reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, ciuszki i inne rzeczy dla naszych dzieciaczków - NOWY -(STARY ) WĄTEK ;)

Ja mam 0-13 Bobiway (Boldera) ma atesty itp. pasuje do stelaża ale teraz wybrałabym inny :tak: większy i szerszy rozmiarowo i wagowo :tak: Maxi Cosi lub ten którego stronkę podawałam. Muszę się zastanowić nad kupnem nowego fotelika a chciałabym żeby na dłużej starczył i przede wszystkim był bezpieczny co sądzicie o fotelikach które wcześniej przedstawiłam ?
 
reklama
Aniknulka ja za dużo o fotelikach nie mogę powiedziec- ten kupiłam dlatego, że można go montowac przodem i tyłem- narazie Bartek bedzie jezdził tyłem tak do roku, a później odwrócimy ;-) i dobre jest to, że ten fotelik się rozkłada i ma pozycję półleżącą- czyli plus bo plecki bedą leżały, a jak Bartek podrośnie to bedzie siedział :tak:
 
Ja mam 0-13 Bobiway (Boldera) ma atesty itp. pasuje do stelaża ale teraz wybrałabym inny :tak: większy i szerszy rozmiarowo i wagowo :tak: Maxi Cosi lub ten którego stronkę podawałam. Muszę się zastanowić nad kupnem nowego fotelika a chciałabym żeby na dłużej starczył i przede wszystkim był bezpieczny co sądzicie o fotelikach które wcześniej przedstawiłam ?

My oglądaliśmy ten fotelik Graco- jest bardzo fajny, dzidzi w nim wygodnie, jest rozkładany, można przewozic malucha tyłem do kierunku jazdy. Tylko ta opcja nie jest możliwa we wszystkich samochodach. Żeby go wpiąć tyłem, trzeba mieć bardzo długie pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Także u nas odpada. Ten drugi fotelik Recaro wygląda sensownie. Ale jak dla mnie ma jedną wadę- nie można go wpiąć tyłem; fajny ale dla starszego dziecka.
My mamy taki fotelik:
NEW 2009 ! CONCORD ULTIMAX 0-18KG+WYS.0ZŁ+OKRYCIE (489746778) - Aukcje internetowe Allegro
Jest tak skonstruowany, że nie potrzeba długiego pasa, żeby go wpiąć tyłem- i w tej pozycji jest nieco inaczej wpinany, jest bardziej pochylony, dziecko jedzie w pozycji półleżącej. Małemu jest w nim wygodnie, także mogę polecić.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie chciałam wkleić tą stronkę.:-)
Są tu informacje o tym, czy nóżki mogą dotykać do siedzenia (pytanie nr 2):

fotelik.info :: Często zadawane pytania

Oraz artykuł o tym, że jazda tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczna. Jak widać duże dzieci tez mogą tak jeździć :-). I chyba nie przeszkadza im, że mają zgięte nogi:

fotelik.info :: Fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy -

no i jeszcze ten artykuł jest ciekawy:

http://fotelik.info/pl/art/od_kiedy_fotelik_przodem_do_kierunku_ruchu,12.html
 
Ostatnia edycja:
Właśnie chciałam wkleić tą stronkę.:-)
Są tu informacje o tym, czy nóżki mogą dotykać do siedzenia (pytanie nr 2):

fotelik.info :: Często zadawane pytania

Oraz artykuł o tym, że jazda tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczna. Jak widać duże dzieci tez mogą tak jeździć :-). I chyba nie przeszkadza im, że mają zgięte nogi:

fotelik.info :: Fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy -

no i jeszcze ten artykuł jest ciekawy:

fotelik.info :: Od kiedy fotelik przodem do kierunku ruchu? -

Właśnie niedawno czytałam te artykuły i zdecydowaliśmy, że dopóki się da, Lenka będzie jeździć w "skorupce". Kupiliśmy jej miesiąc temu fotelik MaxiCosi CabrioFix 0-13 kg, bo do tej pory mieliśmy fotelik pożyczony od Jacka brata, ale ciężko się go montowało (ten MaxiCosi wpina się dużo łatwiej) - a dla drugiego dziecka i tak byśmy musieli kupić nowy, bo ten ma już 3 lata. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a Lenka spokojnie się w nim mieści, chociaż jest taka duża. Jeśli trochę przystopuje ze zwiększaniem wagi, to może do roczku nie dobije do tych 13 kg, chyba że z kolei zacznie nam teraz szybko rosnąć na długość ;-)
Co do kombinezonu, to nie mam problemu, bo przed włożeniem Lenki do fotelika zawsze go zdejmuję i przykrywam Małą kocykiem - jest jej wygodnie i nie przegrzewa się, a kombinezon jest wygodnie rozpinany i jego zdjecie i założenie zajmuje sekundę. Jak będzie naprawdę zimno, to pewnie będę zostawiała kombinezon, ale jakoś się Lenka zmieści ;-)
 
Agacinko, ja właśnie myślałam o takim patencie z kombinezonem jak Ty piszesz. Jeśli Stasiowi zrobi się ciasno w foteliku, to go zacznę rozbierać do samochodu z kombinezonu, to się na pewno zmieści.:-)
 
reklama
Dziewczynki , czy Wasze maluszki mają już książeczki - takie piszczące, gumowe itp. macie jakieś typy?
ja znalazłam takie:











Książeczki
Marka: Canpol
Kolorowe rysunki wzbudzają zainteresowanie dziecka, zachęcając do nauki. Dźwięk piszczka pojawiający się po naciścięciu książeczki, przyciąga uwagę maluszka. Zabawka może być również używana podczas kąpieli. Wykonana z bezpiecznych, twałych, nietoksycznych materiałów jest łatwa do utrzymania w czystości. Przeznaczona dla dzieci powyżej pierwszego roku życia.

8.99 zł Wybierz opcje produktu: misie transport owoce zwierzątka przedmioty




Miękka książeczka piszcząca KOT
Marka: Canpol
Przeznaczona dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Kolorowe rysunki wzbudzają zainteresowanie dziecka, zachęcając do początkowej nauki. Zabawka może być również używana podczas kąpieli. Wykonana z bezpiecznych, twałych, nietoksycznych materiałów jest łatwa do utrzymania w czystości. 8.34 zł








Interaktywna książeczka 3-D, 6 miesięcy+
Marka: Tiny Love
Interaktywna książeczka 3-D, od urodzenia. Na pięciu stronach tej bajecznie kolorowej książeczki znajduje się fascynujący świat, który maluch odkrywa poprzez takie elementy, jak: różne faktury materiału, piszczek, gryzaczek, lusterko z żabką "a ku ku pociągnij za rączkę, by zobaczyć moją buzię odbijającą się w lusterku". Dodatkowo okładka książeczki "ukrywa" grzechoczące paciorki. 79.00 zł
Strona główna - Zabawki - edukacyjne - Książeczka rymowanka, 6 miesięcy+




Książeczka rymowanka, 6 miesięcy+
Marka: Fisher Price
Interaktywna zabawa w kształcie książeczki, która uczy dziecka literek, cyferek, kolorów i pierwszych słów. Maluszek może sam wciskać guziki i wybierać , w co będzie się bawił i czego słuchał. Migające światełka prowadzą uwagę malucha od strony do strony, wskazując mu odpowiednią kolejność oglądania.
Uczy:
• Alfabetu
• Liczenia
• Kolorów
• Pierwszych słów

• Odtwarza nagrania prostych piosenek rymowanek
• Zasilanie: 3 baterie AAA (są w zestawie).

88.39 zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry