reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

reklama
Tak przeważnie biorą krew po 1h i po 2h.Nie można nic jeść bo to zakłamało by wynik badania.I trzeba siedzieć na dupce.Zatem książka obowiązkowa
 
Kademi, no przepiękne masz te zdjęcia, aż miło popatrzeć, nawet w ramkę świetnie pasują:-)

Kademi, ta glukoza wcale nie jest taka zła, według mojego uznania. Miałam to badanie przed ciążą i z tego co pamiętam to mogłabym jeszcze trochę się napić tego roztworu, ale to kwestia gustu. Bedzie dobrze, nastaw się pozytywnie. I z tą kanapką po to fakt, ale niestety po 2 godzinach. Krew pobierają w sumie 3 razy i wszystko na czczo, tylko 2 razy po glukozie więc po wypiciu będziesz jeszcze musiała odczekać ponad godzinę. Aha, z tego co mi mówiły pielęgniarki, to ruch powoduje zaburzenia w odczycie więc trzeba siedzieć w przychodni przez ten cały czas... masakra.

No ale przecież damy radę, jak zawsze
 
Ostatnia edycja:
Judyś zdjecie cudne Leoś piękny !!! :D
Kademi Twoje zdjęcią też są przepiękne i jakie już wyrażne:-)

Ciesze się że z maluszkami wszystko dobrze!

Dziewczny pomożcie z tą glukozą ja z Zuzka tego nie miałam i nie wiem jak to się wszystko wykonuje a mam zrobić za 2 tyg. kupiłam taką "buteleczke" glukozy bo mi Pani w aptece powiedziała że to jest to .
I co dalej o której godz. trzeba iść ,kiedy to się pije i jak to się przyrządza pomóżcie prosze ...
 
Love-najlepiej zapytaj w przychodni czy sama musisz tą miksturę przyrządzić czy w laboratorium to zrobią.Powiem jak było u mnie trzeba się zameldować dosyć wcześnie w lab.bo potem trzeba te 2 h odczekać i babki muszą zdążyć z pobraniem.Trzeba się zameldować że na glukozę to biorą w pierwszej kolejności.Biorą krew na czczo potem trzeba wypić to fuj i sprawdzają po godzinie i po dwóch.Tak jak dziewczyny pisały można mieć cytrynę bo to niweluje ten bardzo słodki smak.A i jeszcze ja musiałam mieć swoją wodę do zrobienia mikstury ale robiła jak już pisałam laborantka
 
Gratuluję kolejnych udanych wizyt.
Dziewczyny świetne macie zdjęcia!

iryska a dlaczego teraz nie musisz robić badania ?
pytam bo ja w poprzedniej ciąży miałam, wyniki ok, ale lekarz już coś wspominał że trzeba będzie zrobić.

Ja w sumie nie wspominam z koszmarem tego badania, byłam źle nastawiona, bo właśnie opinie są mało przyjemne, jakoś tak starałam się szybko wlać do gardła, żeby na języku nie poczuć. Gorsze było to czekanie w przychodni po wypiciu 2godzinne.
 
love baby
Mi kazali kupić składniki do tej tajemniczej mikstury tj. glukoze i cytrynę i przyjechać zaraz na 7:00 rano bo tak jak iryska pisała ja robię badania wszystkie na miejscu i ginekologa, położna pobiera materiały między 7:00-10:00 no i te dwie godziny mam tam siedzieć.No i lekarz w sumie powiedział, że położna mi to przyrządzi :-p
Mysza84
To już druga opinia, że badanie jest znośne, która nie powiem podnosi mnie na duchu :-) Bo trochę się boje, że mnie zmuli albo coś takiego :zawstydzona/y:
 
reklama
Kademi o ile mnie pamięć nie zawodzi to ja właśnie po tym badaniu mogłam sobie tą słodycz wodą troszeńkę popić. Ale dosłownie wlałam to do gardła, że smaku za bardzo nie czułam.
 
Do góry