reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

reklama
Cześć dziewczyny:)
Gratuluję udanych wizyt i zdrowych dzieciaczków. Ja też po wizycie, moja mała córeczka ma już ponad 500gram więc rośnie zdrowo :) Jedynie co to ta skracająca się szyjka macicy mnie niepokoi. Też mam polegiwać i prowadzić oszczędny tryb życia, ale moja ginka powiedziała, że mam chodzić na spacery krótkie a często tylko coby się nie przemęczać i kontrola tej szyjki co 2 tygodnie i jak nadal będzie się skracać to mam mieć tego passera zakładanego. Też biorę 3x 1 no-spe forte, 3x2 luteinę.
Stąd moje pytanie do Noirel i Kartagina czemu musicie tak ciągle leżeć? czy ta Wasza szyjka macicy jest tak bardzo krótka?ile ma cm ? czy też już zaczęła się rozpulchniać ?
 
Alfa moja szyjka póki co ma 3 cm,ale miała 5 cm więc zaczęła się skracać i dlatego mam leżeć.mi tłumaczono to tak,że w pozycji stojącej/siedzącej jest większy nacisk,macicy i dziecka na szyjkę przez co ona się skraca i może dojść do rozwarcia.póki co moja jest twarda i zamknięta ale już prowadzone są czynności zapobiegawcze.nawet jakby mi pozwolili chodzić normalnie,ja osobiście bym się bała,straszna ze mnie panikara,jeśli chodzi o ciążę
 
Noirel to moja szyjka też miała 5 cm a teraz mam 2,7cm też poleguję, ale nie tak że cały czas tylko większość dnia. To chyba ja też muszę jeszcze więcej leżeć. Też mi tak tłumaczyła moja lekarka, żebym za dużo nie chodziła, ale też ze względu na cukrzycę mam spacerować. Koszmar jakiś, nie wiadomo co teraz wybrać, oby tylko dotrwać do 36 tygodnia.
 
Alfa ja w takiej sytuacji bym zrezygnowała zchodzenia. w poprzedniej ciąży chodziłam, niewiele ale jednak i po 23 tyg trafiłam do szpitala z rozwarciem i pęcherzem ciążowym w pochwie. nikt już wtedy nie myślał o zakłądaniu czegokolwiek żeby nie dotknąć ciąży. urodziłam w 26 tyg!!!!!! na cukrzycę są pewnie inne sposoby niż spacer, można ćwiczyć na leżąco przy otwartym oknie ale dbaj o siebie kochana i na maksa się oszczędzaj. tak jak pisze noirel-teraz jesteśmy w okresie gdy ucisk staje się najmocniejszy a szyjka może się skrócić i rozejść nawet w 1 dzień!! wystarczy że zrobi się coś nie tak.

Moja szyjka ma 2,8, skracała się już zanim założyli mi szew a po zabiegu wstrzymała. na szczęście:)
 
Dziewczyny wy macie sprawdzaną długość szyjki macicy na każdej wizycie? Ja nie miałam ani razu i troche się martwie. Czuje się dobrze. Na ostatniej wizycie usg ale przez brzuch to nie widać długości
 
Framama że twarda i zamknięta to lekarz ręcznie ocenia.

ja na każdej wizycie mam dopochwowe i mierzy mi długość zawsze. dodatkowo co 2 wizyty usg przez brzuch. polinkaa na twoją prośbę lekarz powinien zbadać szyjkę. zazwyczaj jak już robią usg przez brzuch to odpuszczają dopochwowe bo to niby normalnie robi się tylko na początku ciąży i przy niewydolności szyjki ale skąd wiedzieć że takiego problemu nie ma skoro teraz to wychodzi a żadnemu się sprawdzić nie chce?? nasi lekarze....
 
reklama
Do góry