reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

reklama
tylko_chwilka trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok.Ale moze skonsultuj sie z pania doktor co masz zrobic jak sie jednak zacznie wczesniej?Jezeli masz mozliwosc ja bym poszukala jakiejs innej konsultacji.Przeciez masz zagwarantowane prawo do opieki wiec dodatkowa konsultacja chyba sie nalezy?I niech inny lekarz sie wypowie bo opierac sie na opinii jednego,ktory w dodatku nie zgadza sie na inny termin,na innego lekarza jest stresujace.A stres Wam nie pomoze!Mocno trzymam kciuki.Chyba nie taki ten Diabel-Nfz straszny jak go maluja-mam wrazenie...

Olga dobre wiesci.Tylko te napiecia i skurcze zdradzieckie sa ;-) Moga trwac i trwac!:-D Ale ja wszystkim zycze porodu w terminie bez przenoszenia!
Sobie tez bo mam wrazenie,ze mi tak nakrecaja,ze w kazdej chwili i tak bede sie bujac teraz w nieskonczonosc...:-D
 
ja wczoraj wieczorem wizytowałam, ale wróciłam stamtąd okropnie zła i zniesmaczona..

zacznę może od przyjemniejszej części, że z Małą wszystko dobrze, waży 2861 i lekarz stwierdził, że nie przekroczy 3,5kg, nerki, płuca, wątroba, serduszko - wszystko w porządku.

ale na tym skończyły się pozytywne aspekty wczorajszej wizyty, bo po usg przeszło do rozmowy na temat porodu.. od samego początku jak zaczęłam chodzić do tego lekarza (około 7 tc) mówiłam mu, że będę chciała rodzić przez cesarskie cięcie, na co on zawsze powtarzał, że porozmawiamy o tym po 35 tc, więc przyszedł w końcu na to czas. Wczoraj lekarz stwierdził, że on to jednak namawia wszystkie swoje pacjentki do porodów naturalnych i takie tam. Jednak po mojej definitywnej deklaracji że nie chcę rodzić naturalnie krzyknął 3500 zł za cesarkę ze wskazań ortopedycznych. Natomiast na pytanie czy mogę przynieść takowe wskazania od własnego ortopedy okazało się, że on jako ordynator może wszystko podważyć i niezaakceptować. Czyli wyszło na to, że jedynymi wskazaniami jakie akceptuje są te za które mu się zapłaci. Dodam tylko, że chodziłam do niego prywatnie i przy każdej wizycie zostawiałam w gabinecie 150 albo 230 zł (230 kosztowała wizyta z usg), czyli powiedziałabym, że nie mało. Na samych moich prywatnych wizytach zarobił blisko 2000 i jeszcze mu mało... Poza tym lekarz z wielką łaską i oczekiwaniem wdzięczności stwierdził, że nawet by wziął sobie wtedy dyżur w szpitalu, żeby móc mi zrobić tą cesarkę...
Nie mam pojęcia co teraz będzie, nie chce rodzić naturalnie, a nie mamy z mężem na już 3,5 tyś zł..

I takim sposobem, przez pazernego buca straciłam całą radość oczekiwania na Maleństwo
 
Ostatnia edycja:
Olga, ja uważam że jednak nie jest lepiej urodzić wcześniej niż przenosić. Zawsze do tego 42 tygodnia jest jeszcze ok, zawsze można wywołać, zrobić cc. A jak dziecko pcha się na świat za wcześnie to często już nic nie można zrobić. I potem nie masz pojęcia ile jest latania po lekarzach z takim wcześniakiem, nawet jeśli nie musi leżeć długo w inkubatorze o innych aparaturach szpitalnych nie mówiąc. Masz teraz taką samą sytuację jak ja. Musimy donosić do skończonego 37 tygodnia! Nie musisz leżeć?
 
Ninette szkoda,ze nie zarejestrowalas tej uroczej pogawedki! :szok: Az sie w glowie nie miesci!Co za buc!
Moze skierowanie od ortopedy i juz ze wskazaniem w zebach do innego lekarza?Wiadomo,ze szkoda kasy wyrzuconej w bloto na wizyty u takiego drania.Ale przynajmniej jest jakies wyjscie...Ja bym chyba spadla z krzesla jakbym cos takiego uslyszala.Bez skrepowania na wizycie,prosto w twarz.Az mi sie w glowie nie miesci!I gdzie ta slynna "etyka lekarska"?
Trzymaj sie i glowa do gory.Na pewno znajdziecie wspolnie jakies rozwiazanie.W koncu MUSI byc jakies!
 
Mdła też właśnie później żałowałam, że nie zarejestrowałam tego, ale się nawet nie spodziewałam, że od razu wypali ze swoim 'cennikiem' :baffled:
nie za bardzo nawet mam do jakiego innego lekarza pójść, bo lekarze w moim mieście do najlepszych nie należą, a wręcz wszyscy od nich uciekają, a do tego buca jeździłam 50km...
 
Ninette- :szok::szok::szok: co to ma byc???!!! wez to skierowanie od ortopedy i idz z tym do szpitala niech robia cc, jak beda chcieli cos podwazac to powiedz im ze oni sa ginekologami a nie ortopedami i na ten temat dyskutowala nie bedziesz a jak beda chcieli cos podwazac to naglosnisz sprawe medialnie i bedziecie rozmawiac przez adwokatow, ja nie wyobrazam sobie czegos takiego, zwlaszcza ze masz powody by miec cc i ich zasr.... obowiazkiem jest to uwzglednic i nie narazac ciebie i twojego dziecka!
 
Zgłosić ciula! Przecież to jest szantaż! Ja bym gnojowi nie darowała, toż to namawianie do korupcji, za takie coś powinni go do pierdla wsadzić!

I w ogóle jak sk*rwysynowi nie wstyd grać w taki sposób na emocjach ciężarnej kobiety!
 
reklama
specjalnie to dziad jeden odwlekał ,bo wiedział ,że być może zrezygnujesz z jego "usług".a w 35 tyg to już raczej cięzko szukać innego.
ja bym chyba nie dała rady z takim walczyc ,bo w ciązy to ja strasznie "ciepłe kluchy" jestem.
ale życzę Ci sił ,zebyś z nim wygrała.
aaa i cudownie ,że z Małą wszystko dobrze.
 
Do góry