reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki

Dla mnie, przy wyborze wózka, miała znaczenie duża gondolka, bo znam mamy, których dzieci mają obecnie 7-8 miesięcy i dalej jeżdżą w gondolkach.
Ważne jest, żeby miała podnoszone oparcie, bo taki półroczny dzieciaczek jest juz ciekawy swiata i nie zawsze chce leżeć.
 
reklama
No a nawet na siedzaco,dokupic tylko szelki wtedy trzeba zevby dziecko nie wypadlo i sie jezdzi dalej w gondolce :)
 
Oczywiście!!!
Nie powiem fajne są takie wózki spacerowe (takie, które mają te wkłady) ale nie wyobrażam sobie wożenia dziecka latem w takim miękkim wkładzie.
W gondolce jest wygodnie i maluch ma duzo miejsca zwłaszcza latem.

Mamy po prostu zamiar w przyszłym roku kupic jakąś fajną spacerówkę -parasolkę i już na jakieś wyjazdy jej używać (miesci się do każdego bagażnika). Natomiast spacerówka z ROANA powinna nam wystarczyc aż maluch nie skończy 1,5 roku. Potem na stałe "przeniesie" się do parasolki :-)
 
Iwonko, gratuluje zakupu!!

Ja też należę do zwolenniczek gondoli. W ogóle od początku naprzemiennie będę korzystać z obu wózków - na spacery Emmaljunga z gondolą, na jakieś wyjazdy (do przychodni, itp), fotelik wpięty w parasolkę. W mojej gondoli z emmaljungi też się fajnie podnosi oparcie, dzidzia może dość długo pojeździć bo gondola duża.
 
witajcie:)

Zdecydowałam się na wózek tako fast rider: Fast Rider TAKO + fotelik sam. 0-13kg (319113408) - Aukcje internetowe Allegro
Czy któraś z was jest albo była posiadaczką takiego wózka. Prezentuje się fajnie, a waga nie jest bardzo istotna ponieważ mieszkam w domku jednorodzinnym

Mi sie podobał ten model ale odpadł z powodu wagi właśnie ( zdaje sie, że 21 kg). I nie tylko chodzi o wnoszenie po schodach ale o kierowanie takim wozem, skręcanie itp.
Oczywiście każdy wózek jest inaczej wyważony i może w tym nie czuć tych kg. Ja miałam problem z podbiciem starego modelu deltim voyager waga gdzieś ok 14, a późniejszy model dużo cięższy podbija sie już bez trudu większego ( bo nie, ze bez żadnego).
Nie mogłam nigdzie obmacać TAKO wiec zrezygnowałam.
 
reklama
Bożena, jedna z moich koleżanek była bardzo niezadowolona z Tako właśnie ze względu na to, że się ciężko prowadzi, a to ma ogromne znaczenie podczas codziennego użytkowania. Ale to było 2 lata temu, może zmienili konstrukcję wózka, radze jednak "obmacać" na żywo i wziąć pod uwagę, że takim wózkiem będzie jeździła dzidzia która w pewnym momencie będzie ważyć ponad 10 kg.
 
Do góry