reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :)

O kurczę, ja też mam rh- ALE WIDZĘ, ŻE RÓŻNE SĄ PRZYPADKI. czasem śmiać się chce, że każdy lekarz inaczej zaleca. Powinno to być jakoś uregulowane. Mąż musi w takim razie przejść się do laboratorium tak dla pewności, ale już się boję jemu to oznajmić... z wiadomych powodów... ;-)
 
reklama
muszę w necie poczytać po co ten odczyn coombsa się robi bo mi go zlecono a ja mam BRh+ natomiast mąż ma 0Rh- więc jeżeli to chodzi o niezgodność serologiczną to bez sensu w sumie u nas to badanie.
 
Joani to nie ma znaczenia chyba jaka grupe krwi ma ojciec dziecka. Wazna jest tylko mamy. Jak masz Rh+ to nic sie nie robi, tylko jak masz Rh- to dostajesz zastrzyk.
 
Ma znaczenie grupa krwi ojca tzn w moim przypadku jak mam Rh minus to jego grupe krwi musialam miec ciagle przy sobie takze.
 
No to znowu nie wiem jak to jest w Polsce :p tu nie pytali i nie kazali sprawdzac no ale moze wlasnie dlatego dostalam zastrzyki jak jeszcze bylam w ciazy :)
 
nimfii zależy od szpitala, ja mam Rh - i przy pierwszej ciąży (Warszawa) nie chcieli badać męża, zastrzyku po nie dawali bo córka odziedziczyła moją grupę, w drugiej (Żyrardów) męża badali i zastrzyk w dupsko dostałam :baffled: Teraz sie waham gdzie prowadzić ciąże i rodzić...
 
Lekarz mi tlumaczyl, ze jesli mama ma - i dziecko ma - to jest ok. Jesli zas dziecko ma +, to organizm matki traktuje to dziecko jak pasorzyta i moze probowac go zwalczac( wytwarza wlasnie te przeciwciala) i wtedy trzeba w ciazy szczepic . Jesli w ciazy nic sie nie dzieje, wystarczy po pogodzie podac IMMUNOGLOBULINE.
 
Cześć dziewczyny :)
Byłam wczoraj pierwszy raz na USG, niesamowite przeżycie. Byłam razem z mężem, był bardzo zadowolony :) Kruszynka ma 6 mm i serducho biło 120/min :)
Dostałam też cała kartkę badań i już się boję ile to wyjdzie do płacenia... Podejrzewam, że sporo....
 
reklama
Do góry