reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :)

reklama
Dziewczyny, mam teraz trochę więcej czasu, więc poza czytaniem zacznę się i udzielać. Gratuluje wszystkim mamuśkom ślicznych zdjęć, ja idę we wtorek na USG i wizytę i liczę, że również zobaczę już człowieczka a nie kropkę ;)

Czytam ciągle, że robicie te badania prenatalne. Ja mam 23 lata i położna powiedziała mi, że skoro to moja pierwsza ciąża, jestem młoda to nie ma takiej potrzeby. We wtorek oczywiście zapytam się jeszcze lekarza, który mnie prowadzi dlaczego do tej pory nie poruszał tego tematu i czy nie lepiej je zrobić.
Czy KAŻDA z Was je robiła? Nawet jak lekarz nie zlecił?
 
Dziewczyny, mam teraz trochę więcej czasu, więc poza czytaniem zacznę się i udzielać. Gratuluje wszystkim mamuśkom ślicznych zdjęć, ja idę we wtorek na USG i wizytę i liczę, że również zobaczę już człowieczka a nie kropkę ;)

Czytam ciągle, że robicie te badania prenatalne. Ja mam 23 lata i położna powiedziała mi, że skoro to moja pierwsza ciąża, jestem młoda to nie ma takiej potrzeby. We wtorek oczywiście zapytam się jeszcze lekarza, który mnie prowadzi dlaczego do tej pory nie poruszał tego tematu i czy nie lepiej je zrobić.
Czy KAŻDA z Was je robiła? Nawet jak lekarz nie zlecił?

Ja mam 28 lat i to też jest moja pierwsza ciąża i lekarz nie zalecił robienia badań pappa tylko zwykłe badanie długość dziecka, przezierność karkową itp.. Takie badania robi się zwykle po 35 roku zycia i jest to pierwsza ciąża lub te które nie rodziły w przeciągu 2-5 lat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Joani, ania//, smokyeyes gratuluję dobrych wieści :-)

justynaaaaa69, ja USG genetyczne miałam zalecane w każdej ciąży, testu pappa w żadnej :tak:
 
Dziewczyny, mam teraz trochę więcej czasu, więc poza czytaniem zacznę się i udzielać. Gratuluje wszystkim mamuśkom ślicznych zdjęć, ja idę we wtorek na USG i wizytę i liczę, że również zobaczę już człowieczka a nie kropkę ;)

Czytam ciągle, że robicie te badania prenatalne. Ja mam 23 lata i położna powiedziała mi, że skoro to moja pierwsza ciąża, jestem młoda to nie ma takiej potrzeby. We wtorek oczywiście zapytam się jeszcze lekarza, który mnie prowadzi dlaczego do tej pory nie poruszał tego tematu i czy nie lepiej je zrobić.
Czy KAŻDA z Was je robiła? Nawet jak lekarz nie zlecił?


ja zrobiłam z głupoty i pożałowałam już tego.. w pierwszej ciąży nie robiłam i było wszystko wporządku a byłam po poronieniach..
Myślę że jeśli lekarz nie widzi żadnych nieprawidłowości i nie mowi o tych badaniach to nie trzeba ich robić :) a z resztą teraz i tak już po ptakach bo już bedzie za póżni na te badania bo robi się je między 11 a 14 tygodniem :) nie przejmój się
:D
 
W sumie skoro już za późno to może i w dobrym momencie zapytałam :) nie będę już miała głupiego tematu do obmyślania, a lubię się nakręcać jak pewnie każda kobieta. Ja odebrałam czekając na wizytę wynik cytologi z komentarzem "niespecyficzny odczyn" i myślałam, że zwariuje a lekarz spojrzał kontem oka i odłożył ta kartkę. Ja się upominam "halo, tam pisze, że niespecyficzny" a on wybuchnął śmiechem i mówi, że to ja jestem niespecyficzna, że to normalny wynik w niespecyficznym okresie dla kobiety jakim jest ciąża :)))

Dziękuję za odpowiedzi, cieszę się, że nie jestem jedyna która tych badań nie robiła. Rozumiem, że sporo starszy facet nie jest powodem do tych badań :D ?
 
Wiek faceta nie ma znaczenia, tylko wiek kobiety.

Ja akurat za zdaniem ania// się nie zgodzę biorąc moje doświadczenie pod uwagę. W pierwszej ciąży nie robiłam bo uważąłam, że po co, skoro jesteśmy w miarę młodzi, w rodzinie wszyscy zdrowi. No i Antoś urodził się zdrowy. W drugiej ciąży nie robiłam, bo skoro Antoś zdrowy, to po co? No i ok 15-16 tyg wyszły podejrzenia, że jednak maluszek nie jest zdrowy.. I się skończyło, jak się skończyło.
A teraz to nawet jak jeszcze nie byłam w ciąży wiedziałam, że prenatalne zrobię na pewno.

A wiem, że jeszcze można zrobić ok 15-16 tyg tzw USG genetyczne, też bardzo dokładne. Może nad tym się zastanów.
A z resztą, jeśli nie czujesz potrzeby, to może faktycznie nie zawracaj sobie głowy.. .
 
Właśnie we wtorek chcę zagadać do lekarza, że może jednak chociaż dla pewności to usg genetyczne byśmy zrobili ;) dziekuje :)
 
Ostatnia edycja:
madllen może i tak nie mowie że jest to bez sensu i nie odradzam ale więcej stresu poprostu się najadłam i to chyba dlatego .. jak by lekarz sam powiedział że widzi coś nie tak że trzeba to sprawdzić napewno byśmy poszli w szczegolności że ma naprawde dobry sprzęt :)
a tak sami sobie stresu narobiliśmy...

ale tak jak mówisz po tych badaniach można się dużo dowiedzieć i cos jeszcze z tym zrobić :) nie denerwuj się na mnie :)
 
reklama
Dziewczyny bardzo gratuluje udanych wizyt ! ;)
Ania bardzo sie cieszę ;) to teraz tylko myślec pozytywnie ;)))
Madlena daj znac od razu ze wszystko ok z ta cyto na pewno tak jest - nie martw sie ;*
 
Do góry