reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :)

Nexiss to ze Ty wiesz jaka masz grupe nie wystarczy. Musisz miec na orginalnym druczku z jakiegos laboratorium , to wtedy nie musza robic drugi raz. Na slowo nie wierza.
 
reklama
Nie miałam w ten dzień tej karty przy sobie a na skierowaniu było również o określenie grupy krwi więc robili jeszcze raz.
 
nimfii ja dostałam całą listę…. : morfologia krwi, mocz, oznaczenie WR,glukoza, odczyn coombsa, toxoplazmoca (IgF i IgM) HIV, anty-HCV,HBS, i oznaczenie miana różyczki
a grupę krwi mam dodatnią. Tylko ja już te badania raz robiłam przed pierwszą ciążą,gin ma to w swojej bazie zapisane to po co mi jeszcze raz np. różyczka ???no nie rozumiem tego. U nas to standardowy pakiet i to nie na fundusz więc jakieś 200 zł poleci lekką ręką

nexiss to bez sensu robiłaś grupę krwi jak mas kartę honorowego dawcy ;) ja też mam i wszędzie nią się posługuję ;) trzeba było powiedzieć że doniesiesz kartę na nast. wizytę. Myślę, że by się zgodzili, przynajmniej umie tak było bo też nie zawsze ją noszę ze sobą
 
No ja nie wiem dziewczyny jak to jest w Polsce ale ja tu dostaje zastrzyk w trakcie ciazy jeszcze (teraz nie pamietam po ktorym tygodniu) i jest on naprawde bolesny. Po porodach nie dostalam bo moi chlopcy tez mieli Rh -
 
No ja nie wiem dziewczyny jak to jest w Polsce ale ja tu dostaje zastrzyk w trakcie ciazy jeszcze (teraz nie pamietam po ktorym tygodniu) i jest on naprawde bolesny. Po porodach nie dostalam bo moi chlopcy tez mieli Rh -

Moj Antos ma grupe krwi +, maz ma +, ja mam -. I jak bylam w ciazy, to 3 razy chyba mialam badane przeciwciala, ktorych nie wykryto. I po porodzie do 72 godzin po trzeb a mi bylo podac IMMUNOGLOBULINE, ktora dostalam. No i po amniopunkcji taz dostalam.
 
A wiec chodzi zapewne o odczyn coombsa, jak wychodzi ujemny to chyba nie kłują w ciąży? w każdym razie mnie nie dawali zastrzyku z tej okazji, ani w ciąz, ani po porodzie. Przy Czym moj maz tez ma Rh ujemne wiec zdaje sie ze mala szansa aby dzieci mialy plus.
 
reklama
Do góry