reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, wózeczki...

Wczoraj spędziłam 1,5 godziny w kolejnym sklepie i chyba już więcej szukać nie będę.
Szkoda czasu, czas pomyśleć o innych rzeczach np. mebelki do pokoju dla dzidzi :)
Kolejna wyprawa nie przyniosła nic nowego. Obejrzałam co prawda Mutsy i Teutonie, ale ceny są straszne! Zdecydowanie nie na moją kieszeń. Nawet cena X-Landera (po uwzględnieniu fotelika z Isofixem) mnie zszokowała :/ tak więc chyba wybierzemy fotelik zapinany pasami.
Zastanowił mnie jeszcze temat spacerówki. Wcześniej jakoś naiwnie sobie nie uświadamiałam, że jak się już przesiądziemy do spacerówki to zostaje ona wpięta "na stałe", w sensie, że nie wypinam jej za każdym razem tak jak gondoli. Pan w sklepie pokazał mi złożoną spacerówkę: raz że trochę waży (i tu absolutnie nie wyobrażam sobie, że ją codziennie wnoszę na drugie piętro), dwa że już nie jest taka mała (i nie każdemu zmieści się do bagażnika).
Hmm.. podejrzewam, że do mojego póki co się nie zmieści, ale że planujemy zmienić na combi to na razie się tym nie martwię ;)
Pan w sklepie powiedział, że na typowo letnie gorące miesiące to on proponuje spacerówkę w wersji parasolki: lekką i składaną do rozmiarów mini. A spacerówkę z wielofunkcyjnego wózka to on proponuje na okres jesienno-zimowo-wiosenny. Trochę wywrócił mi tym wykładem w głowie. Pewnie czas pokaże, jak to się sprawdzi u mnie.
Tak czy tak pozostaję przy X-Landerze XA :]
 
reklama
MAGGIE -ja właśnie chyba bardziej przekonana jestem do tego zielonego:-).Wydaje mi się ładniejszy ten wózeczek od TAKO GT .Ma jeden minus mały kosz na zakupy ale z drugiej strony na zakupy jadę autem:tak:
A co do ciężaru wózka dziewczynki to wszystkie które mają pompowane koła są ciężkimi wózkami mi to akurat nie przeszkadza bo mieszkam na I piętrze i mam winde .:tak:

LANA, ale tu nawet nie chodzi o dźwiganie wózka, a jego prowadzenie, miałam wózek który ważył 16kg i prowadziło się go okropnie. Poza tym nie wszędzie gdzie idziesz jest winda. I po moim I wózku powiedziałam sobie "nigdy więcej takich ciężarów";-)
 
Zgadzam sie z Wami
ja teraz kupiłabym gondolkę ze stelażem ( bez zestawu tzw 3 w 1) a jak dziecko wyrośnie to spacerówkę większą niż zwykła parasolka i mniejsza niż spacerówka z zestawu.
Obecnie posiadam po synku Implast Driver i małą parasolkę Inglesina i przyzna szczerze że spacerówki z drivera nie zabiorę wszędzie ( mimo że mam bardzo duże auto)i jezdze nią tylko do pobliskiego parku, a mała parasokę zabieram wszędzie gdzie jeżdze autem i czasami jest za prosta ( tzn przydałyby mi się w niej dodatkowe funkcje czego nie ma parasolka za 300 zł)
Cena zestawu gondolka stelaż spacerówka średnio wacha sie chyba teraz ( ale może się mylę) ok 2000, a gdybym kupiła sam stelaż z gondolką to ok 1000 i osobno spacerówkę ( składaną jak parasolka np inglesina zippy, ) też ok 1300 to cena wychodzi porównywalna
wszystkie moje koleżanki które kupiły tak jak ja zestawy i tak kupiły później wózki lżejsze i mniejsze
trzeba jeszcze wziąść pod uwagę że dziecko też jest coraz cięższe i wnoszenie i porwadzenie wózka plus kochanego balastu jest trudne :-)

oczywiście moja opinia jest wyłaćznie subiektywna, wszystko zalezy gdzie kto mieszka i pojakim będzie jeździł terenie
ja typowa miastówka
a na wypady zabieram chustę :-)
 
LANA, ale tu nawet nie chodzi o dźwiganie wózka, a jego prowadzenie, miałam wózek który ważył 16kg i prowadziło się go okropnie. Poza tym nie wszędzie gdzie idziesz jest winda. I po moim I wózku powiedziałam sobie "nigdy więcej takich ciężarów";-)
SZUSZU-to jest właśnie sprawa indywidualna z tymi wóżkami,każdy ma inną wizje:tak:,ale to dobrze przynajmniej możemy się podzielić opiniami:tak:.Ja np.jestem przekonana do tego wózeczka mimo ,że jest dość ciężki to jednak w prowadzeniu jest idealny jest bardzo zwrotny i w trakcie jazdy nie odczuwa się tego ciężaru-prowadzi się super.Czytałam wiele opinii na jego temat i każdy był zadowolony. Kobitki opisywały również ,że świetnie sprawdza się w terenie nierównych chodników itp. a także jak pewna mamusia przypatrywała się innym mamusiom jakie trudności miały z podjazdami nieco lżejszymi wózkami pod krawężniki a ona chyc i już- bez wysiłku.Więc u mnie chyba jednak zostaje opcja zakupu ESPIRO GTX:-) chyba,że znowu znajde coś innego:-D
 
Ostatnia edycja:
LANA, pierwszy sklep w jakim byłam oferował te wózki (był to jeden z droższych modeli). Ogólnie w tym sklepie było dużo wózków tylko, że takich tańszych.. Gdy zapytałam sprzedawczynię, który wózek poleca to powiedziała, że zdecydowanie ten Bebetto (dwa modele, ale nie pamiętam tego drugiego). Faktycznie wydaje się fajny, ale mnie jakoś nie ujął ;) X-Lander XA o wiele bardziej przypadł mi do gustu i trzymam się tego :)
 
LANA zmieniasz zdanie jak baba w ciąży, hehe:) Ja niestety nie znam tego wózka:(

U mnie nadal wybór pomiędzy x landerem a mutsy. Zobaczymy jak fundusze pozwolą....
 
malamii06-dzięki kochana za info-to jużzawsze jakaś informacja,wizualnie bardzo mi się podoba:tak:
maggie78-dokładnie tak jak baba w ciąży:-D teraz mam dylemat mięzy Espiro GTX a tym Bebetto Enzo:tak: tak to własnie jest jak kobita przykuta do łóżka i nie może po sklepach pobiegac i na żywca pooglądać-MASAKRA NA MAXA!!!!!!:-(
 
reklama
Do góry