reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

reklama
Według tych wyliczeń moje dziecię to gigant!!! U mnie fl-20mm czyli 2cm * 7 daje 14cm!!! ale gdzieś w necie widziałam że jak się to pomnoży to nie wychodzi CRL czyli od głowy do pupy, tylko cała długość od głowy do stópek. No ale możliwe że jest duże, bo przy każdym usg jest kilka dni do przodu, wg dzisiejszego o 4 dni starsze.
 
Według tych wyliczeń moje dziecię to gigant!!! U mnie fl-20mm czyli 2cm * 7 daje 14cm!!! ale gdzieś w necie widziałam że jak się to pomnoży to nie wychodzi CRL czyli od głowy do pupy, tylko cała długość od głowy do stópek. No ale możliwe że jest duże, bo przy każdym usg jest kilka dni do przodu, wg dzisiejszego o 4 dni starsze.
pamietaj ze tam jest na pewno jakas tolerancja, wiec patrzmy z przymruzeniem oka :) moze miec dluzsza kosc udowa, dluzsze nozki, ale mniej wiecej mysle ze sie bedzie zgadzalo, nie bedzie od tego duzego odstepstwa :) moje dziecie ma 11.2 wczoraj rano :)
 
Ja miałam robione ostatnio takie dokładne usg z mierzeniem i ważeniem, oglądaniem serduszka, które prawidłowo biło, ale martwię się, bo moje dziecko nie ruszało się wcale. Moja gin powiedziała, że śpi, popukała mnie w brzuch, ale ono dalej spało. Teraz im więcej czasu upływa tym bardziej zadręczam się tym, że dzidziuś się nie ruszał.:no:
Na poprzednim usg w przeciwieństwie do tego ostatniego cały czas się kręcił. Nie wiem co mam o tym myśleć..........:-(
 
anikaaa moje dziecko na każdym usg spało (miałam ich już chyba z 4). Mój lekarz powiedział, że ma chyba dobę odwróconą czy jakoś tak... Dzisiaj mam nadzieję szanowny śpioch wstanie na usg i mógłby jeszcze delikatnie rozszerzyć udziaszki :)... Kurde też jestem nerwowa przed tą wizytą...
 
malinka, marcia, tigana gratuluję udanych wizyt i radosnego oglądu maluszka :-D

anika nie przejmuj się. Moja mała też podczas genetycznego była spokojniutka, dała się grzecznie pomierzyć w tempie błyskawicznym, aż ginka była zaskoczona, czas szedł na rekord;-) Też się troszkę stresowałam, że taka potulna. A przedwczoraj brykała strasznie, niemal wcale nie dawała się złapać aparaturze pomiarowej...Maleństwa tak jak my mają różne dni, no i oczywiście rytm snu i czuwania zupełnie niezależny od naszych chęci ;-)

jukix, nataszka kciuki zaciśnięte &&&
 
Hej. Byłam dziś na wizycie u ginekologa. Zostałam zbadana, powiedziała że szyjka dobra, długa i mocna, ale sama była zdziwiona, że nie napisali mi w usg nic o szyjce macicy, zwłaszcza po tych krwawieniach...
Powiedziała też, że mam macice jak na 20 tydzien. Na skurcze mam brać spasmoline, oczywiscie duphaston i ewentualnie luteine dopochwowo. Wyniki badań na razie ok, ale ja nie czekam aż zaczną spadać i powiedziałam jej to, i że biorę suplementy. Powiedziała że ok.

W piątek mam usg i wizytę prywatnie u ginekologa. Mam nadzieję, że coś więcej się dowiem.
Na razie mam leżeć i się oszczędzać...nic nowego :-D
 
reklama
No i ja po wizycie. Ależ jestem szczęśliwa Dziewczyny, juz nawet nie przejmuję się tym, że nadal nie wiem co się tam chowa (lekarka mówi,że chyba ogonek, ale pewności nie ma). Najważniejsze, że dzidzi nic nie jest po antybiotykach i nawet nie spał :). Skakał, fikał, ależ ja Go juz kocham :)
Życzę Wam wszystkim takich szczęśliwych wizyt jak dziś moja. Mogę się spokojnie położyć spać :). Dziękuje wszystkim dobrym duszkom, które trzymały kciuki :tak:
Dobrej nocy :-)
 
Do góry