reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

reklama
niki dostaje jesc kolo 20 i spi do 4,5 karmienie i dalej do 8 ja bym chciala zeby spal do 6,7 .....czy moze za duzo wymagam ??
czyli jednym slowem mamy w nocy 1 karmienie ....chcialybym zeby go nie bylo

mirka do 6,7? spac nie mozesz :laugh2::laugh2:

moj chodzi spac ok 22 -23 i przewaznie spi do 5-6 daje cyca na spiacego, zje moze z 5 min i dalej spi do 7-8, potem je juz dluzej i dalej spimy tak do 10, czasem 11.:-)
 
Moj spi juz o 20 i wstaje o 7 rano na jedzenie.Złote dziecko.
Słuchajcie co myslicie zeby ugotować ryż ale tak az rozgotować go zeby taka papka sie zrobiła i dodawać do obiadków?Bo ja juz lekko nie wyrabiam z tymi słoiczkami 3 dziennie idą u nas.
Obiadek,deserek i kaszka na dobranoc.Wiec jest to jakies 12zł dziennie.Musze zacząć oszczędzać,i pomyslałam zeby z tym ryzem robić obiad na pol,deser z biszkoptem.
Co o tym myslicie?
 
Women pewnie ze mozesz ryz ugotowac i podac
masz blender? ja jak Mila sie urodzila kupilam blender i takie papki jak ze sloiczkow sama robie :happy:
ale sloiczki tez daje

a nasza Hanula sprobowala juz rosolu ze zduszonym makaronikiem
smakowalo :happy: dostala malo ale dostala
ostatnio mielismy duszone ziemniaki z sosem pomidorowym i tez ociupinke dostala
bo jak my jemy a ona nawet jest najedzona,to jak widzi ze jemy to sie drze ze chce i musi dostac
w sumie pamietam ze z Milenka bylo podobnie


musialam zlikwidowac jeden posilek
jednego dnia mala dostaje deserek,drugiego obiadek
dlaczego? bo jeden posilek zastapil jej jedna porcje mleka

powinna pic 4-5 butelek po 180ml
a ona nie dosc ze pije 150ml to jak dostawala w ciagu dnia deserek,obiadek, to automatycznie dwie butle odpadly....i wychodzily nam na dobe 2-3 butelki :baffled:
teraz pije juz spowrotem 4-5 butelek,ale dostaje tylko jeden posilek

ja juz sama nie wiem co robic:baffled:
 
women ja sie nie znam, ale z tego co wiem to ryz dziala zatwardzajaco wiec musisz ostroznie jesli sie zdecydujesz.

Ja wlasnie slyszalam ze w Polsce te sloiczki sa strasznie drogie, moja znajoma urodzila w sierpniu i sama gotuje bo jak to stwierdzila nie stac jej na kupne a pozatym ugotowane sa o wiele smaczniejsze i zdrowsze :tak::-)

Jak ugotuje po jednym warzywie marchewka, seler itd. to wychodzi jej to na jakies 3 dni.
 
A ja narazie odstawilam wszystko oprocz mleka.
Mlody ma szorstki policzek i podejrzewam sloiczki.
A pozatym zauwazylam,ze mu jeszcze wystacza samo mleko.
Nie wola czesciej o jedzenie i nie je wiecej.
A pozatym pluje na odleglosc :sorry2:

To prawda Women ryz zapiera tak wiec ostroznie z nim. :tak:
 
Ja też uważam, że ryż jednak nie bardzo jeszcze. Wydaje mi się, że to trochę za wczas a poza tym tak jak dziewczyny pisały działa zatwardzająco:baffled:
Ale oczywiście to moje zdanie
A poza tym Women nie trzeba kupować przecież słoiczków, wystarczy samemu ugotować obiadek czy cusik:tak: i już jest taniej;-)
 
ja mysle ze troche ryzu do ugotowanego obiadku dla dziecka nie zaszkodzi ;-)
jakby co jest soczek sliwkowy na sranko :-p
 
reklama
Dzieki kobiety za odpowiedzi
Bede podawał troche ryzu do obiadku,na zmiane z ziemniakiem wszystko zmiksowane.
Tak samo bede chyba podawac owoce zmiksowane,bo skoro je ze sloika to i przeciez moge mu sama zrobic prawda?
Jest jakas mama ktora podaje wlasnej roboty obiadki i desery?

I kolejne pytanie
Czy wszystkie juz zmieniłyście mleczko na mleko nastepne?
I jakie teraz uzywacie?
My jutro na szczepieniu pewnie bedziemy mieli zmiane mleczka poleconą
ale bede sie upierac przy zwyklym mleku a nie alergicznym
 
Do góry