reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, ciuszki i inne rzeczy dla naszych dzieciaczków - NOWY -(STARY ) WĄTEK ;)

joanna nie mam takiego:no: ja korzystam ze zwykłego stanika jak wychodzę z małym na dwór:tak: staniki do karmienia ubieram dopiero w domu:tak: staram się by mały był nakarmiony jak jestem na dworzu z nim...
 
reklama
Ja mam podobną chustę na którą narzekacie ale jak na razie jest dla mnie zbawienna bo biorę mała i idę do szkoły ze starszą . Ma wadę taką że trzeba dziecko odpowiednio tam wsadzić no i ja podtrzymują ją jedną ręką od spodu przez co mam tylko jedną rękę wolną. Nosidełko mam po starszej i jak tylko będę mogła to się tez zamienię bo pamiętam że było super no i dwie ręce wolne i dużo pewniej się czułam ale jest chyba od czwartego miesiąca aż dziecko trzyma sztywno główkę
 
Ja mam podobną chustę na którą narzekacie ale jak na razie jest dla mnie zbawienna bo biorę mała i idę do szkoły ze starszą . Ma wadę taką że trzeba dziecko odpowiednio tam wsadzić no i ja podtrzymują ją jedną ręką od spodu przez co mam tylko jedną rękę wolną. Nosidełko mam po starszej i jak tylko będę mogła to się tez zamienię bo pamiętam że było super no i dwie ręce wolne i dużo pewniej się czułam ale jest chyba od czwartego miesiąca aż dziecko trzyma sztywno główkę
Nam dzisiaj fizjoterapeutka powiedziała, że w nosidełku na pionowo można nosić dopiero dziecko, które trzyma sztywno plecki i siedzi samo. Ja po dzisiejszej wizycie wiem, że nie będę się spieszyła z takimi udogodnieniami...teraz dmucham na zimne.:tak:
 
joanna nie dziwie ci się że dmuchasz na zimne....ja również z nosidełkiem się nie spieszę:tak: niby Mikoś za pół miesiąca już będzie mógł ale wolę poczeka aż będzie sztywniejszy:tak: nosidełko najbardziej przyda mi się na przyszła wiosnę:tak:
 
joanna nie dziwie ci się że dmuchasz na zimne....ja również z nosidełkiem się nie spieszę:tak: niby Mikoś za pół miesiąca już będzie mógł ale wolę poczeka aż będzie sztywniejszy:tak: nosidełko najbardziej przyda mi się na przyszła wiosnę:tak:
Ja teraz mam wyrzuty sumienia, że może za bardzo pospieszyłam się z leżaczkiem i przez to nasiliło się skrzywienie u Krzysia. :zawstydzona/y: Leżał w leżaczku, odkąd skończył 6 tygodni. W każdym razie więcej nie będę ryzykować. Za tydzień mamy kolejną wizytę u fizjoterapeutki, zabieramy ze sobą leżaczek i chustę-niech ona oceni, czy możemy ich bezpiecznie używać :tak:
A leżaczek mamy taki:
FISHER PRICE - NOWY LEŻACZEK / BUJACZEK 0-18 kg (431705146) - Aukcje internetowe Allegro
Krzyś leżał na najniższym poziomie do ustawienia.
 
Rzeczywiście jakoś dziwnie skrzywione to dziecko w tej chuście :tak: nosidełko wydaje mi się lepsze ponieważ ma usztywniane plecki :tak:

Właśnie sobie przeglądałam wątek i wpadłam na waszą rozmowę o nosidełkach ... tak się składa, że swojego pierwszego synka noszę bardzo dużo w chuście i ten carrycot infant NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDZIWĄ CHUSTĄ a producent pewnie używa i tej nazwy żeby jak najwięcej tych niewygodnych toreb sprzedać ;) .

Prawdziwa chusta, polecana przez lekarzy, rehabilitantów i rodziców ma około 5 m długości :) odpowiednio zawiązana pozwala dziecko usadowić w fizjologicznej pozycji "żabki " -( podgięte kolanka zaokrąglone plecki ) dziecko jest wtedy w 100% bezpieczne.
Osobiście nie polecam usztwnianych nosidełek .. jeśli dziecko ma ok 5 miesięcy a chusta wydaje się trochę za badzo skomplikowana można kupić nosidło Mei-Tai oparte na tradycyjnych nosidłach azjatyckich fajnie opisane tutaj. Bardzo wygodne dla dziecka, bo respektuje jego budowę (to nosidełko ma się dopasować do ciała dziecka a nie na odwrót ) a poza tym dba o kręgosłup dorosłego :). Nosidełka miękkie mają jeszcz ejdną zaletę .. są lekkie i mieszczą się w podręcznej torebce :)
Wiem, że każdy ma prawo do wyboru w czym będzie nosił swoje dziecko, ale dobrze jeśli podejmując decycję mamy pełną informację na temat tego w czym będziemy nosić dziecko i jakie to może mieć skutki :)
aha ... usztywnienie nie jest wcale dobre. Dziecko się rodzi z kręgosłupem w kształcie litery C a prostowanie kręgosłupa do klasycznej litery S trwa około roku. Dziecko samo instynktownie przyjmuje odpowiednią pozycję i nie powinno mu się w tym przeszkadzac ;)
 
Teraz już zgłupiałam :baffled: sama nie wiem które lepsze, ale te nosidełko które kupiałm ma certyfikaty bezpieczeństwa itp więc też musiało zostać sprawdzone czy nie szkodzi dziecku

nie jestem przeciwna chustom uważam że to super sprawa ale ja nie umiałabym jej wiązać i mogłabym w ten sposób zaszkodzić dziecku

Asik co do Mei-Tai rzeczywiście układają się tak jak dziecko chce ale nie zawsze dzidzia układa się prawidłowo
nosidełka sa bardzo fajne i wyglądają na stabilne

zakupy przez net sa wygodne ale nie ma to jak sprawdzic na "własnej skórze" niestety brakuje czasu a dziecko wozić do W-wy specjalnie żeby tylko coś sprawdzić to męczarnia, nawet lekarzy ustalam jednego dnia
 
A ja sie chyba nie skuszę na nic - jakoś tak nie wiem czy poużywam. Jak lecę do szkoły to autem albo wózkiem..więc w zasadzie nie jest mi potrzebne udogodnienie poza tym ja się okropnie pocę a tu ciało do ciała to pewnie jeszcze gorzej by ze mną było!
 
reklama
A ja sie chyba nie skuszę na nic - jakoś tak nie wiem czy poużywam. Jak lecę do szkoły to autem albo wózkiem..więc w zasadzie nie jest mi potrzebne udogodnienie poza tym ja się okropnie pocę a tu ciało do ciała to pewnie jeszcze gorzej by ze mną było!

Ja tez tak mysle- tez chciałam cos kupic ale teraz mysle ze nic mi nie bedzie potrzebne- jakos daje rade z wózkiem mimo ze z drugiego piętra go wynoszę :sorry2:
 
Do góry