co ile godzin??

a tak wogole po wczorajszej wizycie health visitor musze zmienic plan zywienia:
teraz to bedzie wygladac tak:

6,00-7,00 - mleko
(w zaleznosci o ktorej godzinie dostanie w nocy butle)
10,00-kleik kukurydziany albo ryzowy
13,00-14,00- obiadzik
16,00-17,00 - deser (babka kazala mi dac 2 raz warzywa +owoc, po to aby jedzzenie bylo bardziej tresciwe, ale mysle zeby podawac tak sporadycznie)kaszka owocowa + owoc(np)+biszkopciki
20,00-21,00 -mleko
no i mleko jeszce raz w nocy a budzi sie miedzy 1,00-3,00
i co o tym myslicie?

Podziwiam, że Maciuś tyle mleka je. Moja czystego mleczka nie ruszy, każde musi być zagęszczone kaszką najlepiej owocową. Poza tym u mnie też mniej więcej tak wyglada teraz jedzenie, tylko w nocy ok. 24 daję jeszcze kaszkę na śpiku, żeby Inga dłużej spała.
 
anineczka-za pamieci bo cos z moja skleroza ostatnio gorzej:-p
od wczoraj wieczorem wprowadzam aptamil extra hungry ile mniej wiecej twoj Matt zjada i co ile godzin??

a tak wogole po wczorajszej wizycie health visitor musze zmienic plan zywienia:
teraz to bedzie wygladac tak:

6,00-7,00 - mleko
(w zaleznosci o ktorej godzinie dostanie w nocy butle)
10,00-kleik kukurydziany albo ryzowy
13,00-14,00- obiadzik
16,00-17,00 - deser (babka kazala mi dac 2 raz warzywa +owoc, po to aby jedzzenie bylo bardziej tresciwe, ale mysle zeby podawac tak sporadycznie)kaszka owocowa + owoc(np)+biszkopciki
20,00-21,00 -mleko
no i mleko jeszce raz w nocy a budzi sie miedzy 1,00-3,00
i co o tym myslicie?
W dzień zjada 150ml co 4 godziny. I zjada mleko z kaszką,tak jak Inga Biry.Nie lubi samego mleka :tak:
On nie przepada za słoikami.Pluje nimi na odległośc :sorry2:
Plan masz fajny :tak:
 
A dlaczego?
Jesli by nie tolerował to by bylo cos nie tak.

women moim zdaniem za duzo jest swinstwa w parowkach :baffled: zreszta zapytaj sie lekarza to pewnie fachowo ci to wytlumaczy
a pozatym teraz moze jest oki a w przyszlosci nie wiesz jakie bedzie mialo konsekwencje.


pozatym jak ty teraz juz dajesz Doriankowi parowke to ja nie chce myslec co on bedzie jadl jak bedzie mial roczek :szok:
no i moim zdaniem co najwazniejsze Dorianek jest duzym chlopcem to tym bardziej powinnas uwazac na jego diete abys w przyszlosci nie miala z nim problemow z nadwaga.

Przynajmniej moje jest takie zdanie, nie musisz sie z nim zgadzac, Ty jestes mama i wiem ze chcesz jak najlepiej dla niego, ale czasami czlowiek popelnia bledy bedac tego nieswiadomym dlatego pisze ci o tym abys moze popatrzyla pod innym katem na to co on je.
Mam nadzieje ze Cie w niczym nie urazilam....
 
Wisienko masz rację,musze uważać na to co je......Parówka moze nie nalezy do super zdrowych rzeczy ale dostał ja narazie raz i pewnie duzo czasu minie zanim dostanie ja po raz drugi....tak napisałam o tej parówce bo smakowała mu jak diabli,nie mial problemów z wiekszymi kawałkami tak jak z ryzem w obiadkach...........spoko każda rada i porada jest u mnie mile widziana.
Wkoncu to moje pierwsze dziecko-wiec nie mam we wszystkim rozeznania.

A co do jedzenia to u nas jest tak i to od dluzszego czasu
7.00 mleko 210ml plus kleik
11.00 - obiad
14-15 - deser
20.00 - 210ml mleka plus kleik

Przez caly dzien jakies 300ml soku

sporadycznie mleko w nocy
 
A co do jedzenia to u nas jest tak i to od dluzszego czasu
7.00 mleko 210ml plus kleik
11.00 - obiad
14-15 - deser
20.00 - 210ml mleka plus kleik

Przez caly dzien jakies 300ml soku

sporadycznie mleko w nocy

ty masz miedzy deserem a kolejnym mlekiem tyle przerwy????:szok: to co dorianek je w tym czasie??? jakies przekaski?? matti bez posilku co 3 godz. to warjuje wiec ja szczerze zazdroszcze:sorry2:
 
temat parowek

ogolnie parowki sa blee
wiadomo wszystkie pozostalosci z krowy sa zmielone i powstaje parowka...nie bede pisac co jest w parowce bo by wam stanelo w gardle to co jadlyscie :-D:-D

ale..sa tzw.parowki cielece,lub parowki Jedynki dla dzieci
te sa ponoc polecane dzieciom

Wisienka ciebie parowka zszokowala,a moja Milena jak miala jakos 6 miesiecy wcinala z nami na obiad kotleta mielonego :-p

a majac rok jadla juz praktycznie wszystko co my :tak::tak: oczywiscie patrzylam co je,nie dostawala np.frytek i innych nie zdrowych rzeczy,ale jak mielismy obiad typu ziemniaki,sos,mielone czy schabowy to jadla

ze schabowego sciagalam jej panierke bo najbardziej nie zdrowa-rakotworcza
fakt moja Milena majac roczek miala juz prawie wszystkie zeby,wiec dla niej gryznienie nie bylo problemem

Hania ma juz zaliczone ziemnaiki z sosem pomidorowym,na sniadanie je chlebek z tym co ja mam,uwielbia chlebek z maselkiem,nawet z dzemem pozeczkowym je:happy:
to sa oczyswiscie kawaleczki malutkie,nie je mi pol kanapki czy cos
ogolnie daje jej zawsze kromke jak ja jem sniadanie

narazie nie jemy mieska,bo Hania nie lubi
 
hehe Lilka uśmiałam się z tego schabowego, mój Wiku wcinał ogórka kiszonego jak miał 6 miesięcy :-D

Igi to chyba niejadek, tzn nie lubi nowych smaków (a przepraszam, ostatnio wyciągał pyszczek do mojej kawy) ale chętnie wypija butlę, ciężko mu coś podać typowo obiadkowego, nie radzi sobie z technicznym zagarnięciem jedzonka z łyżki więc to może go zniechęca... ustawia pyszczek do łyżeczki jak do ssania - to nic dziwnego że mu nie wychodzi... A teraz to już mi w ogóle brak cierpliwości, bo żyję w biegu to nie mam czasu na jego marudzenie... :sorry2: ale ze mnie wredna madera :zawstydzona/y:
 
Hani grafik jedzeniowy wyglada tak:

8-9 mleko 210ml
10.00 kromka chlebka + troszke chlebka od mamy ze sniadania
11-12 kaszka owocowa + caly deserek ze sloiczka
13-14 przekaska typu ciasteczka Hippa
15-16 obiadek lub mleko 210ml
17.30-18.30 poduszony banan CALY :-p
19-19.30 mleko 210ml z kleikiem na noc

u nas tak to wyglada :-)sa dni ze Hania sie nie trzyma planu,ale ogolnie wyglada to tak:tak:
 
reklama
Misia moja mama ogorka kiszonego podawala Milence jak ta miala 5 miesiecy i strajkowala z jedzeniem
ponoc kwasne pomaga w apetycie,ale jakos tego nie widzialam :-p

daj luz ze wredna jestes
nie masz czasu i tyle
wcale ci sie nie dziwie
 
Do góry