reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

Hehehe ja tam ostatnio cały czas mam pełen pęcherz także czy się wysikam przed wizytą czy nie - i tak za chwilę będzie pełny :/

Dziś rano miałam pobieraną krew. Mdliło mnie od rana aż nie mogłam spać od 4. No i po pobieraniu oczywiście bliskie spotkanie i rozmowy z muszlą :/ Ech...
Nie znam dokładnego wyniku bety (bo dostałam informacje na śpiocha i nie przyswoiłam informacji) ale przyrost jest i to duży. Teściowa aż zadzwoniła później jeszcze raz i pytała czy u mnie w rodzinie były bliźnięta bo beta jest jakaś bardzo wysoka... Co prawda to inne laboratorium, inne normy, ale podobno mimo wszystko jest duża. Albo bliźniaki, albo maluch jest starszy niż myślimy. Najpierw się wystraszyłam bliźniaków później pomyślałam nawet że fajnie - od razu dwójka i z głowy :) No, zobaczymy w piątek :D

Mam już wynik bety.
02.04 miałam: 779,72 mlU/ml
Wynik z dziś (16.04) to: 62000,00 mlU/ml

Jak to możliwe? Co to może oznaczać? Bliźniaki? Nie wiem co mam myśleć, chcę już piątek, chcę wizytę :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
KiciaKim skoro nie są z tego samego laboratorium, to nie porównasz wzrostu. A normy przy wynikach? Czy mieścisz się w nich?
 
Jagódko - dziękuję za odpowiedź! No właśnie ciężko odczytać te normy. Wydaje mi się że beta wskazuje na 7 tydzień, ale to chyba trochę za dużo. 7 tygodni owszem ale od ostatniej miesiączki. No nic - pozostaje mi tylko czekać do wizyty...
 
Dzisiaj byłam na wizycie i omówieniu badań :) TSH trochę za wysokie jednak, więc mam brać 50 Euthyroxu zamiast 25. Mam jakieś mini zapalenie w środku i dostałam globulki, cytologia bolała ja nigdy! Masakra!

Zobacz załącznik 552589

Dr napisał: w jamie macicy widoczny pęcherzyk ciązowy z echem pęcherzyka żółtkowego 3mm :) Ciałko żółte 37x34 mm (drugie zdjęcie)
 
KiciaKim, bo właśnie niektóre laboratoria podają normy od dnia zapłodnienia, inne od dnia miesiączki. Niektóre robią betaHCG inne totalHCG co też się różni, no i jednostki mogą być inne. W każdym razie widać, że urosło i rośnie dalej, więc wszystko jest ok;-)
Magda - cudeńko!

Kicia jeszcze znalazłam kalkulator HCG http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator Według niego mieścisz się w normie i HCG nie przyrasta za mocno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Magda śliczna kropeczka super:-):-)
KiciaKim fajnie Ci urosła beta.Ja się na tym nie znam zbytnio.

Ja idę w nst piątek robić mocz i morfologię i 30 kwietnia do gina ciekawe co tam wyjdzie dalej z tym moim fasolkiem,aż się boje.
Pieknaszyszunia mój gin to straszy facet i ma inne podejścia do niektórych spraw tak samo jak nie jest zwolennikiem żeby był mąż przy usg dopochwowym tak samo np swoim pacjentką nie wypisuje tych zastrzyków antykoncepcyjnych.Po prostu taki jest ale poza tym jest bardzo fajny i miły.My dwa lata staraliśmy się o dziecko i w końcu trafiłam do niego a on mnie zbadał i wypisał luteinę i po miesiącu zjawiłam się u niego w 4tyg ciąży i nie wiem czy ta luteina pomogła czy może to że w końcu znalazłam normalnego lekarza.Bo wcześniej chodziłam do takich konowałów co to jeden nawet mi anty wypisał żebym brała i po pół roku odstawić że niby zajdę szybciej a co się okazało że nic z tego:wściekła/y:
 
reklama
magda - u Ciebie , mi sie wydaje ze ciaza jest starsza , heh jestem teraz jak wspominalam w 4-tej ciazy i w tym tygodniu jeszcze nigdy nie widac bylo tak dokladnie :) ale to tylko powod do szczescia:) a serduszko bilo czy jak? w kazdym badz razie Kochana, sliczna fasolinka:*
 
Do góry