reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, ciuszki i inne rzeczy dla naszych dzieciaczków - NOWY -(STARY ) WĄTEK ;)

reklama
Ależ śliczne pościele mają maluszki, ja również kupiłam ferretiego :-D
Dziewczynki nie wiem czy było już na ten temat, ale jakie butle kupujecie dla maluszków? Mnie w sklepie namówili na butelki Tommee Tippee ze specjalnym smoczkiem imitującym sutek mamy, wymacałam te smoki i faktycznie różnią się od avent'a czy lovi, a w praktyce się okaże czy rzeczywiście można bez problemu zamiennie karmić i piersią i butlą bez obaw że dzidziuś się przyzwyczai do smoczka.
 
Tyle znalazłam na naszym wątku o butelkach
To mój dawny post z 52 strony

Co do butelek to słyszałam równiez dużo pochlebnych opini na temat Aventu. Jest taka butelka z Aventu tzw. treningowa, ułatwiająca przejście z piersi na butelkę właśnie.Kosztuje ok 30 zł. Wygląda tak
ea2vx4.gif


Co do butelek o których Marta pisze, tj z odkręcanym dnem znam takie: Dyduś(ok10zł)
Canpol babies - wygięte butelki z odkręcanym dnem, wykonane z poliwęglanu, zmniejszają ryzyko powstawania kolki u niemowląt. Kształt ułatwia karmienie. Pamiętaj, aby butelkę podawać dziecku w sposób przedstawiony na rysunku. Standardowo wyposażone w smoczek silikonowy okrągły (prosty) o przepływie wolnym. Butelki mogą być poddawane wielokrotnej dezynfekcji.
( ok15zł).
2n99gs8.jpg

Fajnie prezentuja się buteleczki Nuby i mają taki bajer - czujnik ciepła (kosztują ok 30zł). czujnik ciepła ostrzega przed zbyt gorącym posiłkiem: OK.-temperatura idealna (33-39,5 st.C), H- zbyt gorące, by jeść (powyżej 39,5 st.C)
butelka posiada: silikonowy, trójprzepływowy smoczek ze specjalnymi guzkami, które masują dziąsła, nasadkę zabezpieczającą przed wyciekaniem płynu oraz antypoślizgową podstawkę zwiększającą stabilność.
24xnqs7.jpg

Ja polecam Avent. Choć Wojciaszek dużo z butelki nie korzystał. Trzeba tylko pamiętać, że jak się już zacznie kupować coś jednej firmy, to potem najlepiej z ta firmą "ciągnąć", bo wszystko będzie dobrze pasować (gwinty, zakrętki, itp.)

Moje wszystkie kolerzanko używają Avetu i są bardzo zadowolone. Ale z tego co wiem to jeszcze zależy od dzidzi, bo czasem nie mają ochoto na te same co rodzicom sie podobają;-)
Ja też zastanawiam się nad butelkami, koleżanka miała dr. browns i była zadowolona,a tommee tippee też jest fajna bo smoczki zachowuja się jak kobiece sutki.
Jeśli chodzi o praktyczną stronę butelek, to najlepiej żeby miały odkręcane dno (łatwiej umyć), bo to, że powinny być antykolkowe i miały anatomiczny smoczek to standard ;-)
 
flexy kupilam tez ta butelke TT wydaje mi sie super.Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Wydaje mi sie latwa do mycia. na rzie kupilam jedna ta mala bo zamierzam karmic piersia a butelka tajk na wszelki wypadek.
 
Pościel przecudna :tak:
butelki jeszcze nie mam ale też zastanawiam się nad TT:tak: przy młodym stosowałam bezkolkowe canpola i aventu obie firmy polecam:tak:
 
Ja mam jedna mala buteleczke bebe confort-kupiona z 3 miesiace temu,bo przeceniona na grosze;-)Ale myslalam o Avent.
 
Iwosz,no ja żartuje przecież.:-)
Mamoot,jestem pewna ze sprawdzi sie takie wychowanie,jakby nie było to jakies tam doswiadczenie mam.

I to niemałe!!!:-)
Co do katarów to mamy tez podobne podejście. Jak Wojtek ma katar to mu wycieram nos. :-) Ewentulanie witaminki, najlepiej w postaci owoców. Jak kaszle to syrop prawoślazowy. I już:-)


Lilianka, Aniknulka, pościele cudne

Co do butelek to ja mam Avent.
 
:-)Ja sie dziewczyny nie zastanawiałam długo nad zakupem butelki, Zdecydowanie AVENT, przede wszystkim uzywalam je przy Fabianie, nie ma zadnego problemu ze smoczkami, pozniej dokupuje się trójprzepływowe i super kaszka z nich leci, poza tym pasują do kazdego rodzaju podgrzewaczy. No i kolek Fabianito mój nie miał ni jedej, Mają bardzo dobrą opinię, Co do tych TT wyglądem sa ciekawsze ale kobitka mi mówiła ze problemy są ze smoczkami i są dosc grube i nie mieszczą się w podgrzewacz innej firmy tylko TT . Aha a do napoju kupiłam NUK taki ładny rózowy jak ta seria smoczków z motylakmi ;-) hehe. Wiem, że Dr. Browns też ma bardzo dobrą opinię ale ta rurka, która jest w srodku dosc utrudnia mycie butelki - ojoj chyba za duzo napisałam
 
reklama
Witam! Jestem czerwcowa mama 2007.Sprzedam wozek Quinny buz z calym orginalnym wyposazeniem +fotelik maxi cosi.Kolor wozka z wersji limitowanej papilion.w bardzo dobrym stanie!
Odnosnie butelek polecam Tomme Tippee dla karmiacych piersia bo butelka imituje piers.pozdrawiam
 
Do góry