reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

jakie piekne te dzidziusie no !!! :) ja mam fotke ale musze zdjecie jej zrobic nawet mam zdjeciemojego krwiaczka :p postaram sie dzisiaj wklei fotke mojego fasolinka
 
reklama
Piękne te wasze dzidzie , też mam nadzieje że moja taka też będzie , dzisiaj sie dowiem , czekam z niecierpliwością . Ale to dopiero późnym wieczorkiem .
 
Hej,
przepraszam że się wtrącam, ale uwielbiam patrzeć na USG maluszków:) sama oglądam zdjęcia USg mojej Gabryni, niesamowite to jest że z takiej kruszynki urosłą taka pannica:)
mississ czekam kochana na zdjęcie, i 3mam kciuki
a WAm dziewczyny życzę spokojnych miesięcy i szczęśliwego rozwiązania
 
Myślisz, że to dziewczynka??
tak mi się wydaję;-)bo moja babcia miała pierwsze dwie córki jej córki w tym moja mama również miały dwie pierwsze córki jedna z tych córek też ma dwie pannice, Mama mojej teściowej też miła dwie pierwsze córki a po już inna bajka bo tesciowa ma trzech synów:-p i biorąc pod uwagę to powyżej to jest duże prawdopodobieństwo że bedzie druga dziołcha:-D:-D
No cóż nie planowaliśmy tego. Wczoraj po południu dostałam plamienia i pojechaliśmy do szpitala, z dzidziusiem wszystko w porzadku, zrobiono mi usg :)

Zobacz załącznik 239446

Ciąża wyglada na swoj wiek, niestety mieli nowy aparat i dr. nie mogl wykonac pomiarow :)
myangel dobrze że z dzidzą wszystko w porządku niech Ci zdrowo rośnie:tak::tak: urocza foteczka:tak::tak::tak:

I po wizycie. Panie i Panowie przedstawiam Nasze kochane maleństwo:
Wiolcia ale Twoja dzidzia ładniusia:tak::-) cud malinka:tak::tak:
Czas na mnie :-) Oto nasza maluda:

zdjecie3.jpg


Moze nie jest tu duzo widoczne. Ale widac ladny pecherzyk i pulsujaca kropeczke (byc moze tętno) :) Gin. mi powiedziala ze ciaza wyglada na 6 tydzien - mam termin na 23 grudnia - choc wg usg na 26.12 :)
Anka uroczą masz kruszynkę:-):-)
 
To idź do lekarza za tydzień i usłyszysz :) Nie znam kobiety, ktora by wytrzymała miesiąc do kolejnej wizyty hehehe takie juz jestesmy i wszystkim sie zamartwiamy :)

ja wytrzymywałam w pierwszej ciąży:tak:
szwarou- lepiej sprawdźcie z przeciętnej długości cyklu który to tydzień liczony wg. OM. Na początku to się chyba lepiej sprawdza. Albo nawet sprawdź sam i Beacie powiesz jaka jest róznica, żeby się trochę uspokoiła. A lekarza macie tego samego co przy Zuzi (Przybylski??)
 
ja mam mieć pierwsze usg w drugim tyg po weekendzie majowym, we wtorek 4 jadę na badania i tydzien później będę oglądać dzidzie :)
mam dziwne pytanie: jeśli jestem głodna, a robienie posiłłku potrwa pół godz, coś tam przegryzę, ale do posiłku trochę mnie ssie w brzuchu z głodu to czy to ma jakiś wpływ na ciążę?

PS> będę zadawać dużo dziwnych pytań,bo na prawdę jestem w temacie zielona, a wiem o ciązy od dwóch dni
 
ja mam mieć pierwsze usg w drugim tyg po weekendzie majowym, we wtorek 4 jadę na badania i tydzien później będę oglądać dzidzie :)
mam dziwne pytanie: jeśli jestem głodna, a robienie posiłłku potrwa pół godz, coś tam przegryzę, ale do posiłku trochę mnie ssie w brzuchu z głodu to czy to ma jakiś wpływ na ciążę?

PS> będę zadawać dużo dziwnych pytań,bo na prawdę jestem w temacie zielona, a wiem o ciązy od dwóch dni


Tunia nie sadze, ze mogloby miec to wplywa na maluszka... ja w pierwszej ciazy tygodniami chodzila glodna i burczalo mi w brzuchu ;-) Ale jak Cie tak ssie to może przegryz cos, chrupka, pol jablka czy kilka orzechow - co jak co ale to uczucie nie nalezy do najlepszych a jak jestes taka gloda i rzucisz sie z pasja na jedzenie to takie szybkie jedzeie tez nie jest dobre ;-)
 
Lepiej coś przegryźć ,żeby dzidziuś nie pobierał nic z Twojego organizmu. I ,żeby nie mieć zawrotów głowy.
 
