reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

reklama
Dzis byłam na wizycie u gin, zbadała mnie, ale bez usg, ciąża potwierdzona, pełen 6 tydzień
zlecila szereg badan ,oczywiscie bezplatnych , dlatego zdecydowalam sie pójsc
usg z nfz dopiero w 12 tyg, ale wiadomo pójde sobie wczesniej prywatnie :)
pytalam o serce na usg - mowiła ze juz wlasciwie w 5 tyg.mozna zobaczyc serduszko
 
eve82 - gratuluję! :tak: tez bym nie wytrzymała do 12tyg. z USG... A jakie masz badania do zrobienia?
W ogóle mam pytanko do mam, które są w drugiej ciąży - jakich badań nie trzeba powtarzać za drugim razem? Na pewno gr. krwi.. HIV..? Co jeszcze?
 
ginekolog wie ze to moja druga ciaza ale i tak dala skierowanie na badania wszystkie ponownie
moze dlatego ze to nie u niej I ciaze prowadzilam, sama nie wiem
mam do zrobienia grupe krwi. morfol, mocz, cukier, WR, HIV, HCV, różyczka, toxoplazm.
 
Olga badanie na HIV masz ważne przez jedną noc :):-)
Ja miałam to badanie już dwa razy (akurat do pracy), ale moja gin mi go nie zleciła :(, zapytam jutro na wizycie dla czego tego nie zrobiła ??
 
W ogóle mam pytanko do mam, które są w drugiej ciąży - jakich badań nie trzeba powtarzać za drugim razem? Na pewno gr. krwi.. HIV..? Co jeszcze?

badania się powtarza, że ktoś nie miał HIV-a 3 lata temu, nie znaczy, ze nie ma teraz, albo HCV - zwłaszcza, ze wcale nietrudno sie zarazić:( a wykrywa sie z reguły przypadkowo....

ja nie powtarzałam tylko grupy krwi, bo przy poprzedniej ciąży wyrobiłąm sobie plastikową kartę z grupą krwi...
 
witajcie :) to moja druga ciąża i nie robię tylko grupy krwi ,resztę w tym HIV;-) mam zrobić.
wczoraj byłam oddać krew .towarzyszyła mi Frania. :) teraz czekam na wyniki
 
Noelle1986- mieszkam w krainie wiecznych deszczowcow Anglii i otoz moim zdaniem opieka nad ciezarna jest tutaj bardzo slaba, szczegolnie jesli lubi sie byc dopieszczanym, do chwili ukonczenia 12tyg nikt sie toba tutaj nie przejmuje no bo wszytsko sie moze wydarzyc, nikt ci nie zaglada pomiedzy nogi w zeszlej ciazy w Polsce dowiedzialam sie ze mialam infekcje ktora trzeba bylo antybiotykami leczyc, ja ogole lubie byc dopieszczana i jak ktos przejmuje sie moim stanen szczegolnie tym szczegolnym, jednak czasem znajda sie takie ktorym sie tutejsza opieka nad ciaza podoba- otoz moja kolezance sie bardzo pdobalo ze nie robia z tego wielkiej sprawy i ze minimalnie ingeruja, kazdy ma inny gust no coz
Sembonzakura- widze ze tez z Anglii ale ci sie szybko skan udalo zalatwic J super ja musze czekac do 12tc nietety L
 
reklama
Witajcie,
ja również po wizycie. Ciąża potwierdzona, karta ciąży założona, serce bije, maluszek ma 1 cm.
Tylko jest jeden problem. Kosmówka nie jest całkowicie przyklejona i pęcherzyk jest mniejszy niż powinien być.
Dostałam luteinę 2xdziennie plus kwas foliowy i nakaz odpoczywania - mam tylko nadzieję, że wszsytko będzie ok.

Ja z badań dostałam tylko morfologię i badanie ogólne moczu, ale jak poszłam do internisty po skierowanie to dostałam i hiv, toxo, cyto

Pozdrawiam wszystkie majóweczki
 
Do góry