reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

Hej byłam w piątek na wizycie u lekarza. Lekarz nawet ok, poważny, stonowany, konkretny. Najpierw zrobił wywiad, pokazałam mu wyniki badań, usg. Był zdziwiony, że nie miałam cytologii i że mało badań. Zrobił oczy jak mu powiedziałam, że mam ok.10 skurczów dziennie...Powiedział, że to bardzo źle, że nie powinno być skurczy i że to zagrożenie ciąży, zwłaszcza mnogiej...
Potem zrobił mi badanie na fotelu, potem usg dopochwowe i na końcu brzuszne. Z dziećmi wszystko ok, pooglądał łożyska, nic się nie odkleja, nie był w stanie powiedzieć po tylu dniach co krwawiło.
Stwierdził, że macica jest nadwrażliwa i że nie powinno być w ogóle skurczy. Kazał mi odstawić spasmolinę, bo to staroć. Zmienił mi duphaston na luteinę dopochwowo, bo nie na każdego działa duphaston. Zmartwił się, że musi mnie zostawić teraz, bo od środy jest na urlopie. Mam do niego dzwonić jutro i powiedzieć jak często mam skurcze. Więc cały weekend liczę ile skurczy jest. Powiedział, że najchętniej to wziąłby mnie do siebie na oddział dokładnie przebadać, no tylko że teraz go nie będzie i dopiero 16 marca wraca. Ale jakby coś, to mam się na niego powołać i mają się mną zająć. Zobaczymy. Wczoraj miała 10 skurczy, ale dziś już 5..póki co...
Kazał mi też zwiększyć dawkę magnezu i b6. Bardzo się denerwowałam, pierwsze co powiedziałam podczas USG to "proszę mi powiedzieć że żyją" heh..nogi mi się trzęsły strasznie :-p
Myślę, że zostanę już u niego. Zadzwonię jutro, powiem że na razie jest ok jak coś to jadę do szpitala i czekam na niego po urlopie, wtedy jak jeszcze bedę miała skurcze to niech mnie magluje w szpitalu. Bo teraz to musiałabym pójść we wtorek do środy, ale mój mąż wyjeżdża w delegację i nie bardzo mi pasuje...
Zobaczymy, na razie jestem dobrej myśli.

ooo..to mój 100 post
 
reklama
Sopelek będzie dobrze ! tylko leż, nie bierz kąpieli, zero seksu, długiego stania,masowania brzucha, pachnij i odpoczywaj, jak coś Cię zaniepokoi to na oddział :tak: a szyjka się skraca przy tych skurczach, czy nie umiał powiedzieć?
 
Dzięki Irisson, leże, odpoczywam, mąż gotuje. Sexu nie zaznałam od 10 grudnia 2011r. :-D
Szyjka ponoć bardzo dobra, nic się nie skraca. Powiedział też, że trzeba dmuchać na zimne i wykluczyć wszelkie nieprawidłowości, ale u drobnych kobiet ponoć może też się tak dziać.
No zobaczymy, tak jak pisałam wizyta raczej optymistycznie mnie nastroiła, bo może w końcu fachowo się mną zajmie..i najważniejsze, że z dziećmi ok :-D
 
sopelek dbaj o siebie mi pare dni twardniał brzuch i odrazu miałam zwiększoną dawkę do do magnez b6 3 razy dziennie i 3 razy asmag forte. Asmag forte to jony magnezu w czystej postaci, b6 masz w innym preparacie więc może się spytaj go o to czy poleca. Magnezu nie da się przedawkować, nadmiar wydalasz z moczem. Pij muszynianke ona ma bardzo dużo magnezu, a podobno ten wody najlepiej się wchłania. No i na skurcze bezwzględne leżenie, moja koleżanka przeleżała całe 7 m- cy z tego powodu. Lekarz wygląda na konkretnego, mój też zleca dużo badan, każda pacjenta dostaje karteczkę co ma zrobić w każdym trymestrze. Cytologia to podstawa, posiewy, próby wątrobowe, tarczyca.
 
Gratuluję udanych wizyt :) Ja najchetniej to podpiełabym się na całe 9 miesiecy do usg zeby podglądac maluszka :):):)
Dorotak napewno wszystkie badania wyjda ok.:) Ja wizyte tez mam 20 :) i juz nie moge się doczekac :)

heheh, nie ty jedna :-p ja juz znów nie mogę się doczekać usg, jeszcze tydzień :shocked2:

Dorotak dobrze, że wszystko ok :-)

Błonka a co z twoim pęcherzem? kurde, ja bardzo często biegam do toalety, na poprzednim badaniu moczy żadnych bakterii mi nie wykryto, ale już dawno je robiłam. Chyba sobie zrobię znów prywatnie, co myślicie?
Czy macie co wizytę zlecane jakieś badania? Bo ja ostatnio nic nie miałam zleconego, poza tarczycą i ciśnieniem.

Sopelek
to leż i odpoczywaj. tez bym już została u tego lekarza, jakiś konkretny i nie bagatelizuje niczego, dobrze wiedzieć, że ktoś się tobą fachowo zajmie :tak:
 
sopelek83 zalecenia masz ode mnie takie leżeć i pachnieć...teraz to ty jesteś najważniejsza.....i nie wolno ci się przemęczać się leż ..i odpoczywaj ..... życzę dużo zdrowia...:-) A ja właśnie wracam z wizyty...U mnie wszystko o.k...trochę ciśnienie mi wzrosło..ale po za tym nic się nie dzieje...i wizyta kolejna za 4 tygodnia...:-)..i kolejne wyczekiwanie na usg..pozdrawiam
 
sopelek z tego co piszesz wnioskuje ze lekarz naprawde sie stara. Skoro zrobil ci badanie dopochwowe tzn ze mierzyl dlugosc szyjki (tylko przez dopochwowe mozna zmierzyc). To bardzo dobrze. WIesz ile szyjka ma mm?
Irisson dobrze mowi, zero seksu, masowania brzucha itp. Popieram ;) Trzymam kciuki!!

U mnie troche zmian. Od kilku tygodni mam wizyty u lekarza co tydzien (lekarz panstwowo, w szpitalu). Jestem pod ogromnym wrazeniem, zajeli sie mna bardzo dobrze. Co tydzien w poniedzialek mam usg oraz wizyte u senior consultanta. KOntroluja moja szyjke. Poki co ma 55 mm i nie ma oznak skracania badz rozwierania (efekt lejka). Bardzo czesto mam tez robione posiewy,badania krwi itp. Przykro mi tylko ze musialo dojsc do porzedniej straty aby tak dobrze sie zajeli moja ciaza.
Co tydzien mam mozliwosc zobaczenia mojego dzidziulka, ktory rosnie jak na drozdzach!! Ma juz ok 15 cm(z nozkami).

Pzdr! ;)
 
reklama
Juditka chociaż teraz masz opiekę na medal :tak: ja też po wizycie, doszłam do wniosku, że gin. nie miała dzisiaj weny i taka wizyta o niczym, szyjka w porządku, usg dopochwowe dziecko w formie, ale żadnych konkretów nie wiem :confused: 1.03 mam wizytę w specjalistycznej poradni prenatalnej i liczę na konkrety :tak:
 
Do góry