reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza, USG

mój lekarz mi nie kazał przychodzić częściej:p jedynie teraz pójdę po 3 tygodniach, bo ma urlop, a później już ostatnia wizyta ok 20 sierpnia:) ale to pewnie dlatego, że nic się całą ciążę nie działo niepokojącego
 
reklama
annaoj Galaxia magda
Ciesze sieze wizyty wypadly pomyslnie ")
Bobaski przybieraja nam na wadze szybciutko bo niby nawet teraz do 200-250gr tyg.

monia zobaczymy co powie jutro ginek (jutro mam wizyte na NFZ=slaby sprzet)
a w piatek u mojego ginka prywatnie tam bardziej wiarygodne pomiary daje ( ostatnio jak bylam to ten na NFZ podal wage o 280gr mniejsza niz moj ginek dzien pozniej na dobrym sprzecie:szok:) MAM NADZIEJE ZE NA KONIEC SIE O 1KG NIE POMYLI !!!

Trzymam kciuki jesli mamy jutro jakies podgladanka :)
 
ale ten czas leci, jak przeczytałam, że Judyś ma 20 sierpnia ostanią wizytę to się zastanawiałam czy się aby nie pomyliła:)))
U mojego gina jest tak ze do 34 tygodnia co 4 tygodnie, do 36 co 3tygodnie a od 36 co dwa tygodnie się chodzi na wizyty.
Annaoj - wytrwałości, zaciskaj nogi ile wlezie, waga słuszna bardzo - aż mi lepiej, że nie tylko mój tak się pnie pięknie:)
Love - kciuki zaciśnięte daj znać ile waży dziecię - bardzo ciekawa jestem ile dziecię przybrało:)
 
ok zastanowie sie jeszcze :-)
a jak to jest np z tymi co rodza ok 37tc? Bo to badanie jest po 37. i one np nie wiedzą że to mają?
U mnie w szpitalu w takich przypadkach automatycznie dają antybiotyk.

Katjosha u mnie też wzrasta częstotliwość wizyt, ale są ginekolodzy, którzy później zalecają wizyty w szpitalach na KTG i już "podwozia" nie badają.

Poczytałam w necie co mogę robić aby dzieć się obrócił i od dzisiaj zamierzam codziennie leżeć 10 minut z poduszką pod miednicą, a jak nie zapomnę to rano będę rozmawiać z W i wizualizować obrót. Nie wiem czy pomoże, ale próbowanie nic mnie nie kosztuję i tak tylko leżę;-)
 
kurcze dałyście mi do myślenia. Całą noc myślałam i myślałam. więc chyba zrobię ale sama w lab gdzie robię badania. I tak i tak to płatne a nie chce żeby wyszło tak że podważam kompetencje lekarza... i tak dopiero antybiotyk podadzą przy porodzie więc nie musi o tym wiedzieć... Kurcze mam nadzieję że będzie ok tyle o tym wczoraj czytałam że maluszek moze nawet umrzeć :-(
 
annaoj - u mnie na sr położna mówiła,że poda nam metodę na odwrócenie maluszka. Nie chce wyjść na głupka - ale mówiła coś o zabawie z latarką... Jak będę teraz w pon to się zapytam.
 
Gratuluję udanych wizyt.

Moja Malutka na piątkowej wizycie ważyła 1450g. Lekarz ocenia wagę na ok 3000-3300g podczas porodu. Wszystko ok z szyjką.
U mnie też teraz wizyta za 3 tyg, następne co 2 tyg.

Galaxia ja bym na Twoim miejscu zrobiła to badanie na paciorkowca, dowiedz się jeszcze w szpitalu czy nie jest wymagane przy przyjęciu. Mi lekarz zapisał po 35tc jego wykonanie. Nie ma żartów z tym paciorkowcem. A jak się okaże że się go ma to dostaniesz antybiotyk podczas porodu i dzidziuś chyba po urodzeniu zaraz. Brak antybiotyku w przypadku nosicielstwa może się skończyć bardzo poważnymi konsekwencjami dla dzidziusia.
Może mało przyjemne, bo pobierają wymaz z pochwy i odbytu, ale uwierz mi na prawdę ważne.
 
reklama
Do góry