reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

Gratuluje Wszystkim udanych wizyt i zycze i Wam i sobie aby wszystko bylo w jak najlepszym porzadku:-) A te badania polowkowe pytalam bo ja mam je miec za 3 tyg i boje sie szczerze mowiac czy wszystko bedzie ok.. chcialam sie dowiedziec jak to wyglada w praktyce ale juz dzag82 troche o nich napisala;)
 
reklama
Ja tez tak mam. na kazdej wizycie jest troszke inaczej, i nawet termin niby mam w ksiazeczce napisany na 8 sierpnia,a 2 miesiace temu na wyszlo na usg na 20 lipca. na ostatniej juz nawet nie pytalam, moze na polowkowych wyjdziej juz w miare dokladniej;)
 
Tak czytam i czytam, ostatnio same chłopaki się ujawniają na usg :-)

juditka
- jesteś dzielna, dasz radę, dobrze, że szybko wykryto i zadziałaliście :)

natasszzka87 - ja również jutro o 16 mam wizytę :tak:
 
Gratuluje wszystkim udanych wizyt :)

A ja po dzisiejszej wizycie mam mieszane uczucia i pytanie do Was dziewczyny.
Dobra wiadomość to taka,że będzie dziewczynka:tak:wstępnie Wiktoria
a ta druga to wątpliwości:
byłam na USG 23.02 i według OM i według USG wiek dziecka to było 16tydz i 1 dzień
a byłam dzisiaj i według OM wychodzi 20 tydzień a według badania 19tydz i 3 dni. Czyli zaczyna się tak jakby opóźniać rozwój dziecka...:confused: troszkę mnie to zmartwiło...No i serca się Pani doktor nie udało dokłądnie obejrzeć: niby są 4 komory widoczne,ale nie było widać tętnic bo niunia się kręciła.Mam skierowanie za 4tyg na powtórkę USG z oceną serca płodu no i za 2 tyg. idę jeszcze prywatnie do mojego dr.Zaremby...

Nie wiem dziewczyny co myślicie?? Powinnam się niepokoić??
 
to ja jeszcze raz napiszę - w tym czasie ciąży terminy porodu (wiek ciąży) będą się jednym opóźniać innym przyspieszać i to jest zupełnie naturalne i normalne!! Natalka, planowana pierwotnie na 6 marca w połowie ciąży ze swoim przyjściem na świat przesunęła się na 13 marca - lekarz powiedział, że to zupełnie normalne i nie należy się taką różnicą przejmować! Również w drugą stronę, szczególnie w drugiej ciąży dzieci z kolei lubią rosnąć szybciej niż wskazują na to pierwotne założenia i tak mój synek jest już o "tydzień starszy" niż w rzeczywistości. Także Ratinka - spoko i bez nerw! ;-);-);-)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie,

Ja właśnie wróciłam od lekarza, wg. USG wiek dziecka to 18 tydzień i 4 dzień. Co do wyników z toksoplazmozy, kazał się nie martwić na zapas i powtórzyć badanie, jak wyjdzie złe dostałam namiary na lekarza, który robi badania prenatalne, mam się zgłosić i sprawdzić jak dzidzia się rozwija. Na razie wychodzi na to, że wszystko Ok ;-)
Płci jak nie znałam, tak nie znam dalej, bo się maluszek odwrócił i tyłek było tylko widać. Będę musiała jeszcze poczekać. Najważniejsze, żeby było zdrowe. :-) Cieszę się, że Wasze wizyty udane.
RatinaZ. moim zdaniem nie ma się co martwić na zapas, mój maluszek wg. poprzedniego badania dzisiaj powinien być w 19 tygodniu i 1 dniu, też rozwija się troszkę wolniej, mój lekarz stwierdził, że nie ma powodów do niepokoju, więc głowa do góry. Na pewno będzie dobrze! ;-)
 
Ratina myślę, że jest tak jak piszą dziewczyny. Pamiętam, że moja koleżanka jak była w ciąży to córeczka była o tydzień młodsza z USG i lekarze mówili, że to zupełnie normalne. Zaraz jej córeczka będzie miała roczek:tak:
 
juditka cieszę się, że u Was już wszystko gra. Dobrze, że w porę wykryte skracanie. Wszystkiego naj naj naj i spokonej głowy już do szczęśliwego końca ciąży życzę:tak:

marcia moje najserdeczniejsze gratulacje z tytułu chłopa pod serduchem:-D Czadowo!

Ratina gratuluję udanej wizyty:-D Wiekiem wg USG się nie przejmuj, będzie się zmieniał jeszcze pewnie. Dzieci nie rosną tak do końca miarowo, czasem zdarzają się takie przeskoczki. Gdyby było cokolwiek nie halo, na pewno lekarz by to zauważył :tak:Głowa do góry i uśmiech do słońca!

Agos dobrze, że jesteś pod kontrolą, lekarze trzymają rękę na pulsie i to najważniejsze! A Wy się nie stresujcie, bo to ostatnia rzecz jaka bąbelkowi potrzebna:tak:

A ja jeszcze tydzień...:dry:
 
marcia Gratulacje Synka :)!

RatinaZ Ja też się tym martwiłam bo miałam rozbierzności już wcześniej ale tak jak dziewczyny powiedziały każde dziecko rozwija się innaczej wiec musimy być dobrej myśli :-)

agos3009 Ja nawet nie licze że jutro zobacze płeć bo moja pani doktor powiedziała ze powie mi dopiero koło 20-22 :/
Napewno bd wszysko w pożadku skoro mówi żeby sie nie martwić .

I jak zawsze dzień przed wizytą a ja się już stresuje ..
Nadziej na to że sie dowiem czy chłopczyk czy dziewczynka nie mam ale zawsze sie martwie czy wszystko bd ok bo ta pani doktor do której jeszcze chodze ( w najbliszym czasie mam zamiar zmienic bo)tak naprawde nigdy mi nie mówi czy sie dobrze dziecko rozwija itp to pozniej innterpretuje moja mama pielegniarka a kiedys położna bo innaczej bym chyba ześwirowała ..
 
reklama
Hej, ja dziś miała połówkowe- pierwsze z dwóch.
Z dobrych wieści to to, że potwierdziła się płeć dzieci- chłopczyk i dziewczynka. Dziewczynka troszkę młodsza, pewnie później zapłodniona, ale różnica między nimi to 2 dni więc bardzo dobrze.
Wszystko ogólnie ok, prawidłowe wymiary, położenie narządów itd...
Tylko lekarka zwróciła uwagę na torbiel w główce chłopca, ma ok. 7mm, powiedziała, że to nic groźnego i że czasem takie coś się robi, głównie u chłopców i w 95% sam się wchłania do końca II trymestru. Kazała poobserwować w następnym USG.
Idę 29 marca zobaczymy czy inny lekarz też zwróci na to uwagę, może już nie będzie :-D
Jestem dobrej myśli, troszkę poczytałam na necie i się uspokoiłam. Niestety nie mam już zdjęć na których widać dzieci w całości, tylko poszczególne narządy- są już za duże. Ustawione są stopami w stronę pęcherza, buźki mają koło przepony przodem do siebie :-D

Będę tę torbiel konsultowała jeszcze z moim profesorkiem 27 marca, może coś mi jeszcze rozjaśni.

Gratuluję dziewczynki udanych wizyt :-D Fajniutko że już tyle z nas zna płeć maluszka...
 
Do góry