reklama
Już po wizycie u lekarza, który bardzo przypadł mi do gustu :) Dowiedziałam się wiele ważnych rzeczy. Po wpisaniu do sprzętu lekarza daty miesiączki termin wyszedł na 4 grudnia. Poza tym lekarz kazał mi łykać tylko kwas foliowy bo z witaminami lepiej zaczekać do 12 tygodnia ciąży. Dostalam skierowanie na badania USG genetyczne i powinnam je zrobić w 11-13 tygodniu i ok 28 tygodnia. Oczywiście została założona karta ciąży a następna wizyta ma być za miesiąc ale pewnie nie wytrzymam tyle czasu ;) I znów nie wiem, który to tydzień bo wg ostatniej miesiączki wypada 8 tydzień i 2 dzień a wg USG 9 tydzień i 6 dzień, może dlatego że mały nie jest taki mały ;)
to super że lekarz przypadł Ci do gustu i że wizyta przebiegła tak jak powinna:tak::tak:
mój lekarz też mi żadnych witamin nie kazał brać z resztą w pierwszej ciąży też witaminkami się nie faszerowałam;-)

wiolcia fajnie, ze masz fajnego doktorka :)

Ja dzisiaj pojechalam z moim nie ustepujacym krwawieniem do Dublina (150km) do polskiego ginekologa. Dostalam leki na podtrzymanie, duphaston 2xdziennie i nospa2xdzienie. Uff uspokoilam sie troszke... I tak w ciagu tygodnia zrobiono mi 3 usg a dzis uslyszałam bicie serduszka naszego kotusia :)
dobrze że znalazłaś polskiego lekarza bo tamci to raczej nie dają nic na krwawienia:baffled:
fajnie że już serduszko widziałaś to jest niesamowite przeżycie:tak::tak:
ja mam plamienia bo mam malego krwiaka ale to przez duza dawke clexane i teraz troche poleze i bedzie wszystko dobrze :) biore dupka 2x dziennie i lutke dowcipna 3xpo 2 bbrrr musze dzisiaj ja kupic ale ja jej nie lubi etez dowcipnej masakra !!! no ale jak mus to mus... ]16dc juz mnie czeka zalozenie szwu na szyjke
a moj dzidzior wczoraj mial 0,75 cm :p ::) i serducho pieknie bilo :)
to już spory maluszek:tak: niech zdrowo rośnie a Ty duzo odpoczywaj i sie nie przemęczaj:tak::tak:
Ja pierwszą wizyte miałam 21.04, poszłam żeby potwierdzić ciążę, następną wizytę mam na 20 maja. Już sie nie mogę doczekać, to moja pierwsza ciąża i do tego bardzo upragniona,a ja zamiast po prostu się cieszyć to ciągle się zamartwiam czy wszystko w porządku jest :( Już tak bym chciała usłyszeć bicie serdszka...
nie martw się póki nie masz niepokojących objawów nie ma się czym martwić:tak::tak:
U nas niestety nie ma dobrych wiadomosci od lekarza. Musimy przyjsc 5 maja ponownie. Lekarz stwierdzil ze jak jest tak jak mowimy (tj do zaplodnienia doszlo ok 20 marca) to pecherzyk jest za maly i powinno byc juz widac drgania ktorych nie ma. Z tego co widze na zdjeciu USG ma jakies 3mm. Beata dostala Luteine i pozostaje czekac. Oczywiscie jest placz i niepotrzebne zamartwianie sie... tak bedzie az do nastepnej wizyty.
nie martwcie się na zapas chociaż wiem że to ciężko ale nie wszystkie dzieci rozwijają sie w tym samym czasie i trzeba po prostu poczekać:sorry: trzymam za Was mocno kciuki żeby 5maja lekarz ujżał juz te "drgania" i żeby z maleństwem wszystko było w porządku:tak::tak:

Już po wizycie. Gin. powiedziala, ze jeszcze trzeba poczekac na lepszy obraz malenstwa, ale narazie wszystko wyglada prawidlowo. Widac pulsujaca kropeczke (byc moze tetno) pecherzyk ladny. Ciaza wyglada na 6 tydzien. Wszystko sie zgadza. Zapytalam o troche rzeczy. Biore tylko kwas foliowy narazie, gdyz wlasciwie wszystko dobrze sie rozwija. Nastepna wizyta pod koniec maja (uh ile to czasu jeszcze) :-) Odetchnelismy z ulga - moje sny o trefnym tescie ciazowym i pomylce hormonalnej na szczescie okazaly sie nieprawdziwe :-) Byle do konca 1 trymestru...
super że z maleństwem wszystko dobrze jest:tak::tak:

ja mam mieć pierwsze usg w drugim tyg po weekendzie majowym, we wtorek 4 jadę na badania i tydzien później będę oglądać dzidzie :)
mam dziwne pytanie: jeśli jestem głodna, a robienie posiłłku potrwa pół godz, coś tam przegryzę, ale do posiłku trochę mnie ssie w brzuchu z głodu to czy to ma jakiś wpływ na ciążę?
Tunia to nie wpływa na Twoje maleństwo bo jak ono zgłodnieje to weźnie sobie z Twoich pokładów energii :tak::tak:
 
Do góry