reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

Krolcia to miałaś szczęście nie być w gronie 20% kobiet które posiadają paciorkowca :) Ja bym nigdy nie przypuszczała że go mam :/
 
reklama
Krolcia ja też zupełnie nie miałam o tym pojęcia. A co najlepsze że nigdy nie miałam żadnych problemów z infekcjami, żadnych najmniejszych. W posiewie wszystko wyszło czyściutko tylko paciorkowca uhodowali i to w sporych ilościach. Początkowo byłam przerażona ale lekarz mi wytłumaczył że to jest naturalnie występująca bakteria i mnie nic nie grozi natomiast jak wlezie na dziecko to jest nieprzyjemnie. Do tej pory jestem w szoku bo mnie czeka pewnie powtórka :(
 
Ostatnia edycja:
Wygląda to podobnie a nawet powiedziałabym identycznie jak przy cytologii. Taką pałeczkę wkłada, pobiera wymaz i zamyka w próbce. Nic nie boli.
 
posiew z kanalu szyjki pobieraja wasnie paleczka z szyjki macicy. mnie osobiscie po wymazie raz bolalo lekko ale to za pierwszym moim wymazem a pozniej juz ok ale to pewnie od mojej wrazliwej szyjki.o golnie to normalne badanie jak wymaz z pochwy np. :) nie ma czego sie bac
 
krolcia gratki klocuszka:))))) naprawde spory, jestem kilka dni przede mną a taaaaka różnica że szook:) (moja niecałe 700gr)
 
Wygląda to podobnie a nawet powiedziałabym identycznie jak przy cytologii. Taką pałeczkę wkłada, pobiera wymaz i zamyka w próbce. Nic nie boli.

E nie wierzę... Cytologia boli... Przynajmniej mnie bolała ;) Wymazy z pochwy i cewki rzeczywiście nie bolą, ale na tej z szyjki to już się boję... Podobno też pod koniec ciąży powtarza się wymaz z cewki moczowej właśnie - w kierunku 3 najpopularniejszych bakterii.
 
reklama
Badanie na paciorkowca powinno zostać zrobione pod koniec ciąży, ale kiedy, to okresli lekarz, podobnie jak na żółtaczkę i ponowne WR. Są 2 drogi postępowania, w przypadku gdy paciorkowca mamy:
1. Dostajemy od razu antybiotyk i mamy wszystko w karcie i szpital sam podejmuje odpowiednie kroki po porodzie,
2. Lekarz to zostawia, a my mamy obowiązek od razu na izbie przyjęć poinformować szpital, że mamy kolegę i wtedy postępowanie jak opisała Misia.
Podobno pierwszy sposób jest lepszy, bo znacznie mniejsze ryzyko zarażenia dzieciątka, ale to wszystko zależy od lekarza...
 
Do góry