reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

Monia~ ja nie robię. W ostatecznym rozrachunku i tak zdecydowałabym się urodzić naszego Maluszka, więc w tym momencie nie ma dla mnie znaczenia, czy będzie niepełnosprawne, czy nie. Chcę ciążę zapamiętać, jako radosny stan, a nie ciągłe zamartwianie się "czy wszystko w porządku", zwłaszcza, że ze względu na ryzyko poronienia nie zdecydowałabym się na amnio, więc jedynie dysponowałabym "szacunkową" oceną - jakie jest prawdopodobieństwo, że urodzę dziecko z ZD. Dla mnie to niepotrzebny stres.

A orientujecie się czy musi być robione badanie usg przezierności karku itp? Można je sobie odpuścić? Chętnie bym zrezygnowała z tak długiego męczenia Maluszka i tak za często do niego zaglądam (jestem w 10tc i już 5 razy był podglądany - w przyszły wtorek będzie po raz 6).
 
reklama
12t4d usg przód.jpg12t4d usg.jpg.

Maluszek ruchliwy, ma 6,12, wszystko jest oki, przeziornośc też ok... Zakaz na sex zdjęty :-)
 
Wazka123 z tymi badaniami, przynajmniej u mnie, jest tak, że a każdej wizycie mam zwykłe usg. ok. 13tc, 21 tc i 32 tc doktorek wysyła mnie na szczegółowe usg, ekstra płatne po 100zł, na którym widać ewentualne wady rozwoju itd. Natomiast napomniał mi o prenatlanym, płatnym ekstra 400zł, które się robi między 12 a 14 tc o ile się nie mylę. Raz w ciągu całej ciąży. To typowe badanie pozwalające wykryć ewentualne choroby wrodzone i genetyczne. Np. zespół downa badanie prenatalne wykryje, a takie zwykłe nie.
Jeśli się mylę, możecie mnie poprawiać.
Asta uważam dokładnie to samo! Czy będzie Bąbel pełnosprawny czy nie, będę go kochać tak samo! Oczywiście każdy ma swoją indywidualną sytuację, poglądy i broń Boże nie mam zamiaru nikogo oceniać.
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że ginek może mieć problem z zaakceptowaniem braku podstawowych badań, które pewnie w jakimś stopniu podpowiadają mu jak prowadzić ciążę.
Ale z drugiej strony to Twoje ciało i teoretycznie nikt nie może Cię do niczego zmusić.
 
U mnie i tak ciąża prowadzona jest, jako delikatna, ponieważ jest 50% szans, że moje dziecko będzie miało wrodzoną łamliwość kości, a usg tego nie wykaże. Bezapelacyjnie mam skierowanie na cc (ponieważ poród siłami natury mógłby mnie połamać), więc tak ogólnie to nic więcej się nie da zrobić... Przynajmniej tak sądzę.
Hm... We wtorek będę musiała Pana doktorka podpytać czy muszę. :-D
 
Monia, to chyba mówimy o tym samym :-) ja tez miałam zwykłe usg 2 razy, gdzie mierzono długość, bicie serca no i niewiele więcej. A ostatnio w 12 tygodniu byłam też na usg, ale z racji tygodnia ciąży wyglądało ono inaczej, trwało 3 razy dłużej i kosztowało drożej. Ale nie robili nic innego niż usg, tylko badanych paaramentrów było bardzo dużo, wyniki opisane na 3 kartkach.
ZAtem wydaje mi się, że badania prenatalne to zwyczajne badania w trakcie życia płodowego i nie muszą oznaczać badań inwazyjnych.
Poprawcie mnie dziewczyny, żebym nie żyła w błędzie :-)
 
Ja badania prenatalne w sensie dokładne usg celem zbadania dziecka jak najbardziej chcę - mam nadzieję żę wszystko będzie ok, ale jeśli tfu tfu nie, to a nuż wykryje coś co da się zoperować po urodzeniu - lepiej wiedzieć wcześniej niż później w takiej sytuacji, bo dziecko przecież nie powie, że coś nie tak.
 
ah, zapomniałam serduszko 170/min

ASTA to nie rozumiem z jakich badań rezygnujesz? bo o przeziornośc pytasz czy można zrezygnowac, a to właśnie to są te badania robione w 11-13tyg ciąży... Lekarz nawet nie pyta czy chcesz je robic czy nie... one są w podstawowym kalendarzu badań... jak mocz i krew...

GRATULUJE WSZYSTKICH UDANYCH WIZYT
 
reklama
Do góry