reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :)

Alicja ja też chcę dotrwać minimum do 16 a później miejmy nadzieję, że jak już będzie wyznaczony termin cc to też nie będzie sensacji.
 
reklama
Ph mam zawsze z moczu ale to w sumie nie to samo. No dziwi mnie to też ale jest on uważany za jednego z lepszych specjalistów w okręgu, jest ordynatorem więc nie podwazam jego decyzji. Nic mi nie dolega więc jest ok. A chodzę do niego prywatnie i to jeszcze tesciu mi załatwił bo dostać się do niego nawet prywatnie to cud przykładowo chciałam się do niego zapisać coś w marcu to powiedziano mi ze pierwszy wolny termin na wrzesień. Dopiero tesciu znal go i załatwił mi jego prywatny nr. Usg brzucha robi zawsze . Dał mi skierowanie na to gbs to myślałam ze chociaż to przez cala ciążę będę mieć za darmo a tu zonk , babka mi mówi ze jak z prywatnego gabinetu to płatne. Przez cala swoją ciążę nie naciaglam naszego państwa na ani jedną złotówkę, bo poprostu tak się czułam ze nie dalabym rady wytrzymać w tych wszystkich kolejkach .
 
melduje sie po wizycie...
Jest calekiem nieporodowo, szyjka długa zamknieta, (przez cala ciaze nie byla to teraz jej sie zachciało:p) mały ma ok 2700, przeplywy ok, a ze cisnienie raz dobre raz wysokie to badania i w pt telefon do lekarza bo od soboty ma urlop, jakby sie cos dzialo to IP i jak nie urodze to jeszcze 23 września wizyta, gbs pobrany jutro mam go rano zawieźć do laboratorium:)
 
i ja dziś byłam na wizycie. pytam lekarza jaka jest główka czy się zmieści, a on mi na to tylko że w normie eh i dowiedz się coś konkretnego to trzeba ciągnąć za język. Maluch waży ok 2800 g i to podobno dużo wg mojego lekarza hm? Coś czuję że mały będzie długi bo co wizytę ma nogi wywinięte na twarzy, a dziś to dosłownie wyglądał jakby używał nóg zamiast rąk, słodziak, co do szyjki to jeszcze rozwarcia brak, ale główka już mocno napiera tak powiedział lekarz, co mam o tym myśleć, uważacie że to może oznaczać zbliżający się poród ?
 
Ann u mnie glowka napiera od 28 tygodnia i nic z tego nie wynika:/
Ehh dzis sie czuje fatalnie nie m8ge oddechu zlapac i wszystko mnie boli, do tego jestem bardzo drazliwa, od niepamietam kiedy kazdy mowil ze wczesnsiej urodze, nie donosze itp a tu 38 tydz i nic
 
Justi- ja uważam, że skoro chodzisz prywatnie i płacisz to powinnaś mieć zapewnioną lepszą opiekę z jego strony. Mój przez całą ciążę badał mnie dopochwowo, jedynie tego nie robił, gdy zapisywałam się na USG I, II i III trymestru. Wtedy było tylko USG, które trwało zawsze minimum 30 minut, bo wszystko mierzył, sprawdzał itp. Tak to na każdej wizycie jest badanie ręczne no i krótkie USG w celu sprawdzenia przepływów przez tętnice, sprawdzenie serduszka, zmierzenie główki i takie tam podstawy. No i w cenie wizyty mam wszystko, w tym USG 4D, zdjęcia, filmiki oraz szkołę rodzenia :-) Jedyne za co dopłacałam to GBS. No ale niestety to, że chodzę prywatnie ponosi za sobą konsekwencje tego, że za każde badania z krwi i moczu muszę płacić...

A powiedz mi jeszcze, ile płacisz za wizytę u niego ?
 
Płace 120 zł za wizytę , wszystkie badania krwi i moczu oczywiście też płatne mam. Nie mam siły juz zmieniać na samej końcówce tym bardziej ze jeszcze u niego w szpitalu rodze , może przynajmniej tam się wykaże. Póki co nie mam żadnych większych problemów z ciążą więc nie panikuje niech juz zostanie ten doktorek
 
No masz rację, teraz to już nie warto. A jeżeli dzidzia się dobrze rozwija to najważniejsze. Ja za wizytę płacę 130zł. A teraz mam co tydzień więc płatna co druga wizyta, ale to i tak sporo pieniędzy idzie...
 
Dziś miałam już ostatnią wizytę.. Miałam robione tylko usg.. Wszystko w jak najlepszym porządku, dziecko rośnie i przybiera na wadze, aż za szybko jak dla mnie bo 4 tyg temu maluszek ważył 3190 kg, a dziś w 39 tyg ciąży waży już 4100 kg :szok:, z usg jest starszy na półtora tygodnia od OM. I troszkę przez tą jego wagę zaczynam się bac porodu, mimo, że to mój drugi, ale córcia ważyła 3550:cool: wrr
 
reklama
dorcia fakt duża waga, ale pamiętaj po pierwsze że te aparaty mylą się nawet o 500 g a po drugie ile by nie ważył maluch i tak musisz go urodzić odwrotu nie ma, więc nastrajaj się pozytywnie

justi ja mam tak samo jak ty sytuację
 
Do góry